Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Peru SHB EP Finca Rosenheim - microlot

Kód: 1748

Ak chcete vedieť, ako chutí jedna z najlepších peruánskych káv, smelo do toho! Peru SHB EP Finca Rosenheim vás nadchne v prvom dúšku. Jej výnimočnosť sa ukrýva v ovocných tónoch sprevádzaných čokoládovo-škoricovou dochuťou. Aróma je nádherne kvetinová, kyselinka veľmi nenápadná. Káva z farmy rodiny Rosenheimovcov okrem toho získala certifikáciu Rainforest Alliance.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
34,20 € /1000 g 3,40 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Peru
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
Oxapampa
Nadm. výška
Nadm. výška:
1600-1700
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovocie, Škorica
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Peru SHB EP Finca Rosenheim je jemná, zároveň veľmi vrstevnatá. Zaujme kvetinovou arómou, miernou kyslosťou a chuťou ovocia, čokolády a škorice. Nádherný, harmonický zážitok korunuje dlhá, okrúhla dochuť.

Pôvod kávy

Finca Rosenheim je medzi baristami pojem. Rodinná farma obklopená nádhernou prírodou obhospodaruje okolo 60 hektárov pôdy, na tretine rastú kávovníky plodiace zrná vynikajúcej kvality. A zvyšok? Ten patrí napríklad úlom, ubytovacím zariadeniam, spracovateľskému zázemiu a predovšetkým... divokej prírode.

Kto sa sem vydá od mája do septembra, toho majitelia radi ubytujú a pokojne zapoja do starostlivosti o kávovníky, zberu červených kávových čerešní aj do ich spracovania. Okrem toho, že hostí čakajú parádne zážitky, odvezú si domov parádnu kávu. Peru SHB EP Finca Rosenheim je totiž hodnotená ako jedna z najlepších v Peru. Okrem toho získala certifikáciu Rainforest Alliance dokazujúcu, že farma, z ktorej pochádza, podporuje zachovanie biodiverzity a udržateľný život. V súčasnej dobe takýto certifikát drží okolo 2,5 milióna farmárov z viac ako 70 krajín sveta.

Ako môžete ľahko odhadnúť, venujú Rosenheimovej káve mimoriadnu starostlivosť. Kávovníky pestujú bez použitia priemyselne vyrábaných hnojív, červené kávové bobule zberajú výhradne ručne, spracovávajú ich premývaním a zelené zrno sušia na slnku.

Konkrétne táto káva pochádza z kávovníkov odrody bourbon. Ide o vysoké kríky, ktorým sa najlepšie darí vo vyšších nadmorských výškach. Ich výnos je síce priemerný, zato zrná sú známe vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami a špičkovou arómou. Bourbon sa do Ameriky dostal koncom 19. storočia - z Brazílie bol rozšírený do ďalších oblastí Južnej a Strednej Ameriky, kde ho pestujú dodnes.

Skratka SHB (Strictly Hard Bean) v názve kávy vypovedá o veľmi tvrdom zrne, EP (European Preparation) potom ukazuje na fakt, že káva bola balená podľa najprísnejších štandardov.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


BRAZÍLIA SOUTH OF MINAS zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA SOUTH OF MINAS zrnková káva

Pozvanie na kávu sa neodmieta. Kúpte jednu z najlepších na trhu a pripravte voňavé popoludnie tým, ktorých máte radi. Nad šálkou horúcej dobroty s ľahkou čokoládovou stopou uteká čas rýchlo. Brazílska arabika vám bude očarujúcim spoločníkom. A nikdy sa neomrzí. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
30,75 € /1000 g 3,10 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN EP FANCY zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN EP FANCY zrnková káva

Vydajte sa s nami na cestu pod veľkými vulkánmi, okolo zátok a slepých ramien, v tieni banánovníkov... Istoiste narazíte na voňavé plantáže. Káva zo severnej Kolumbie má jedinečné čaro. Zahrnie vás jemnosťou, ale aj silou, osloví sladkosťou ale aj jemnou kyslosťou. Vaše zmysly zahalí do kokosu a dodá energiu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
30,25 € /1000 g 3,00 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

KOLUMBIA SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOLUMBIA SUPREMO MEDELIN ANDEANO zrnková káva

Stopercentná arabika, stopercentný zážitok! Elegantná Kolumbia Supremo Medelin vám pripraví nezabudnuteľné stretnutie s exotickým ovocím a čokoládou. Hoci je silná a aromatická, pôsobí harmonicky až hebko. Exkluzívne a pravidelné kávové zrnká sú pražené stredne, čím vyniknú delikátne tóny kávy a príťažlivé vône. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
32,35 € /1000 g 3,25 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »