Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

EL SALVADOR SHG FINCA LOS NARANJOS - Micro Lots

Kód: 714

Salvador je krajina veľká asi ako Morava a dalo by sa povedať, že aj podobne úrodná. Stredoamerický štát na pacifickom pobreží má síce úplne odlišné klimatické a pôdne pomery, avšak ojedinelým plodinám venuje rovnako špeciálnu starostlivosť. Zrejmým príkladom je tento mikrolot z plantáže ležiacej na úbočí sopky. Jedna z najpozoruhodnejších vysokohorských káv na svete chutí po mliečnej čokoláde ...

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
47,05 € /1000 g 4,70 € /100 g
Dodáme do stredy, 1. 2. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
El Salvador
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
Sonsonate, Juayúa
Nadm. výška
Nadm. výška:
1500
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Lieskový orech
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

CREMA A CHUŤ KÁVY

Mikrolot El Salvador SHG Finca Los Naranjos charakterizuje skvelá chuť mliečnej čokolády a vzácna osobitá aróma. Šálka ​​poskytuje bohatý zážitok s dotykom lieskových orieškov, acidita je nízka. Káva pôsobí veľmi hladko a výborne sa hodí na prípravu espressa.

PÔVOD A SPRACOVANIE KÁVY

Jedinečnosť tejto neopakovateľnej šarže dokladá aj skratka SHG v jej názve. Znamená Strictly High Growing, teda káva pestovaná výhradne vo vysokohorských podmienkach. Tým sa rozumie 1000-2000 m n. m. Takáto káva dozrieva pomalšie, jej chuť je teda kompaktnejšia a vyváženejšia.

Rodinná farma je utopená v zeleni, ktorá sa rozprestiera na rovnomernej sopke. Nájdeme ju medzi mestečkami Los Naranjos a Juayúa, približne hodinu jazdy z druhého najväčšieho mesta v Salvádore Santa Ana. Kávovníky rastú v tieni cyprusov, pomerne vysoko nad morom. To dáva ich plodom výlučne vlastnosti a priezvisko - jedna z najpozoruhodnejších káv na svete.

Káva sa na farme zberá iba ručne. Tým je zaistený zber len zrelých plodov, zároveň nedochádza k poškodeniu kávovníkov. Počas 24 hodín je nutné červené kávové čerešne spracovať. Aj napriek tomu, že farma disponuje prepracovaným systémom vodných ciest a nádrží, je takzvané premývanie kávy (fully-washed, wet-processed) procesom háklivým a náročným. Možno pri ňom celú úrodu pokaziť. Ale keď je premývanie vykonávané skúseným a zodpovedným farmárom, stojí na jeho konci káva bohatá na ovocné podtóny, čistá a úžasne intenzívna.

Plody kávovníkov sú najprv nasypané do veľkých nádrží s vodou. Prechádzajú špeciálnym zariadením, ktoré ich zbaví dužiny a šupiek. Vylúpnuté zrnka putujú do kvasných kadí, kde bývajú až 36 hodín. Vo vode sa uvoľnia enzýmy, ktoré rozložia lepkavú vrstvu a zároveň zbavia zrna pergamenových obalov. Fermentácia je starostlivo sledovaná - manažér plantáže dohliada na teplotu v nádobách aj dĺžku trvania. Posledným krokom je sušenie. Mikrolot El Salvador SHG Finca Los Naranjos bol sušený na slnečných terasách. Kávové zrná rozhrnú robotníci na betónové plochy a pravidelne ich prehrabujú a otáčajú. Na noc a pri daždi musia byť terasy zakryté plachtami, aby káva nezvlhla.

Záujemca o ochutnanie mikrolotu by mal vedieť, že El Salvador SHG Finca Los Naranjos je kávovou odrodou arabiky typu Bourbon. Farmár si sám pestuje mladé sadeničky, takže nejde o žiadny import. Bourbon má relatívne malé plody, ktoré ľahko opadávajú. Na druhú stranu vynikajú vyváženou chuťou a excelentnou kvalitou.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnícka rozprávka! Táto plantážová káva z južného pobrežia Kuby sa môže pochváliť takmer nulovou aciditou, ale plnou chuťou citeľným čokoládovým a karamelovým zafarbením. Pohorie Sierra Maestra, v ktorom sa narodila, jej dalo do vienka sladkú vôňu evokujúcu med a trstinový cukor. Keď si ju skutočne vychutnáte, objavíte tóny dymu a kubánskeho rumu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,40 € /1000 g 3,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 1. 2. 2023

SALVADOR SHG RED BOURBON FINCA SANTA ADELAIDA - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

SALVADOR SHG RED BOURBON FINCA SANTA ADELAIDA - zrnková káva

Sladká káva z družstva Santa Adelaida poteší každého, kto vyhľadáva výnimočné laskominy pre výnimočné okamihy. Upražili sme ju tak, aby sme nechali vyniknúť atraktívne tóny hroznového vína, kakaa a marcipánu. Ešte kým túto premývanú salvádorskú dobrotu použijete pre prípravu espressa alebo cold brew, všimnite si nádherných, pravideľných zrn. Ich tajomstvo odhalíte okamžite po namletí. Káva bude rozvoniavať celou miestnosťou. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
49,70 € /1000 g 4,95 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 1. 2. 2023

ETHIOPIA SIDAMOO MOCHA - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ETHIOPIA SIDAMOO MOCHA - zrnková káva

Mocha označuje čokoládovú farbu, jemnú rukavičku alebo kávu pestovanú v Arábii. Sme presvedčení, že Ethiopie Sidamo Mocha v sebe spája všetky tri významy. Ide totiž o jednu z najčokoládovejších káv na svete, delikátne jemnú a do Jemenu kedysi exportovanú lahôdku. Stredne silnú arabiku s uchvacujúcou vôňou si zapamätáte po prvom ochutnaní. A už nikdy sa jej nevzdáte. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,10 € /1000 g 3,70 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 1. 2. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »