Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

CASCARA Honduras

Kód: 1293

Nie je to káva, ako ju poznáme. A nie je to ani čaj, ako ho poznáme. Napriek tomu má Cascara blízko k obom. Pochádza z kávovníkov a pripravuje sa ako čaj. Chutí príjemne ovocne až kvetinovo. A obsahuje kofein. Nejde o žiadny novodobý objav. Sušené šupky kávových čerešní poznali v Jemene už v 9. storočí. Kávový nápoj nazývali qisher a dochucovali ho škoricou, zázvorom či muškátovým orieškom. Pochutnajte si tiež!

Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Honduras
Región
Región:
Marcala
Nadm. výška
Nadm. výška:
1100 - 1800 m
Chuť
Chuť:
Citrusy, ostružiny, rybíz, skořice, bergamot

Zloženie

100%

Crema a chuť kávy

Cascara Honduras sa po zaliatí horúcou vodou premení v nápoj veľmi príjemnej ovocnej chuti voňajúcej po sladkých hrozienkach. Výluh má medovú farbu.

Cascaru môžete popíjať ako horúcu, tak aj v podobe ice tea. Možno ju dochutiť korením alebo osladiť, kombinovať s bylinkami, ovocím, prírodnými sirupmi.

Pôvod

Juhozápad Hondurasu je pestovaniu kávovníkov veľmi priaznivo naklonený. Obec Marcala v regióne La Paz, kde sú registrované plantáže vysádzané od roku 1937, sa dokonca môže pochváliť vlastnou značkou kávy. Rada miestnych roľníkov využíva pri pestovaní kávy tradičné postupy. Tak, aby zaistili pôde a kávovým kríkom čo najlepšie podmienky a dlhodobú udržateľnosť.

Cascaru údajne ľudia popíjali skôr, ako objavili praženie kávy. Červená dužina, ktorá ukrýva kávové zrnká, sa na prípravu nápoja využíva od 9. storočia. Zato prvé zmienky o praženej káve pochádzajú až z 15. storočia. Je bezosporu zaujímavé, že Cascara upadla na dlhú dobu akoby do zabudnutia. Svojich priaznivcov si udržuje iba v Jemene a Etiópii. Až posledných niekoľko rokov sa vracia späť na výslnie. Ako nápoj skvelej chuti a zaujímavých zdravotných benefitov. Podávajú ju juhoamerický kaviarnici, objavuje sa tiež na nápojových lístkoch niekoľkých európskych podnikov špecializovaných na vybrané kávy a čaje.

Vďaka Cascare, ktorú možno na trhu nájsť tiež pod názvami ceshir, quishr, quisher alebo hashara, odhalíte ďalší rozmer kvalitnej plantážnej kávy. Jej meno pochádza zo španielštiny a prekladá sa ako škrupina alebo šupka. Vzniká pri lúpaní zrelých kávových čerešní, a to buď pri mokrom spracovaní kávy, kedy sú bobule nasypané do vody a pretláčané drviacimi plechmi, alebo sa nechávajú plody kávovníkov sušiť prirodzene a šupky sú oddelované až neskôr. Nasleduje samozrejme ich triedenie a starostlivé dosušenie.

V oblastiach, kde kávu pestujú, používajú často kávové šupky na hnojenie pôdy alebo ako kurivo do sušičiek. Prvý prípad ale neplatí stopercentne. Cascara totiž pôdu okyseľuje, čo nie je práve žiadúce. Možno ju tiež mulčovať, fermentovať a dopĺňať o ďalšie prvky v poľnohospodárskej produkcii dôležité. Uvádza sa, že v praxi sa na hnojenie využijú len asi 3 percentá svetovej produkcie Cascary.

Účinky kávy

Cascara
Účinky Cascary

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

Tento kávo-čaj si môžete pripraviť zaliatím horúcou vodou (odporúčaná dávka 15-20 gramov na 500 ml vody). Cascaru lúhujte 5-10 minút. Chutí skvelo sama o sebe, ale nápoj môžete vyladiť zázvorom, klinčekom, medom, citrónom alebo vymačkanými pomarančami či kokosovým mliekom.

Trendom sa stáva napríklad výroba cold brew, limonád s cascarou, műsli tyčiniek alebo dokonca múky.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


CASCARA KOSTARIKA
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

CASCARA KOSTARIKA

Hovorí sa jej Záhrada Strednej Ameriky. Kávu tam pestujú od 18. storočia a vďačia jej za mnohé. Vďaka príjmom z kávy sa podarilo vybudovať prvú železnicu na pobreží Atlantiku alebo národné divadlo. Kostarika svoju kávu skrátka miluje. Nemenej pyšní môžu byť tamojší roľníci aj na ďalší vývozný artikel – cascaru. Sušené kávové šupky sa dostávajú do centra pozornosti vyznavačov zdravého životného štýlu aj milovníkov nevšedných chutí. Pridajte sa k nim. Cascara z Kostariky… Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
40,43 € /1000 g 4,04 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 2. 10. 2020
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »