Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

PERU CAMPO VERDE BIO - kakaové bôby nepražené

Kód: 981
Hodnotenie: vynikajúci, 1 recenzia

Toto je kakao s príbehom. Nekecáme! Ak chcete ochutnať výpestky 15 peruánskych farmárok, ktoré do svojej práce dávajú nielen um a silu, ale tiež srdce, rozhodne neváhajte ani minútu. Družstvo Campoverde dodáva do sveta kakaové bôby najvyššej kvality. V ich chuti nájdete samozrejme horkú čokoládu, ale tiež ovocie, orechy a náznak peprného anízu. Sú interesantné - rovnako ako tamojšie pestovateľky.

Veľké balenia:
Malé balenia:
46,34 € /1000 g 4,63 € /100 g
Dodáme do utorka, 3. 8. 2021
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Peru
Región
Región:
Uyacali
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovocie

Zloženie

100% Kakaové bôby

CHUŤ

Kakaové bôby Peru Campoverde vynikajú ľahkým telom s miernou kyslosťou. Horkosť je stredná až jemná, zato tóny mandlí, ovocia a dreva rozpozná každý Manuak ľahko.

 

PÔVOD

Názov i charakter udáva tomuto regiónu rieka. Ucayali River, dnes považovaná za hlavný prítok Amazonky, preteká rovnomenným regiónom v koryte dlhom 1600 kilometrov. Obklopuje ju Amazonský dažďový prales. A práve v ňom možno dohľadať pôvod kakaovníkov a vznik ich slávy. Podlhovasté semená používali už Inkovia - kakao pre nich malo zásadný náboženský a kultúrny význam.

Ucayali leží vo vnútrozemí Peru a okrem toho, že láka k návšteve divokých vodopádov, pokojných jazier a pralesa s pestrou faunou a flórou, za pozornosť stojí tiež kvôli vysoko akostnému kakau. Za zberom kakaovníkov pravých (Theobroma cacao), konkrétne miestneho klonu Peruvian a Chunco, stojí jedinečné zoskupenie 15 žien. Miestne farmárky združené v Cooperativa Campoverde vďaka spolupráci s ďalšími 315 poľnohospodári produkujú nielen vynikajúce kakao, ale aj vlastné čokoládu. Na peruánsky trh ju dodávajú pod značkou Situlli.

Samotné kakaovníky, ktoré pochádzajú práve z Južnej Ameriky, nie sú žiadne nízke kríky. Ide o stromy s výškou až 8 metrov. Ich plody obsahujú asi 2centimetrová semená. Práve tá sú stredom záujmu farmárok. Žnú je opatrne 3-4x ročne. Po otvorení z nich semená vyberú (zvyčajne 4-14 z jedného struku), zbaví je biele dužiny a nechajú na roštoch maximálne týždeň fermentovať. Boby sa sušia buď na slnku, alebo v sušiarňach. Menšie farmy je ešte čistí - nasypú semená na zem a bosou chôdzou zbavujú úrodu šupiek.

Na celom svete sa ročne urodí asi 4,6 milióna ton kakaových bôbov. Obchodujú sa buď surové, alebo v podobe kakaového masla či prášku, a to na dvoch svetových burzách. Ročná spotreba čistého kakaa sa potom celosvetovo šplhá cez 3 milióny ton. Najväčšími odberateľmi bôbov sú Holandsko, Spojené štáty a Malajzia s Belgickom a Luxemburskom. A pozor - na výrobu 1 kilogramu čokolády je potrebných asi 300-600 kakaových bôbov!

Ich obľúbenosť spočíva nielen v skvelej chuti, ale aj unikátnom vplyve na zdravie. Konzumáciou najmä čistých kakaových bôbov možno do organizmu vpraviť obrovské množstvo antioxidantov a cenných vitamínov i minerálnych látok. Bôby zároveň obsahujú povzbudzujúci kofeín a teobromín. Ich pojedaním je možné podporiť telo v boji s civilizačnými chorobami a zlepšiť psychickú odolnosť.

Účinky kávy

Kakao
Účinky kakaa

Ukážka balenia čokolády a kakaa

Naše čokolády a kakaá sú balené v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Kvalitné balenie zachováva charakter kakaa aj čokolády. Kakao a čokoláda sú vždy v balení hermeticky uzavreté, aby odolávali vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

Konzumovať sa môžu ako orechy.

 Uchovávajte na suchom a tmavom mieste v pootvorenom vrecúšku (bôby musia dýchať).

Chuť a tóny:
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Nutričné hodnoty / 100g kakaových bôbov
Energetická hodnota: 520 kcal
Tuky: 52 %
Bielkoviny: 14 g
Sacharidy: 20 g
Theobromin: 1,3 g
Kofeín: 0,1 g
Pomôžte ostatným pri výbere:

30. 12.

Hodnotenie: vynikajúci
Výborné kakaové bôby, po zahryznutí cítiť pôvodnú chuť čokolády. Dajú sa jesť priamo, majú tvrdosť ako oriešky, alebo sa dajú rozomlieť do jogurtov, tvarohov a podobne.

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KAKAOVÉ BÔBY Drvené
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KAKAOVÉ BÔBY Drvené

Chrúmte zvesela! Kúsky surových kakaových bôbov vám zdvihnú náladu aj hladinu antioxidantov v krvi. Veď koľkokrát ste zjedli tabuľku čokolády a potom mali týždeň výčitky svedomia ... V prípade drvených kakaových bôbov si buďte istí, že nič také nenastane. Naopak - budete zasiahnutí vlnou stopercentnej čokoládovej chuti a prívalom pozitívnej energie. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
38,56 € /1000 g 3,86 € /100 g
Dodáme do utorka, 3. 8. 2021

ČOKOLÁDOVÉ ŠOŠOVKY GRAND CRU BAGUA NATIVO BIO PERU 81%
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ČOKOLÁDOVÉ ŠOŠOVKY GRAND CRU BAGUA NATIVO BIO PERU 81%

Existujú dva druhy konzumentov čokolády. Jedni si užívajú akýkoľvek druh v akomkoľvek množstve a druhí pátrajú po lahôdkach, špecialitkách a vymazlenostiach. Nech patríte do tej či onej skupiny, nenechajte si ujsť peruánsku, 81 percentnú a ku všetkému organickú čokoládu Grand Cru Bagua Nativo. V prvom prípade poteší exkluzívnym chuťovým zážitkom, v druhom potom vedomím, že sa vám v ústach rozplýva autentický produkt prastarej odrody kakaovníkov. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
34,75 € /1000 g 3,47 € /100 g
Dodáme do utorka, 3. 8. 2021

VENEZUELA SUR DEL LAGO SUPERIOR - kakaové bôby nepražené
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

VENEZUELA SUR DEL LAGO SUPERIOR - kakaové bôby nepražené

O kakaových bôboch sa dobre vie, že obsahujú teobromín zlepšujúci náladu a kofeín zvyšujúci elán. Tiež je známe, že sú skvelé, keď máte chuť na sladké. Doprajte si benefity kakaa v jeho naprirodzenejšej forme. Bôby z venezuelskej oblasti Sur del Lago vykazujú príjemnú ovocnú horkosť, sú maslovo jemné a kvetinovo voňavé. Hryzte ich u televízie, v aute alebo cestou na dôležitú schôdzku. Upokoja a povzbudia zároveň. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
34,75 € /1000 g 3,47 € /100 g
Dodáme do utorka, 3. 8. 2021
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »