Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Peru SHB EP Finca Rosenheim - microlot

Kód: 1748

Ak chcete vedieť, ako chutí jedna z najlepších peruánskych káv, smelo do toho! Peru SHB EP Finca Rosenheim vás nadchne v prvom dúšku. Jej výnimočnosť sa ukrýva v ovocných tónoch sprevádzaných čokoládovo-škoricovou dochuťou. Aróma je nádherne kvetinová, kyselinka veľmi nenápadná. Káva z farmy rodiny Rosenheimovcov okrem toho získala certifikáciu Rainforest Alliance.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
33,85 € /1000 g 3,40 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 5. 12. 2022
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Peru
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
Oxapampa
Nadm. výška
Nadm. výška:
1600-1700
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovocie, Škorica
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Peru SHB EP Finca Rosenheim je jemná, zároveň veľmi vrstevnatá. Zaujme kvetinovou arómou, miernou kyslosťou a chuťou ovocia, čokolády a škorice. Nádherný, harmonický zážitok korunuje dlhá, okrúhla dochuť.

Pôvod kávy

Finca Rosenheim je medzi baristami pojem. Rodinná farma obklopená nádhernou prírodou obhospodaruje okolo 60 hektárov pôdy, na tretine rastú kávovníky plodiace zrná vynikajúcej kvality. A zvyšok? Ten patrí napríklad úlom, ubytovacím zariadeniam, spracovateľskému zázemiu a predovšetkým... divokej prírode.

Kto sa sem vydá od mája do septembra, toho majitelia radi ubytujú a pokojne zapoja do starostlivosti o kávovníky, zberu červených kávových čerešní aj do ich spracovania. Okrem toho, že hostí čakajú parádne zážitky, odvezú si domov parádnu kávu. Peru SHB EP Finca Rosenheim je totiž hodnotená ako jedna z najlepších v Peru. Okrem toho získala certifikáciu Rainforest Alliance dokazujúcu, že farma, z ktorej pochádza, podporuje zachovanie biodiverzity a udržateľný život. V súčasnej dobe takýto certifikát drží okolo 2,5 milióna farmárov z viac ako 70 krajín sveta.

Ako môžete ľahko odhadnúť, venujú Rosenheimovej káve mimoriadnu starostlivosť. Kávovníky pestujú bez použitia priemyselne vyrábaných hnojív, červené kávové bobule zberajú výhradne ručne, spracovávajú ich premývaním a zelené zrno sušia na slnku.

Konkrétne táto káva pochádza z kávovníkov odrody bourbon. Ide o vysoké kríky, ktorým sa najlepšie darí vo vyšších nadmorských výškach. Ich výnos je síce priemerný, zato zrná sú známe vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami a špičkovou arómou. Bourbon sa do Ameriky dostal koncom 19. storočia - z Brazílie bol rozšírený do ďalších oblastí Južnej a Strednej Ameriky, kde ho pestujú dodnes.

Skratka SHB (Strictly Hard Bean) v názve kávy vypovedá o veľmi tvrdom zrne, EP (European Preparation) potom ukazuje na fakt, že káva bola balená podľa najprísnejších štandardov.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnícka rozprávka! Táto plantážová káva z južného pobrežia Kuby sa môže pochváliť takmer nulovou aciditou, ale plnou chuťou citeľným čokoládovým a karamelovým zafarbením. Pohorie Sierra Maestra, v ktorom sa narodila, jej dalo do vienka sladkú vôňu evokujúcu med a trstinový cukor. Keď si ju skutočne vychutnáte, objavíte tóny dymu a kubánskeho rumu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,25 € /1000 g 3,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 5. 12. 2022

BRAZÍLIA POCOS DE CALDAS BIO - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA POCOS DE CALDAS BIO - zrnková káva

Snáď neexistuje krajina, v ktorej by mala káva tak výsadné postavenie. Brazília ju považuje za nápoj tradičný; kávu vám naservírujú na pracovnej schôdzke, v reštaurácii aj na pláži. Silnú, horúcu a sladkú. Ak ju však budete pripravovať zo zrniek regiónu Minas Gerais, vychutnajte si nápoj radšej bez príkras. Zistíte, ako doslova "farebná" môže káva byť. Poteší vás tónmi medu, čokolády, hrozna a kvetov. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
41,85 € /1000 g 4,20 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 5. 12. 2022

KOLUMBIA MARAGOGYPE GIGANTE FINCA EL BOTÓN - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOLUMBIA MARAGOGYPE GIGANTE FINCA EL BOTÓN - zrnková káva

Hory, zeleň, rieky, tradície. Nezvyčajne veľké kávové zrná z kolumbijského severu absorbovali to najlepšie, čo región Antioquia ponúka. Preto z nich pripravíte kávu sladko čokoládovú, so stopami broskýň a jemnou kyselinkou. O čo väčšia táto káva je, o to menej sa jej zožne. Odroda Maragogype však za ochutnanie rozhodne stojí. Zvlášť tá z farmy El Botón spravovanej rodinou Herranovcov. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
54,85 € /1000 g 5,50 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 5. 12. 2022
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »