Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

HONDURAS GEISHA SANTA BARBARA TRINIDAD - Micro Lot

Kód: 1354

V jej vôňi spoznáte jazmín, v chuti tropické ovocie. Kto si pripraví Geishu, dočká sa veľmi aromatického a kvetinovo láskavého zážitku. Jedinečná káva pochádzajúca z etiópskej dediny Gesha má čím ďalej tým viac priaznivcov. Trinidadskí farmári sa o ňu starajú s vášňou a minimálnymi dopadmi na životné prostredie. Doprajte si prepychový zážitok. Geisha z kopcov Hondurasu je káva pre výnimočné okamihy, kráľovná medzi všetkými.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
68,75 € /1000 g 6,85 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 2. 12. 2022
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Honduras
Odroda
Odroda:
Varietal Geisha
Región
Región:
Santa Barbara
Nadm. výška
Nadm. výška:
1350 - 1400m
Chuť
Chuť:
Citrus, Nugát
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Honduras Geisha Santa Barbara Trinidad SHG sa radí ku kávam mimoriadne vyváženým, s plným telom. Vo vôni rozpoznáte sladkosť jazmínových kvetov, v chuti citrusy a nugát. Cremu očakávajte jemnú, svetlú.

 

Pôvod kávy

Čo je káva Geisha vlastne zač? Ide o exkluzívnu a najdrahšiu sortu na svete. Žne medaily na všetkých súťažiach, je žiadaná vo všetkých luxusných kaviarňach. Samotná odroda pochádza zrejme z okolia dediny Gesha v západnej Etiópii. Vyzerá trošku atypicky - kríky kávovníkov sú tak vysoké, že je potrebné oberať ich z rebríkov. Koreňový systém je naopak veľmi plytký. Rastlina vyžaduje vyššiu nadmorskú výšku, len mierne slnečné žiarenie a špecifickú vlhkosť. Jej plody sú podlhovasté. Vďaka kombinácii všetkých klimatických faktorov vykazuje Geisha unikátne chuťové vlastnosti a na aukciách láme jeden rekord za druhým.

Z etiópskych lesov sa táto káva dostala do sveta cez Keňu, Tanzániu, Kostariku a Panamu. V Hondurase ju pestuje rodina José Salomona Fajardo a Adriana Buesa. Žijú na severozápade krajiny, v obci okresu Santa Barbara. Jej obyvatelia tvrdia, že majú židovských predkov, tamojšiu ulicu preto napríklad pomenovali po bývalom izraelskom veľvyslancovi Shimonovi Agurovi a športovému stredisku dali názov Plaza Jerusalem, lebo ho postavili za finančnej pomoci Izraela.

Káva sa v Trinidade pestuje v nadmorskej výške 1350-1400 metrov. Farma Finca Jerusalén združuje niekoľko malých producentov z dedín Montecristo, El Guijo a Carretal. Kávové čerešne zbierajú ručne a spracovávajú tradičnými postupmi, s ohľadom na rodinné dedičstvo a ochranu prírody. Z červených bobúľ je mechanicky odstránená šupka, potom sa zrnká nechávajú 12-16 hodín kvasiť a následne ich farmári ručne premývajú. Geishu je potrebné sušiť na 11-12 percent vlhkosti, zvyčajne sa sušia na betónových platoch v asi 3-centimetrovej vrstve. Tú je nutné v pravidelných intervaloch, najmenej raz za hodinu, rozhrabávat. Než je káva balená a odvážaná na burzu, musí ešte prejsť triedením.

Na záver snáď len poznámka ku označeniu Micro Lot. Takto sa nazýva výberová káva s "rodokmeňom", teda presne dohľadateľnou plantážou, pestovateľom a spracovateľom.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 ° C
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnícka rozprávka! Táto plantážová káva z južného pobrežia Kuby sa môže pochváliť takmer nulovou aciditou, ale plnou chuťou citeľným čokoládovým a karamelovým zafarbením. Pohorie Sierra Maestra, v ktorom sa narodila, jej dalo do vienka sladkú vôňu evokujúcu med a trstinový cukor. Keď si ju skutočne vychutnáte, objavíte tóny dymu a kubánskeho rumu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,25 € /1000 g 3,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 2. 12. 2022

KOSTARIKA FINCA EL ROSARI - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOSTARIKA FINCA EL ROSARI - Micro Lot

Rodina je základ ... dobré plantáže. Keď pred pol storočím vysadil Moises Meza prvé kávovníky v oblasti Leon Cortes, už tušil, že robí dobre. Dnes jedinečnú kávu pestujú v tieni stromov jeho synovia Javier a Gabriel. Na ich mikroloty čakajú kávomilci na celom svete veľmi netrpezlivo. Ten posledný má jemnú, mliečno čokoládovú chuť osvieženú tónmi čerešní. Bez preháňania najlepšia káva z Kostariky dostane aj vás. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
61,80 € /1000 g 6,20 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 2. 12. 2022

SALVADOR SHG RED BOURBON FINCA SANTA ADELAIDA - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

SALVADOR SHG RED BOURBON FINCA SANTA ADELAIDA - zrnková káva

Sladká káva z družstva Santa Adelaida poteší každého, kto vyhľadáva výnimočné laskominy pre výnimočné okamihy. Upražili sme ju tak, aby sme nechali vyniknúť atraktívne tóny hroznového vína, kakaa a marcipánu. Ešte kým túto premývanú salvádorskú dobrotu použijete pre prípravu espressa alebo cold brew, všimnite si nádherných, pravideľných zrn. Ich tajomstvo odhalíte okamžite po namletí. Káva bude rozvoniavať celou miestnosťou. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
49,55 € /1000 g 4,95 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 2. 12. 2022
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »