Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

INDIA HONEY 15 up GOORGHULLY - Micro Lot

Kód: 1410

Keď môžu kávovníky rásť obklopené pieprovými plantážami a ovocnými sadmi, potom plodia kávu mimoriadnych chutí a vôní. V prípade indického mikrolotu z regiónu Manjharbad sa dočkáte jedinečnej kombinácie korenia a citrusov, príjemnej arómy a vyššej kyslosti. Farma Goorghully Estate spracováva zrná takzvaným medovým spôsobom.

Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 23. 7. 2019
UPS Dodáme do 23. 7. 2019 2,49 €
Slovenská pošta Dodáme do 23. 7. 2019 2,49 €
Zasielkovňa Dodáme do 24. 7. 2019 1,79 €
Veľké balenia:
28,73 € s DPH
15,37 € s DPH
8,76 € s DPH
Malé balenia:
4,56 € s DPH
2,74 € s DPH
Mletie:
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
India
Odroda
Odroda:
Catuai
Región
Región:
Manjharbad
Nadm. výška
Nadm. výška:
910 - 1040m
Chuť
Chuť:
Ovocie, korenie
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Káva India Honey 15up Goorghully v chuti snúbi atraktívnu sviežosť citrusových plodov a korenitosť indického korenia. Patrí ku kávam s vyššou kyslosťou, jej telo je plné a aróma bohatá.

Pôvod kávy

Kde leží India, vie každý. O regióne Manjharbad ste ale možno ešte nepočuli. Nájdete ho neďaleko mesta Sakleshpur, v okrese Hassan, štáte Karnataka. Celá oblasť sa rozkladá v kopcoch, má mierne podnebie a preslávila sa kávovými, kardamomovými, koreninovými a arekovými plantážami. Pretekajú ňou dve rieky - Kempuhole a Kumaradhara.

Región Manjharbad dostal svoje meno zrejme podľa pevnosti na okraji mesta Sakleshpur. Dnes je hviezdicovitá stavba s deviatimi cípmi chránená ako pamiatka. Pôvodne však slúžila ako väzenie. Bola postavená na ťažko prístupnom kopci, ktorý však súčasným návštevníkom poskytuje nádherný výhľad na krajinu. Môžu pri ňom uvidieť tiež farmu Goorghully Estate, ktorá leží približne 20 kilometrov od pevnosti. V nadmorskej výške 1040 metrov bola založená v roku 1940. Na ploche asi 450 hektárov pestuje kávovníky odrody arabika aj robusta, a to v pomere 40:60. Je vhodné tiež poznamenať, že región Manjharbad bol uznaný organizáciou Coffee Board of India ako určený pre pestovanie kávovníkov.

Kávové plantáže sú úmyselne vysadené s pieprami a ovocnými stromami. Vďaka tomu získava káva z Goorghully Estate skvelú arómu aj chuť. Podieľa sa na nej zároveň spôsob spracovania kávových čerešní. Tie farmári spracovávajú takzvanou polopremývacou metódou, ktorá býva označovaná ako "honey". Postup pochádza z Brazílie a jeho názov je odvodený od španielskeho "miel", teda med. Zrelé bobule sú nasypané do lúpačiek, ktoré ich zbavia šupky. Zrná, ešte obalené dužinou, potom farmári sušia. A až potom zbavujú zvyškov obalov. Každá plantáž si tento postup upravuje, takže presne stanovená technológia neexistuje. Isté je len to, že polopremytá, teda "honey" káva disponuje chuťovými vlastnosťami kávy premývanej aj spracovávanej suchou metódou (teda sušením a následným lúpaním zŕn).

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


INDIE PLANTATION A zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

INDIE PLANTATION A zrnková káva

Stopercentná arabika v orientálnom podaní! Unikátna korenistá chuť, elegantná kyslosť a príťažlivá nasládlosť radí kávu z indickej Kernataky k veľkým obľúbencom. Odroda Kents je miestna špecialitka pomenovaná po Angličanovi, ktorý v roku 1920 vysadil v oblasti prvej kríky kávovníkov. V Európe je káva z Indie používaná hlavne na prípravu espressa. Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 23. 7. 2019
Veľké balenia:
28,76 € s DPH
15,41 € s DPH
8,80 € s DPH
Malé balenia:
4,56 € s DPH
2,74 € s DPH
Mletie:

INDIE MONSOON MALABAR AA zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

INDIE MONSOON MALABAR AA zrnková káva

Najpopulárnejšia, najzaujímavejšia a najkvalitnejšia. Plantážna káva Monsooned Malabar AA sa právom vyšvihla na prvú priečku medzi všetkými indickými kávami. Ojedinelý proces spracovania, ktorého výsledkom sú nádherné žlté zrná s dymovou a zemitou chuťou, jej dáva punc originality. Ochutnajte kávu, ktorú bičovali vetry a monzúnové dažde! Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 23. 7. 2019
Veľké balenia:
29,54 € s DPH
15,75 € s DPH
9,00 € s DPH
Malé balenia:
4,67 € s DPH
2,82 € s DPH
Mletie:

KEŇA KAINAMUI AA - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KEŇA KAINAMUI AA - Micro Lot

Viac ako tri štvrtiny keňskej kávy pestujú drobní farmári. Práve preto je zber na každej plantáži jedinečný. Priaznivci unikátnych chutí a špeciálnych vôní si môžu vyberať. V prípade arabiky z farmy Kainamui sa im dostane kávy s plným telom, veľmi príjemnou citrusovou kyselinkou a nežným čokoládovým záverom. Mikrolot z úpätia Mount Kenya patrí k najpopulárnejším kávam tejto nádhernej africkej zeme. Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 23. 7. 2019
Veľké balenia:
43,36 € s DPH
22,70 € s DPH
12,82 € s DPH
Malé balenia:
6,49 € s DPH
3,78 € s DPH
Mletie:
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »