Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

JARNÁ ESPRESSO ZMES - dárková dóza 300 g

Kód: 1648

Každý tón je unikátny a predsa spoločne vytvárajú nádhernú symfóniu. Limitovaná edícia espresso zmesi je vystavaná tak, aby svojou kompozíciou evokovala mladistvosť, elán a sviežosť jarných dní. Spojením samostatne pražených prémiových jednodruhových arabík sme dosiahli chuťového profilu, ktorý vyznieva kvetinovo, obsahuje prvky jazmínu a teší medovým záverom.

16,30 € s DPH
13,55 € bez DPH
Dodáme do utorka, 28. 3. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Jarná espresso zmes výberovej zrnkovej kávy je zostavená zo starostlivo zvolených single origin špecialít. Každá z arabík jej prináša jedinečnú chuť a arómu, čo vo výsledku dáva espresso s mimoriadne dobrým telom, ktoré môžeme opísať ako svieže, avšak nie kyslé. Na neho sa potom viaže mámivo sladká stopa kvetov s veľmi príjemným tónom jazmínu. Dochuť vykazuje milú medovosť, ktorá v ústach pretrváva skutočne dlho.

Táto espresso zmes je vhodná pre všetky typy prípravy espressa, zaujímavých výsledkov však dosiahnete aj s využitím chemexu alebo filtra.

Pôvod

Výroba akostnej espresso zmesi je doslova alchýmia. Na jej začiatku potrebujete nájsť, vybrať a na niekoľko rozdielnych stupňov upražiť rad kávových sort a šarží. Ich kombináciami, novým pražením, ochutnávaním a ďalšími úpravami praženia ladíte zmes tak, aby zo seba každá jej časť vydala to najlepšie, ale zároveň im to dohromady krásne ladilo. V tomto sáčku teda nájdete zrná rôznych farebných odtieňov (na rozdiel od takzvaných talianskych espress, do ktorých sú všetky obsiahnuté sorty pražené súčasne, čím môže dôjsť k prepraženiu alebo nedopraženiu niektorých z nich).

My sa hráme radi a náš pražiar je skutočný majster. Preto vám teraz predkladáme limitované, jedinečné espresso s jarným charakterom. Prečítajte si, z akých lahôdok sme ho zostavili.

Na miskách váh a vlastných chuťových bunkách sme vyvažovali tri singel origin Speciality Coffee. Plantážne, jednodruhové arabiky z Peru, Panamy a Guatemaly prepožičiavajú zmesi presne tú dávku sviežosti, kvetinovosti, ovocných aj kakaových tónov, aby bol výsledok harmonický a pritom mnohovrstvovo zaujímavý.

Peru G1 Tres Mosqueteros je arabika z dažďovým pralesom pokrytého regiónu San Martin ležiaceho na severe krajiny. Plantáže vysadené v nadmorskej výške 1 200 - 1 900 metrov obhospodarujú drobní farmári a plody zozbieraných kávovníkov spracovávajú premývaním. Poľnohospodári sú združení v Cooperativa Agraria Cafetalera Alto Mayo, čo je organizácia podporujúca transparentnú výrobu špeciálnej kávy, prispievajúcej k ochrane životného prostredia a starajúcej sa o rodiny robotníkov aj ich komunity. Peru G1 Tres Mosqueteros dodáva tejto espresso zmesi chuť jazmínu a ľahučký dotyk ovocia a červených bobúľ.

O medový záver, príjemnú sviežosť a vôňu jazmínu s čiernym čajom sa stará Panama Boquete single estate speciality. Ide o kávu z najstaršej a vôbec najlepšej panamskej kávovej oblasti rozloženej na úpätí sopky Baru. Práve vulkanické podložie a tiež pravidelné zrážky udávajú charakter tamojšej úrody. Za zmienku stojí, že v regióne Boquete sa vypestuje len jedno percento z celého objemu panamskej kávy, ide teda o sortu veľmi vzácnu a pomerne nedostupnú. Pochádza z malej farmy Maritza Quintero položenej v nadmorskej výške okolo 2 000 metrov, je spracovaná premývaním.

Nakoniec spomeňme Guatemala Golden Flakes of Jumay-speciality. Ide o arabiku pekne kontrastujúcu s oboma predchádzajúcimi. Je chuťovo silnejšia, kakaová, s tónmi korenia. Jej použitím sa všetky chute akoby usadia, podčiarknu a scelia. Rovnako ako Panama Boquete, tiež Guatemala Golden Flake vyrástla na sopečnej pôde a vysoko v horách (v nadm. výške 1 500 - 1 700 metrov). Región Jalapa nájdeme na severovýchode krajiny, v susedstve troch vulkánov. Aj táto káva je spracovaná premývaním. Vďaka nemu si zachováva prirodzenú nasládlosť a čerstvosť.

Zloženie

Peru G1 Tres Mosqueteros
Panama Boquete single estate speciality
Guatemala Golden Flakes of Jumay-speciality

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


SIKKIM TEMI SFTGFOP 1 FIRST FLUSH - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

SIKKIM TEMI SFTGFOP 1 FIRST FLUSH - čierny čaj

Najmenej zaľudnený indický štát má iba jedinú čajovú plantáž. Volá sa Temi a produkuje čaj, po ktorom je v celom svete veľký dopyt. Hovorí sa mu "čaj kráľov". Patrí k najvyhľadávanejším a najvzácnejším. Je mimoriadne lahodný, sladký a ľahko ovocný. Dámam možno pripomenie pravú indickú pašmínu - mäkkú, hrejivú a luxusnú. Zabaľte sa! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
80,80 € /1000 g 8,10 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 28. 3. 2023

EARL GREY - NEBESKÝ KVET - čierny čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

EARL GREY - NEBESKÝ KVET - čierny čaj

Ako to asi vyzerá, keď obloha rozkvitne? Zatají sa dych, všetko stíchne a každý zdvihne hlavu, aby tú nádheru neprepásol. Podobné pocity v nás vyvoláva klasický Earl Grey doplnený chrpovými lístkami. Na pohľad prekrásny, po ochutnaní uchvacujúci. Poskytuje silný zážitok všetkým, ktorí sú otvorení novým skúsenostiam. Zakloňte sa - nevidíte náhodou Nebeský kvet? Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
30,45 € /1000 g 3,05 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do utorka, 28. 3. 2023

ČERVENÉ ČOKOLÁDOVÉ ŠOŠOVKY 47,3% - červená čokoláda
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ČERVENÉ ČOKOLÁDOVÉ ŠOŠOVKY 47,3% - červená čokoláda

Červené ruže, červené víno a k tomu - červená čokoláda. Novinka, po ktorej je veľká zhánka, sa vám bude páčiť. Čokoládové šošovky atraktívneho vzhľadu a rafinovanej chuti dobývajú svet. Takzvaná rubínová čokoláda je sladká a ovocno svieža zároveň. Za jej farbou stoja len a len červené kakaové bôby. Ekvádorská špecialita dáva vzniknúť úplne novému typu čokolády. Ochutnajte. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
40,10 € /1000 g 4,00 € /100 g
Dodáme do utorka, 28. 3. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »