Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

JARNÁ ESPRESSO ZMES - dárková dóza 300 g

Kód: 1648

Každý tón je unikátny a predsa spoločne vytvárajú nádhernú symfóniu. Limitovaná edícia espresso zmesi je vystavaná tak, aby svojou kompozíciou evokovala mladistvosť, elán a sviežosť jarných dní. Spojením samostatne pražených prémiových jednodruhových arabík sme dosiahli chuťového profilu, ktorý vyznieva kvetinovo, obsahuje prvky jazmínu a teší medovým záverom.

16,35 € s DPH
13,60 € bez DPH
Dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Jarná espresso zmes výberovej zrnkovej kávy je zostavená zo starostlivo zvolených single origin špecialít. Každá z arabík jej prináša jedinečnú chuť a arómu, čo vo výsledku dáva espresso s mimoriadne dobrým telom, ktoré môžeme opísať ako svieže, avšak nie kyslé. Na neho sa potom viaže mámivo sladká stopa kvetov s veľmi príjemným tónom jazmínu. Dochuť vykazuje milú medovosť, ktorá v ústach pretrváva skutočne dlho.

Táto espresso zmes je vhodná pre všetky typy prípravy espressa, zaujímavých výsledkov však dosiahnete aj s využitím chemexu alebo filtra.

Pôvod

Výroba akostnej espresso zmesi je doslova alchýmia. Na jej začiatku potrebujete nájsť, vybrať a na niekoľko rozdielnych stupňov upražiť rad kávových sort a šarží. Ich kombináciami, novým pražením, ochutnávaním a ďalšími úpravami praženia ladíte zmes tak, aby zo seba každá jej časť vydala to najlepšie, ale zároveň im to dohromady krásne ladilo. V tomto sáčku teda nájdete zrná rôznych farebných odtieňov (na rozdiel od takzvaných talianskych espress, do ktorých sú všetky obsiahnuté sorty pražené súčasne, čím môže dôjsť k prepraženiu alebo nedopraženiu niektorých z nich).

My sa hráme radi a náš pražiar je skutočný majster. Preto vám teraz predkladáme limitované, jedinečné espresso s jarným charakterom. Prečítajte si, z akých lahôdok sme ho zostavili.

Na miskách váh a vlastných chuťových bunkách sme vyvažovali tri singel origin Speciality Coffee. Plantážne, jednodruhové arabiky z Peru, Panamy a Guatemaly prepožičiavajú zmesi presne tú dávku sviežosti, kvetinovosti, ovocných aj kakaových tónov, aby bol výsledok harmonický a pritom mnohovrstvovo zaujímavý.

Peru G1 Tres Mosqueteros je arabika z dažďovým pralesom pokrytého regiónu San Martin ležiaceho na severe krajiny. Plantáže vysadené v nadmorskej výške 1 200 - 1 900 metrov obhospodarujú drobní farmári a plody zozbieraných kávovníkov spracovávajú premývaním. Poľnohospodári sú združení v Cooperativa Agraria Cafetalera Alto Mayo, čo je organizácia podporujúca transparentnú výrobu špeciálnej kávy, prispievajúcej k ochrane životného prostredia a starajúcej sa o rodiny robotníkov aj ich komunity. Peru G1 Tres Mosqueteros dodáva tejto espresso zmesi chuť jazmínu a ľahučký dotyk ovocia a červených bobúľ.

O medový záver, príjemnú sviežosť a vôňu jazmínu s čiernym čajom sa stará Panama Boquete single estate speciality. Ide o kávu z najstaršej a vôbec najlepšej panamskej kávovej oblasti rozloženej na úpätí sopky Baru. Práve vulkanické podložie a tiež pravidelné zrážky udávajú charakter tamojšej úrody. Za zmienku stojí, že v regióne Boquete sa vypestuje len jedno percento z celého objemu panamskej kávy, ide teda o sortu veľmi vzácnu a pomerne nedostupnú. Pochádza z malej farmy Maritza Quintero položenej v nadmorskej výške okolo 2 000 metrov, je spracovaná premývaním.

Nakoniec spomeňme Guatemala Golden Flakes of Jumay-speciality. Ide o arabiku pekne kontrastujúcu s oboma predchádzajúcimi. Je chuťovo silnejšia, kakaová, s tónmi korenia. Jej použitím sa všetky chute akoby usadia, podčiarknu a scelia. Rovnako ako Panama Boquete, tiež Guatemala Golden Flake vyrástla na sopečnej pôde a vysoko v horách (v nadm. výške 1 500 - 1 700 metrov). Región Jalapa nájdeme na severovýchode krajiny, v susedstve troch vulkánov. Aj táto káva je spracovaná premývaním. Vďaka nemu si zachováva prirodzenú nasládlosť a čerstvosť.

Zloženie

Peru G1 Tres Mosqueteros
Panama Boquete single estate speciality
Guatemala Golden Flakes of Jumay-speciality

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


15% ZĽAVA
ETHIOPIA SIDAMO GRADE1 zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ETHIOPIA SIDAMO GRADE1 zrnková káva

Vždy čerstvo pražená, vždy najvyššej kvality! Ďalšia etiópska dobrota so znamenitou ovocnou arómou a domovom na jednej z najstarších svetových fariem sa dostáva na náš trh. Sidamo získala meno po pôvodných obyvateľoch kráľovstva Kaffa. Čo sa s nimi stalo, sa nedozvieme, ale isté je, že mimoriadne zaujímavá káva Sidamo je vyhľadávaná po celom svete. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,80 € /1000 g 30,45 € /1000 g 3,05 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

KARAMELOVÁ zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KARAMELOVÁ zrnková káva

Karamelový cukrík, karamelový likér, karamelová zmrzlina. Iste chápete, že sme túto cukrársku vychytávku nemohli vynechať ani pri aromatizácii našej kávy. Stopercentná arabika s karamelovou arómou je zdrojom dobrej nálady, pohody a sviežosti. Pohodlne sa usaďte... začína cesta karamelovým rajom. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,60 € /1000 g 3,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

ČIERNE RÍBEZLE S VIŠŇAMI zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ČIERNE RÍBEZLE S VIŠŇAMI zrnková káva

Ochucovať zrnkovú kávu vie len majster pražiar. Tomu nášmu sa to v prípade lahôdky z Puno podarilo na sto percent. Ríbezľovo-višňová arabika je neuveriteľne osviežujúca, plná a voňavá. Uvarte si čerstvo praženú kávu s chuťou obľúbeného ovocia. Zbaví vás únavy, zvýši výkonnosť a dodá dobrú náladu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,60 € /1000 g 3,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »