Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

INDONÉSIA SULAWESI SULOTCO ESTATE BIO - zrnková káva

Kód: 1414

Indonézia je tretím najväčším producentom kávy na svete. Na nekonečné plantáže kávovníkov narazíte pri túlaní sa po ostrovoch Jáva, Sumatra a Sulawesi. Práve na jeho kopcovitom juhu sa rozkladá región Toraja. Vysádzanie kávovníkov, starostlivosť o ne a zber vyžadujú od miestnych farmárov značné nasadenie. Napriek tomu sa práve v týchto miestach rodí arabika plnej, čokoládovo-ovocnej chuti a v BIO kvalite. Obľúbená všade, najviac však v Japonsku.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
39,90 € /1000 g 4,00 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 6. 10. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Jáva/Indonézia
Odroda
Odroda:
Catimor
Región
Región:
Toraja
Nadm. výška
Nadm. výška:
1100 - 1800 m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovocie
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Káva Indonésia Sulawesi Sulotco Estate BIO vyniká plným telom s jemnou chuťou sladkého hrozna sprevádzanou čokoládovo korenistou dochuťou. Aróma je predovšetkým kvetinová, ale možno zaznamenať aj ľúbeznú karamelovú notu.

Pôvod kávy

Kávovníky priviezli do Indonézie holandskí kolonizátori počas 17. storočia. Pôvodne kríky vysádzali na ostrove Jakarta, až neskôr založili plantáže tiež na Jáve a Sulawesi. Na prelome 19. storočia postihla kríky, podobne ako na Srí Lanke a v Malajzii, epidémia kávovej hrdze. Hubová choroba vyhubila úplnú väčšinu plantáží a zlikvidovala celý koloniálny indonézsky kávový priemysel. Holanďania sa však nevzdali a na ostrovy priviezli kávovníky odrody Liberica, ktorým sa však v miestnych podmienkach nedarilo dobre. Vymenili teda kríky arabiky za odolnejšie robusty. Tá dnes stojí za 90 percentami kávového výnosu Indonézie.
O plantáže sa dnes starajú v úplnej väčšine drobní farmári. Po veľkej kávovej kríze totiž mnohí majitelia koloniálnych plantáží utiekli zo zeme. Napriek tomu je štat juhovýchodnej Ázie a Oceánie preslávený svojou špičkovou Arabikou. Ukázalo sa totiž, že klíma kopcovitej krajiny, jej sopečné podložia a nižšie teploty skvele prospievajú práve gurmánskej arabike. Juh ostrova Sulawesi poskytuje tejto káve presne, čo potrebuje. Nadmorskú výšku nad 1500 metrov, teploty 16-20 °C a minerály vulkanickej pôdy. Kvôli členitému a zle prístupnému terénu sa tiež znižuje riziko kontaktu s inými kávovníkmi a tým sa eliminuje možnosť ďalšieho napadnutia nejakým ochorením.
Kávovníky sú v horskom regióne Toraja pestované bez použitia priemyselných hnojív či ošetrujúcich prípravkov. Ich zrelé plody farmári zbierajú a triedia ručne, čím zaručujú maximálnu kvalitu zrna. Hornatá oblasť nedovoľuje masívny zber (ani plošné vysádzanie kávovníkov), preto sa výnosy pohybujú len okolo 300 kilogramov na hektár. Na Sulawesi sa kávové čerešne spracovávajú premývaním, teda za pomoci vody. Zelená kávové zrnká sa po odstránení dužiny nechávajú fermentovať 24-48 v kvasných nádržiach, sušia sa predovšetkým v mechanických sušičkách.
Za zmienku stoja nielen kávovníky, ale aj ľudia obývajúci Toraju. Sú totiž preslávení svojimi komplikovanými pohrebnými obradmi, ktoré trvajú niekoľko dní a navštevujú ich stovky miestnych obyvateľov aj turistov.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


PERU SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - zrnková káva

Provinciu preslávenú produkciou citrusov a kávy nájdete v centrálnej oblasti Peru. Prvý Európania zavítali do Chanchamayo v polovici 17. storočia a rovno v nej založili osadu. Dnes sa káva z vysokých Ánd do Európy dováža vo veľkom. Popularitu si získava najmä vďaka čokoládovej chuti korunovanej kvapkou citrusovej šťavy, nízkej acidite a BIO kvalite. Ochutnajte jednu z najlepších peruánskych káv! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
32,85 € /1000 g 3,30 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 6. 10. 2023

BRAZÍLIA POCOS DE CALDAS BIO - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA POCOS DE CALDAS BIO - zrnková káva

Snáď neexistuje krajina, v ktorej by mala káva tak výsadné postavenie. Brazília ju považuje za nápoj tradičný; kávu vám naservírujú na pracovnej schôdzke, v reštaurácii aj na pláži. Silnú, horúcu a sladkú. Ak ju však budete pripravovať zo zrniek regiónu Minas Gerais, vychutnajte si nápoj radšej bez príkras. Zistíte, ako doslova "farebná" môže káva byť. Poteší vás tónmi medu, čokolády, hrozna a kvetov. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
42,30 € /1000 g 4,25 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 6. 10. 2023

Kongo Ngula BIO - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Kongo Ngula BIO - zrnková káva

Pre milovníkov vysokohorskej kávy, pre priaznivcov organicky pestovaných plodín, pre vyznávačov nápojov atraktívnych chutí a nezvyčajnej arómy – pre vás aj vašich priateľov pražíme špičkové zrno z kongského regiónu Kivu. Prinesie vám zážitok ako med sladký, ako grapefruit horký a ako slivky šťavnatý. Ochutnajte kávu zo zeme minerálov, baobabov a horských goríl. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
34,30 € /1000 g 3,45 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 6. 10. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »