Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

INDIA HONEY 15 up GOORGHULLY - Micro Lot

Kód: 1410

Keď môžu kávovníky rásť obklopené pieprovými plantážami a ovocnými sadmi, potom plodia kávu mimoriadnych chutí a vôní. V prípade indického mikrolotu z regiónu Manjharbad sa dočkáte jedinečnej kombinácie korenia a citrusov, príjemnej arómy a vyššej kyslosti. Farma Goorghully Estate spracováva zrná takzvaným medovým spôsobom.

Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 13. 4. 2020
UPS Dodáme do 13. 4. 2020 2,49 €
Slovenská pošta Dodáme do 13. 4. 2020 2,49 €
Veľké balenia:
32,68 € s DPH
17,35 € s DPH
9,84 € s DPH
Malé balenia:
5,06 € s DPH
3,04 € s DPH
Mletie:
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
India
Odroda
Odroda:
Catuai
Región
Región:
Manjharbad
Nadm. výška
Nadm. výška:
910 - 1040m
Chuť
Chuť:
Ovocie, korenie
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Káva India Honey 15up Goorghully v chuti snúbi atraktívnu sviežosť citrusových plodov a korenitosť indického korenia. Patrí ku kávam s vyššou kyslosťou, jej telo je plné a aróma bohatá.

Pôvod kávy

Kde leží India, vie každý. O regióne Manjharbad ste ale možno ešte nepočuli. Nájdete ho neďaleko mesta Sakleshpur, v okrese Hassan, štáte Karnataka. Celá oblasť sa rozkladá v kopcoch, má mierne podnebie a preslávila sa kávovými, kardamomovými, koreninovými a arekovými plantážami. Pretekajú ňou dve rieky - Kempuhole a Kumaradhara.

Región Manjharbad dostal svoje meno zrejme podľa pevnosti na okraji mesta Sakleshpur. Dnes je hviezdicovitá stavba s deviatimi cípmi chránená ako pamiatka. Pôvodne však slúžila ako väzenie. Bola postavená na ťažko prístupnom kopci, ktorý však súčasným návštevníkom poskytuje nádherný výhľad na krajinu. Môžu pri ňom uvidieť tiež farmu Goorghully Estate, ktorá leží približne 20 kilometrov od pevnosti. V nadmorskej výške 1040 metrov bola založená v roku 1940. Na ploche asi 450 hektárov pestuje kávovníky odrody arabika aj robusta, a to v pomere 40:60. Je vhodné tiež poznamenať, že región Manjharbad bol uznaný organizáciou Coffee Board of India ako určený pre pestovanie kávovníkov.

Kávové plantáže sú úmyselne vysadené s pieprami a ovocnými stromami. Vďaka tomu získava káva z Goorghully Estate skvelú arómu aj chuť. Podieľa sa na nej zároveň spôsob spracovania kávových čerešní. Tie farmári spracovávajú takzvanou polopremývacou metódou, ktorá býva označovaná ako "honey". Postup pochádza z Brazílie a jeho názov je odvodený od španielskeho "miel", teda med. Zrelé bobule sú nasypané do lúpačiek, ktoré ich zbavia šupky. Zrná, ešte obalené dužinou, potom farmári sušia. A až potom zbavujú zvyškov obalov. Každá plantáž si tento postup upravuje, takže presne stanovená technológia neexistuje. Isté je len to, že polopremytá, teda "honey" káva disponuje chuťovými vlastnosťami kávy premývanej aj spracovávanej suchou metódou (teda sušením a následným lúpaním zŕn).

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KEŇA - AA SUPERSTAR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KEŇA - AA SUPERSTAR zrnková káva

Dvojáčková superstar vám pripraví veľmi intenzívny kofeínový zážitok. Táto stopercentná kenská arabika je zárukou výraznej arómy, príjemnej kyslosti a ovocnej harmónie. Zamatovú hebkosť si zamilujete hneď po prvom dúšku. Druhý vás utvrdí, že ste si vybrali to najlepšie. S tretím ochutnaním sa priblížite kávovému nebu. Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 13. 4. 2020
Veľké balenia:
36,77 € s DPH
19,42 € s DPH
10,97 € s DPH
Malé balenia:
5,60 € s DPH
3,35 € s DPH
Mletie:

ETHIOPIA DJIMMAH zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ETHIOPIA DJIMMAH zrnková káva

Káva s plným telom a zmyselnou chuťou vína a ovocia. Na takú už teraz nemusíte do najlepšej kaviarne v meste. Pripravte si ju doma! Akonáhle ju objednáte, hneď ju upražíme a okamžite pošleme na váš stôl. Keď budete venovať pozornosť správnemu mletiu a príprave, čaká na vás skvostná šálka s kompaktnou cremou a bohatou arómou. Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 13. 4. 2020
Veľké balenia:
25,25 € s DPH
13,62 € s DPH
7,78 € s DPH
Malé balenia:
4,09 € s DPH
2,53 € s DPH
Mletie:

15% ZĽAVA
KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnícka rozprávka! Táto plantážová káva z južného pobrežia Kuby sa môže pochváliť takmer nulovou aciditou, ale plnou chuťou citeľným čokoládovým a karamelovým zafarbením. Pohorie Sierra Maestra, v ktorom sa narodila, jej dalo do vienka sladkú vôňu evokujúcu med a trstinový cukor. Keď si ju skutočne vychutnáte, objavíte tóny dymu a kubánskeho rumu. Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 13. 4. 2020
Veľké balenia:
27,86 € s DPH
14,94 € s DPH
8,52 € s DPH
Malé balenia:
4,44 € s DPH
2,68 € s DPH
Mletie:
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »