Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

ROBUSTA INDONESIE - zrnková káva

Kód: 1211

Prvé sadenice kávy poslal do Indonézie vnútrozemský guvernér. Na prelome 17. a 18. storočia tak dal vzniknúť veľa plantážam, ich skvelú produkciu si vychutnávajú kávomilci po celom svete. Zrnká z vulkanického ostrova Jáva vynikajú výraznou a silnou chuťou. Tamojšia Robusta patrí medzi skutočne expresívne, bohaté kávy. Baristi o nej hovoria ako jednej z najlepších na svete. Tešte sa - vaša šálka bude sviežo ovocná a plná povzbudzujúceho kofeínu.

Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 27. 1. 2020
UPS Dodáme do 27. 1. 2020 2,49 €
Slovenská pošta Dodáme do 27. 1. 2020 2,49 €
Zasielkovňa Dodáme do 27. 1. 2020 1,79 €
Veľké balenia:
17,52 € s DPH
9,73 € s DPH
5,66 € s DPH
Malé balenia:
3,06 € s DPH
1,98 € s DPH
Mletie:
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Jáva/Indonézia
Chuť
Chuť:
Ovocie

Zloženie

Robusta 100%

CREMA A CHUŤ KÁVY

Robusta Indonésie je aromatická, plná a výrazná. Pokiaľ ju pripravíte ako espresso, dočkáte sa súdržnej cremy a silnej chute s tónmi ovocia. Jemne, ale napriek tomu výrazne vyznie táto káva na filtre alebo v aeropresse. Kto sa chce "pohrať" môže Robustu testovať v kombinácii s delikátnejšími Arabikami. Je možné s tým dosiahnuť veľmi nezvyčajné chute a káva môže byť po každom trochu inak zaujímavá.

PÔVOD KÁVY

Indonézia si medzi svetovými vývozcami kávy drží prednú pozíciu. Jej produkcie odštartovali snahou vnútrozemských kolonizátorov, a to v roku 1696. Najprv boli plantáže zakladané v západných oblastiach Jávy a Sumatry, koncom 18. storočia potom tiež na Ijenskej planine na východe Jávy. Práve tam sa začala vo väčšom množstve pestovať Robusta, a to ako náhrada za hubovitou chorobou zničené kríky Arabiky. Behom 20. rokov minulého storočia sa Robusta stala miestnou hlavnou kávovou odrodou.

Jávsky poľnohospodári kávovníky pestujú na veľkých plantážach. Päť najväčších (Blawan, Jampit, Pancoer, Kazumas a Tugosari) pokrýva viac, ako 4 tisíc hektárov pôdy. Výhodou takého hospodárstva je schopnosť rýchlo a kvalitne spracovať kávové bobule. Zrelé čerešne sú do závodu dopravené vo veľkých objemoch. Takzvané premývanie, teda mokrý spôsob výroby kávy, ktoré prebieha za prísne kontroly kvality, zaručuje výrazný chuťový profil a krásne, nepoškodené zrná.

Jáva je 13. najväčším ostrovom na svete. Skoro celá je vulkanického pôvodu. Vyhasnuté aj aktívne sopky poskytujú kávovníkom dostatok minerálnych látok podporujúcich ich zdravý rast. Počasie je ovplyvnené tropickými monzúnmi, ktoré striedajú krátke obdobia sucha. Priemerné mesačné teploty sa pohybujú okolo 30°C, skoro nikdy teplota vzduchu na Jáve neklesne pod 18°C.

Účinky kávy

Robusta
Účinky robusty

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

1. Kávu namelte na vyhovujúcu hrubosť.

2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5-2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.

3. Kávu zalejte s 95°C teplou vodou.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva

Veľa kofeínu, veľa horkosti. Indická robusta je káva pre veľkých chlapcov a veľké dievčatá. Oceníte ju v prípade dlhých ciest, nudných porád alebo nočných smien. Ale nebojte sa, pod štipľavou chuťou sa odkrýva horká čokoláda a crema je priamo ukážková. Použite robustu ako základ pre espresso. Vhodným pomerom s Arabikou získate veľkú dobrotu. Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 27. 1. 2020
Veľké balenia:
21,40 € s DPH
11,67 € s DPH
6,74 € s DPH
Malé balenia:
3,57 € s DPH
2,25 € s DPH
Mletie:

ROBUSTA BRAZÍLIE CONILLION zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA BRAZÍLIE CONILLION zrnková káva

Pripravte si kávu a užívajte si vôňu aj chuť. Majú v sebe jedinečnú stopu plantáže, z ktorého pochádza, aj spôsob spracovania. Odrážajú sa v nich vlastnosti samotnej odrody. Presne ako znalci vína, rozpoznajú znalci kávy Robustu od Arabiky, Brazíliu od Etiópie. Nechajte svoje zmysly hľadať jemné odtiene kávy spracované suchým procesom a sušené pod brazílskym slnkom. Určite objavíte plnú, bohatú chuť s tónmi čokolády. Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 27. 1. 2020
Veľké balenia:
19,30 € s DPH
10,62 € s DPH
6,16 € s DPH
Malé balenia:
3,29 € s DPH
2,09 € s DPH
Mletie:

INDIA ROBUSTA PARCHMENT PB
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

INDIA ROBUSTA PARCHMENT PB

Je iná. Okrúhla, tvrdá, výrazná, drobná. Káva s označením PB je navyše vzácna a mimoriadne atraktívna. Zrnko takzvanej perlovej kávy vyrastá v kávovej čerešni bez dvojčaťa. A tak je oblejšie, s koncentrovanejšou, skvele vyváženou chuťou. Indická robusta peaberry patrí k najlepším vôbec. Ochutnajte ju samostatne, alebo si skúste namiešať vlastnú espresso zmes s obľúbenou arabikou. Viac detailov tovaru
Momentálne nedostupné
Veľké balenia:
22,83 € s DPH
12,40 € s DPH
7,13 € s DPH
Malé balenia:
3,76 € s DPH
2,33 € s DPH
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »