Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

INDONÉSIA SULAWESI SULOTCO ESTATE BIO - zrnková káva

Kód: 1414

Indonézia je tretím najväčším producentom kávy na svete. Na nekonečné plantáže kávovníkov narazíte pri túlaní sa po ostrovoch Jáva, Sumatra a Sulawesi. Práve na jeho kopcovitom juhu sa rozkladá región Toraja. Vysádzanie kávovníkov, starostlivosť o ne a zber vyžadujú od miestnych farmárov značné nasadenie. Napriek tomu sa práve v týchto miestach rodí arabika plnej, čokoládovo-ovocnej chuti a v BIO kvalite. Obľúbená všade, najviac však v Japonsku.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
39,90 € /1000 g 4,00 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Jáva/Indonézia
Odroda
Odroda:
Catimor
Región
Región:
Toraja
Nadm. výška
Nadm. výška:
1100 - 1800 m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovocie
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Arabica BIO 100%

Crema a chuť kávy

Káva Indonésia Sulawesi Sulotco Estate BIO vyniká plným telom s jemnou chuťou sladkého hrozna sprevádzanou čokoládovo korenistou dochuťou. Aróma je predovšetkým kvetinová, ale možno zaznamenať aj ľúbeznú karamelovú notu.

Pôvod kávy

Kávovníky priviezli do Indonézie holandskí kolonizátori počas 17. storočia. Pôvodne kríky vysádzali na ostrove Jakarta, až neskôr založili plantáže tiež na Jáve a Sulawesi. Na prelome 19. storočia postihla kríky, podobne ako na Srí Lanke a v Malajzii, epidémia kávovej hrdze. Hubová choroba vyhubila úplnú väčšinu plantáží a zlikvidovala celý koloniálny indonézsky kávový priemysel. Holanďania sa však nevzdali a na ostrovy priviezli kávovníky odrody Liberica, ktorým sa však v miestnych podmienkach nedarilo dobre. Vymenili teda kríky arabiky za odolnejšie robusty. Tá dnes stojí za 90 percentami kávového výnosu Indonézie.
O plantáže sa dnes starajú v úplnej väčšine drobní farmári. Po veľkej kávovej kríze totiž mnohí majitelia koloniálnych plantáží utiekli zo zeme. Napriek tomu je štat juhovýchodnej Ázie a Oceánie preslávený svojou špičkovou Arabikou. Ukázalo sa totiž, že klíma kopcovitej krajiny, jej sopečné podložia a nižšie teploty skvele prospievajú práve gurmánskej arabike. Juh ostrova Sulawesi poskytuje tejto káve presne, čo potrebuje. Nadmorskú výšku nad 1500 metrov, teploty 16-20 °C a minerály vulkanickej pôdy. Kvôli členitému a zle prístupnému terénu sa tiež znižuje riziko kontaktu s inými kávovníkmi a tým sa eliminuje možnosť ďalšieho napadnutia nejakým ochorením.
Kávovníky sú v horskom regióne Toraja pestované bez použitia priemyselných hnojív či ošetrujúcich prípravkov. Ich zrelé plody farmári zbierajú a triedia ručne, čím zaručujú maximálnu kvalitu zrna. Hornatá oblasť nedovoľuje masívny zber (ani plošné vysádzanie kávovníkov), preto sa výnosy pohybujú len okolo 300 kilogramov na hektár. Na Sulawesi sa kávové čerešne spracovávajú premývaním, teda za pomoci vody. Zelená kávové zrnká sa po odstránení dužiny nechávajú fermentovať 24-48 v kvasných nádržiach, sušia sa predovšetkým v mechanických sušičkách.
Za zmienku stoja nielen kávovníky, ale aj ľudia obývajúci Toraju. Sú totiž preslávení svojimi komplikovanými pohrebnými obradmi, ktoré trvajú niekoľko dní a navštevujú ich stovky miestnych obyvateľov aj turistov.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


15% ZĽAVA
BRAZÍLIA MINAS SWISS WATER DECAF - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA MINAS SWISS WATER DECAF - zrnková káva

Brazílsku kávu ste už iste ochutnali. Možno bola aj z tradičného regiónu Sul de Minas. Čo takto dať si ju tentoraz bez kofeínu? Šetrná švajčiarska metóda zbavila kávu populárneho alkaloidu, ale ponechala jej prirodzene skvostnú chuť aj arómu. Vaša šálka bude plná čokolády a orechov, sladká, vyvážená a voňavá. Môžete si hju dopriať, koľkokrát len ​​budete chcieť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
36,25 € /1000 g 30,80 € /1000 g 3,10 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

PERU ANDES GOLD zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pre tých, čo sa radi udržujú v tempe, aj pre pravých kaviarenských povaľovačov prinášame bohatý a osobitý gurmánsky zážitok. Šálka juhoamerickej kávy je zdrojom skutočného potešenia - snúbi sa v ňom obľúbená kombinácia sladkej čokolády a ovocia s minimalistickou orieškovou dochuťou. Nízka acidita dáva tejto stopercentnej arabike príjemnú ľahkosť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
29,35 € /1000 g 2,95 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnícka rozprávka! Táto plantážová káva z južného pobrežia Kuby sa môže pochváliť takmer nulovou aciditou, ale plnou chuťou citeľným čokoládovým a karamelovým zafarbením. Pohorie Sierra Maestra, v ktorom sa narodila, jej dalo do vienka sladkú vôňu evokujúcu med a trstinový cukor. Keď si ju skutočne vychutnáte, objavíte tóny dymu a kubánskeho rumu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,65 € /1000 g 3,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 21. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »