Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

KOSTARIKA CATUAI HONEY - Micro Lot

Kód: 1409

Hacienda Sonora leží v centrálnom údolí Kostariky. Kávovníky začal na úpätí sopky Poás pestovať pred takmer 50 rokmi Alberto Guardia. Dnes má jeho káva skvelú reputáciu. Stará sa o ňu Albertov syn a podľa ohlasov svetových baristov sa mu darí exportovať skutočnú špičku. Aj vy sa môžete oddať tónom čerešní, čokolády a orieškov. Dočkáte sa zároveň zamatovej cremy, vďaka ktorej si mikrolot získal prezývku červené zlato.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Kostarika
Odroda
Odroda:
Red Catuai
Región
Región:
Centra Valley
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200 - 1300m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, lies. orechy
Spracovanie
Spracovanie:
Honey

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Káva Kostarika Red Catuai Honey vyniká ovocnou, sladkou, jemnou chuťou, v ktorej sa objavujú tóny čokolády a lieskových orieškov. Vínová kyslosť a štipka korenia jej pridávajú na originalite. Crema je jemná, zamatová.

Pôvod kávy

Kto by chcel cestovať na farmu Hacienda Sonora, musel by sa vydať na Kostariku. Presnejšie do regiónu Central Valley, jedného z najnavštevovanejších národných parkov krajiny. Symbolom tejto oblasti a zároveň veľkou turistickou atrakciou je stále činná sopka Poás. Nahliadnuť priamo do jej krátera možno ale len v prípade, že to geotermálna aktivita vulkánu dovolí. Stáva sa totiž, že para nahromadená vo vreckách vnútri sopky prerazí von a zdvihne gejzíry vody až do výšky 250 metrov. Preto býva prístup k jazeru, do kaviarne aj na chodníky čas od času uzatvorený. Najväčší aktívny vulkán na svete o sebe dal poriadne počuť v roku 2017. Posledná erupcia s chrlením lávy je ale datovaná do roku 1954.

Dnes teda plantáže kávovníkov, ktoré preslávili nielen rodinu Alberta Guardia, ale celú Kostariku, môžeme bez obáv navštíviť. Samotná farma leží na úpätí zmienené sopky, na rozlohe 100 hektárov. Prevažná väčšina plochy je určená na pestovanie zatienených kávovníkových kríkov, 10 hektárov vymedzili farmári cukrovej trstine, na 25 hektároch zachovali pôvodnú divokú prírodu. Podnik Hacienda La Sonora založil koncom 20. storočia Alberto Guardia, dnes sa o neho (po štúdiách strojárstva v Kalifornii) stará jeho syn Diego. Bol to práve on, kto videl v mikrolotoch veľkú budúcnosť. Kávové zrná zozbierané z presne danej lokality sú považované za najlepší spôsob, ako si vychutnať špecifiká konkrétnej plantáže.

Na chuti kávy sa samozrejme okrem vulkanickej pôdy a tieňa pôvodného pralesa podieľajú tiež ruky robotníkov a farmárov. To, akým spôsobom úrodu spracujú, do veľkej miery určuje jej kvalitu. V prípade ľudí z Haciendy Sonora sa môžete spoľahnúť na absolútne profesionálny prístup kombinovaný so špecifickou technológiou. Takzvaný polopremytý spôsob výroby (honey čiže medový) je pre Strednú Ameriku typický. V lúpacom stroji sa kávové plody zbavia vrchnej šupky. Tu ale podobnosť so zvyčajným mokrým procesom končí. Kávové zrnká obalené v sladkej dužine sú následne sušené a až potom od dužiny dokonale očistené. Polopremývaním sa v káve uplatňujú zároveň kyslosť a sladkosť aj istá zemitosť.

Mikroloty zo Sonory sú čisté druhovo aj chuťovo. Rovnako ako je čisté prostredie, v ktorom rastú, spôsob pestovania a výroba. Je teda isté, že šálka kávy od rodiny Guardia poskytne nevšedný zážitok každému kávomilcovi.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva

Naozaj ste ešte neochutnali kávu z Kostariky? To musíte rýchlo napraviť! Sopečná pôda stredoamerickej krajiny dáva tamojšej arabike plnú, ušľachtilú chuť. V prípade sorty San Raffael z regiónu Tarrazu je dojem umocnený zamatovo sladkými tónmi karamelu. Zverte svoje chuťové bunky odborníkom, veď na Kostarike rastie 400 miliónov kávovníkov! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
30,31 € /1000 g 3,03 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 30. 10. 2020

KOSTARIKA FINCA EL ROSARI - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOSTARIKA FINCA EL ROSARI - Micro Lot

Rodina je základ ... dobré plantáže. Keď pred pol storočím vysadil Moises Meza prvé kávovníky v oblasti Leon Cortes, už tušil, že robí dobre. Dnes jedinečnú kávu pestujú v tieni stromov jeho synovia Javier a Gabriel. Na ich mikroloty čakajú kávomilci na celom svete veľmi netrpezlivo. Ten posledný má jemnú, mliečno čokoládovú chuť osvieženú tónmi čerešní. Bez preháňania najlepšia káva z Kostariky dostane aj vás. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..

PERU SANTA CRUZ HONEY - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU SANTA CRUZ HONEY - Micro Lot

To je káva pre tých, ktorí milujú príbehy. Pre tých, ktorí neodolajú potulkám po brehoch riek a svahoch kopcov. Pre tých, ktorí vyhľadávajú jedinečnosť a vedia ich dokonale vychutnať. To je káva presne pre vás! Vyrástla na východných svahoch And. Od semienka o nich sa starali ľudia z farmy pani Florencie Vegy Hurtago. Kávové zrnká spracovali menej zvyčajnou metódou. A potom prostredníctvom družstva Santa Cruz vyslali do sveta. Na váš stôl, pre vašu radosť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »