Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Vianočná aromatizovaná zrnková káva

Kód: 1825

Pokojné nedeľné popoludnie, oslava výročia, vianočné rodinné stretnutie... Táto káva je ako stvorená pre vzácne chvíle pohody, ktoré si chcete vychutnať naozaj naplno. Ponúkne vám totiž uhrančivú kombináciu marcipánu a pomarančov, tak harmonickú, že jedna šálka stačiť nebude. Obľúbená peruánska arabika je skrátka báječná a s kvapkou prírodnej arómy úplne nezabudnuteľná.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
32,40 € /1000 g 3,25 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 5. 12. 2022
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Peru
Odroda
Odroda:
Typica
Región
Región:
Puno Norte
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Chuť
Chuť:
Marcipán, Pomeranč
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Vianočná aromatizovaná zrnková káva je postavená na skvelom zrne z Peru, preto v jej základe rozpoznáte čokoládu a ovocie. Prírodná aróma k nim pridáva tóny sladkého marcipánu a šťavnatých pomarančov. Celkovo nápoj vyznieva mimoriadne harmonicky a chuťovo čisto.

Pôvod kávy

Ak sa chceme niečo dozvedieť o pôvode tejto kávy, musíme sa chvíľu venovať Peru. To je totiž krajina, z ktorej plantáží sme Vianočnú aromatizovanú zrnkovú kávu priviezli. Radí sa do prvej dvadsiatky najväčších producentov kávy sveta, jej obyvatelia jej napriek tomu práve neholdujú. Peruánci vraj priemerne spotrebujú iba 800 gramov za rok na hlavu. O to viac sa zo skvelých zberov Peru dostane do USA, Nemecka, Kolumbie, Švédska alebo Belgicka. Ročne ide o zhruba štvrť milióna ton zeleného zrna, prevažne odrody arabika.

Mnoho farmárov sa v Peru združuje v rámci Centrocafe, družstva, ktoré jednak prevádzkuje spracovateľské závody, zároveň sa tiež stará o finančné, marketingové a obchodné záležitosti. Prevažná väčšina kávy z Centrocafe je organického pôvodu, 100 percent má certifikát Fair Trade. Aj vďaka tejto organizácii sa peruánska káva dostala na svetové výslnie a v silnej konkurencii výborne obstojí.

Vybrali sme jednu z vynikajúcich peruánskych káv, Peru Andes Gold, a ochutili ju prírodnou arómou. Pôvodný jedinečný, čokoládovo-ovocný charakter, tak získal navyše atraktívne tóny marcipánu a pomarančov. Peru Andes Gold je káva vysokohorská, pestovaná v zložito prístupnom teréne Ánd. Pochádza z plantáží v regióne Puno preslávenom jazerom Titicaca. Kávovníky (Coffea arabica) zbierajú farmári niekoľkokrát v roku tak, aby na spracovanie putovali len najzrelšie plody s bohatou chuťou a silnou arómou. Takzvaným premývaním potom červené kávové čerešne zbavia vrchnej šupky aj sladkej dužiny (vďaka fermentovaniu v nádobách s vodou). Uvoľnené zelené kávové zrnká nakoniec sušia v sušiarňach alebo na priamom slnku.

Pokiaľ ide o spomínanú arómu, pražiar pred samotným pražením postriekal zelené zrná nosným olejom a až potom pridal prírodnú arómu. Vôňa a chuť sa tak perfektne zapracovala do zrna, vydrží v ňom dlho a na rozdiel od lacnejších postupov sa pražením nijako nezmenila.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


15% ZĽAVA
ČOKOLÁDOVO - MANDĽOVÁ zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ČOKOLÁDOVO - MANDĽOVÁ zrnková káva

Dve chute sa k sebe hodia úplne dokonale - mandle a čokoláda. Dajte si ich v kombinácii s luxusnou plantážovou kávou. Vychutnáte si tak nielen jej oblú a vyváženú lahodnosť, ale tiež atraktívnu horkosladkú tóninu. Urobte si deň ešte krajší. Zrnková káva s láskou pestovaná a citom pražená by nemala ujsť vašej pozornosti. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,25 € /1000 g 26,55 € /1000 g 2,65 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 5. 12. 2022

VAJEČNÝ LIKÉR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

VAJEČNÝ LIKÉR zrnková káva

Spomínate, ako ste chodili mamičke upíjať vaječný likér do chladničky? Bol tak sladký, až sa pusa lepila. Teraz môžete maškrtiť bez výčitiek a dokonca aj skoro bez kalórií. Obľúbenú príchuť vaječného koňaku si doprajte ako luxusnú bodku za dobrým obedom. Alebo s voňavou kávou začnite deň. Je len na vás, ako si božský nápoj užijete. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,25 € /1000 g 3,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 5. 12. 2022

Vianočná espresso zmes
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Vianočná espresso zmes

Všetky tóny zimy sme poskladali do jedného akordu vianočnej koledy. Limitovaná edícia espresso zmesi rozohráva štyri samostatne pražené arabiky z ďalekých plantáží, necháva ich tancovať s ľahkosťou a zároveň dokonalou presnosťou. Prinášajú zážitok prestúpený teplom aj mrazom, energiou aj pokojom. Zima je totiž magická a adventný čas obzvlášť. Nešetrí čokoládou, škoricou a vanilkou, štedro rozhadzuje čučoriedky, ríbezle a pomaranče. Stačí ochutnať, podmaní si vás s prvou… Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
38,60 € /1000 g 3,85 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 5. 12. 2022

Prezerali ste


Gruzínsky čierny čaj Kolkhida
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Gruzínsky čierny čaj Kolkhida

Veľké balenia:
Malé balenia:
63,30 € /1000 g 6,35 € /100 g
Čerstvý čaj dodáme do pondelok, 5. 12. 2022
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »