Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

MEXICO CHAPAS zrnková káva BIO & Fair Trade

Kód: 559

Káva z mexického Chiapas sa pestuje v tieni. Najčastejšie pod banánovníkmi alebo korunami vysokých borovíc. Môže tak nielen dlhšie a pomalšie dozrievať. Kávovníky lepšie odolávajú škodcom a krajina si udržiava potrebnú vodu. Organické pestovanie vzhľadom na okolitú prírodu zachováva biodiverzitu kopcov v Chiapas a dáva prácu miestnym ľuďom. Ako táto BIO káva chutí? Je sladká, plná, mierne marhuľová.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Mexiko
Odroda
Odroda:
Caturra
Región
Región:
Chiapas
Nadm. výška
Nadm. výška:
1800
Chuť
Chuť:
Orech, Sladká, Ovocná
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

100%

Crema a chuť kávy

Mexico Chiapas BIO má veľmi vyvážené telo a jemne ovocnú príchuť. Kyslosť je zreteľná, ale nie silná, zato vôňa vyniká jemnosťou a sviežosťou.
Kávu pražíme len stredne, aby si uchovala všetky žiaduce tóny.

Pôvod kávy

Chiapas je region, ktorý nájdete na samotnom mexickom juhu. Hraničí priamo s Guatemalou a tak nie je divu, že s ňou má mnoho podobného. Káva z oboch krajín je mierna, ovocná a ľahko orechová. Tiež jej pestovanie v kopcovitom teréne má podobné charakteristiky.

Každá šálka voňavej kávy by mohla rozprávať svoj jedinečný príbeh. Drobní poľnohospodári, ktorí hospodária na úbočiach pohoria Sierra Madre de Chiapas (Cordillera Central), musia čeliť nielen rýchlo sa meniacej klíme, ale aj neistej spoločenskej situácii.

Farmári z mexického regiónu Chiapas sa zvyčajne združujú do spolkov. Pomáha im to pri skupovaní pôdy aj investíciách do technológií. Najčastejšie pestujú arabiku, v prípade tejto kávy ide o odrodu Caturra, čo je mutácia Bourbonu. Má vysokú produkciu a zároveň vysokú kvalitu. Vyžaduje ale mimoriadne starostlivé zaobchádzanie a úrodnú pôdu.

Mexico Chiapas BIO bola pestovaná bez použitia priemyselných hnojív alebo ošetrujúcich prípravkov. Zber sa uskutočňuje od septembra do januára. Kávové čerešne sú spracované premývaním, zrná sa potom sušia a triedia.

Mexiko je piatym najväčším producentom kávy na svete. Región Chiapas s vlhkým tropickým podnebím osídlilo mnoho európskych poľnohospodárov. Medzi farmármi tak nájdeme Nemcov, Francúzov aj Talianov. Tretia generácia novodobých pestovateľov kávovníkov číta 80 rodín.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave.
  2. Na 1 šálku použite aspoň 1,5-2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN - BIO, zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN - BIO, zrnková káva

Až vezmete do ruky šálku s voňajúcou kávou, spomeňte si na všetkých, ktorých zásluhou ju môžete ochutnať. Farmárov a ich rodiny, česačov, robotníkov, vodičov, obchodníkov, pražiarov... Z ďalekej Južnej Ameriky putovali kávové zrnká niekoľko týždňov. Vyrástli na úbočí Ánd, v regióne Pedregal preslávenom úrodnou pôdou. Jej telo je plné, chuť vyvážená a vôňa delikátna. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
40,43 € /1000 g 4,04 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 25. 10. 2021

GUATEMALA SHB BIO - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GUATEMALA SHB BIO - zrnková káva

Čo by ste mali vedieť o Guatemale? Že v nej nájdete jazerá, sopky, džungľu, mayské chrámy aj pláže. A že jej farmári pestujú jednu zo skvelých stredoamerických káv. Odborníci o nej hovoria ako o gurmánskej a rozplývajú sa nad jej vyváženou chuťou a jemnou kyslosťou. Príjemná nasládlost a kombinácia čokolády, karamelu a zelených jabĺk iste učaruje aj vám. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
32,17 € /1000 g 3,22 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 25. 10. 2021

PERU SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - zrnková káva

Provinciu preslávenú produkciou citrusov a kávy nájdete v centrálnej oblasti Peru. Prvý Európania zavítali do Chanchamayo v polovici 17. storočia a rovno v nej založili osadu. Dnes sa káva z vysokých Ánd do Európy dováža vo veľkom. Popularitu si získava najmä vďaka čokoládovej chuti korunovanej kvapkou citrusovej šťavy, nízkej acidite a BIO kvalite. Ochutnajte jednu z najlepších peruánskych káv! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »