Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

EL SALVADOR SHG FINCA LOMA LA GLORIA - Micro Lots

Kód: 713

Príbeh tejto kávy je rovnako neuveriteľný, ako je ohromujúca jej chuť. Za mikrolotom z plantáže Loma La Gloria totiž nestojí snedý svalnatý farmár. Jeho producentkou je usmievavá dlhovlasá žena s krédom: "Život je príliš krátky. Najlepšie je robiť, čo milujem a milovať, čo robím." Na svahoch sopky San Salvador pestuje, a spolu s miestnymi obyvateľmi zberá a spracováva, úžasnú odrodu arabiky.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
47,35 € /1000 g 4,75 € /100 g
Dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
El Salvador
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
La Libertad
Nadm. výška
Nadm. výška:
1350-1750 m
Chuť
Chuť:
Ovocie, Mliečna čokoláda
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

CREMA A CHUŤ KÁVY

Káva má fantastickú chuť mliečnej čokolády, sladu, melónov a malín. Aróma je plná a elegantná.

PÔVOD A SPRACOVANIE KÁVY

Salvador je krajina s tropickou klímou, kde sa striedajú obdobia dažďov a sucha. Leží v Strednej Amerike, pri pobreží Tichého oceánu. Kto by pátral po plantáži Loma La Gloria, musel by hľadať dedinu Álvarez a potom sa vypraviť na sever. V krajine nádhernej prírody by určite natrafil na niekoho, kto pozná Annu Ruth Pimentel. Jej povesť sa rozhodne neobmedzuje na región La Libertad, dokonca ani na Salvador alebo Ameriku. A jej limitované šarže kávy sú preslávené po celom svete. Okrem toho, že dáva prácu asi tridsiatke ľudí, s veľkou radosťou ručne maľuje všetky jutové vrecia.

Pôda i prostredie kávovníkom neobyčajne prospievajú. Vulkanické podložia sopky San Salvador sú bohaté na dusík, príjemne vlhká mikroklímu udržujú vysoké stromy. Kávové čerešne tak dozrievajú v tieni. Zberajú sa, ako to už u mikrolotov býva, iba ručne. Často ide o záležitosť mužov, pretože tí majú dosť síl dopraviť zrelé kávové bobule na spracovanie. Aby bolo všetko, ako má, musí k nemu dôjsť do 24 hodín od odtrhnutia z kríka.

Káva je nasypaná do špeciálnych nádrží s vodou a takzvaným premývaním (fully-washed, wet-processed) sú z nej odstránené vrchné šupky a časť dužiny. Potom prichádza na rad fermentácia, pri ktorej zrnká až 36 hodín kvasia, opäť vo vode. V tejto chvíli uvoľnia enzýmy zvyšnú lepkavú vrstvu a pergamenové obaly. Sušenie je na farme Loma La Gloria vykonávané rozložením kávy na slnečné terasy. Niekoľko dní je potrebné kávu pravidelne obracať a pri príliš silnom slnku, daždi alebo v noci prikryť úrodu plachtami.

Anna Ruth Pimentel dáva do svojich mikrolotov srdce. Spoznáte to v každej šálke - je za ním tvrdá práca, láska a vášeň pre kávu.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


PERU ALADINO DELGADO WASHED - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU ALADINO DELGADO WASHED - Micro Lot

Kto je Aladino Delgado? Skúsený farmár, ktorý v oblasti severozápadného Peru pestuje, zberá a spracováva jedinečnú kávu. Jeho jedenásťhektárová farma sa pripojila k najsilnejšiemu peruánskemu družstvu. To pomáha farmárom s odbytom kávy a zabezpečením spravodlivej ceny. Peru Aladino Delgado je káva, ktorá plní sny. V Peru aj u nás. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
34,65 € /1000 g 3,45 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

GUATEMALA LA PROVIDENCIA - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GUATEMALA LA PROVIDENCIA - Micro Lot

Neďaleko prírodnej rezervácie, medzi dvoma sopkami, v tieni stromov. Tak vyrástla na malej rodinnej plantáži La Providencia unikátna káva intenzívnej chuti. Mikrolot s plným telom a nádychom karamelu aj čerstvého ovocia uspokojí kávomilce s najvyberanejším vkusom. Pestovaniu, zberu aj spracovaniu kávy Guatemala La Providencia bola venovaná maximálna pozornosť. A je isté, že už žiadna iná káva nebude voňať, chutiť a vyzerať rovnako. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
47,50 € /1000 g 4,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

KAKAOVÝ PRÁŠOK - EKVÁDOR 22/24%
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KAKAOVÝ PRÁŠOK - EKVÁDOR 22/24%

V Ekvádore majú svoje kakao natoľko radi, že ho považujú za symbolický produkt ich zeme. A majú pre to aj dobré dôvody. Ekvádorské kakaovníky totiž rastú v jedinečnom ekosystéme pôvodnej Amazonky, čo sa premieta do unikátnej chute ich plodov, naviac poskytujú malým domorodým komunitám slušný zdroj obživy. Čím učaruje vám? Jemnou vôňou a skvostne intenzívnou chuťou. Kakaový prášok z Ekvádora pozdvihne každý nápoj alebo pokrm na božskú manu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
32,00 € /1000 g 3,20 € /100 g
Dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »