Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

ČOKOLÁDOVÉ ŠOŠOVKY PAPUA NOVÁ GUINEA ORIGIN MLIEČNA 37%

Kód: 1157

Miest tam veľa nenájdete. Za to prírodných divov a krás na Papui Novej Guineji nedá sa nabažiť. Časť ostrova ležiaceho na severozápade Tichého oceánu pokrývajú dažďové pralesy. Napriek tomu viac ako tri štvrtiny obyvateľov sa živí s poľnohospodárstvom. Pestovanie kakaovníkov zaisťuje živobytie pre stotisíce domácností. A drobní roľníci rozhodne sa nemajú za čo hanbiť. Kakao aj čokoláda z nádhernej ostrovnej zeme patrí k najkvalitnejším na svete.

Veľké balenia:
Malé balenia:
49,65 € /1000 g 4,95 € /100 g
Dodáme do pondelok, 5. 12. 2022
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Papua Nova Guinea
Chuť
Chuť:
Mliečna čokoláda

Zloženie

Kakaová hmota Papua Nova Guinea 37%, Cukor, Kakaové maslo, Sušené plnotučné mléko, Sójový lecitín, Přírodní vanilkový prášek

CHUŤ

Čokoládové šošovky Papua Nová Guinea 37% vynikajú lahodne mliečnou chuťou so sladkou a veľmi príjemnou kakaovou notou. Podčiarknite ich harmóniu a rozpustite niekoľko šošoviek v horúcom sójovom, mandľovom alebo makovom mlieku.

PÔVOD

Dohovoríte sa po anglicky, platiť budete v mene nazvanej kina a k stredoeurópskemu času si pripočítate 10 hodín. Papua Nová Guinea vás privíta rovníkovým podnebím, úchvatnou prírodou a vľúdnymi obyvateľmi. Prímorský štát v Oceánii je považovaná za oblasť patriacu medzi najpestrejším na Zemi. Tropické dažďové pralesy obývajú vzácne druhy rastlín aj živočíchy. Papua Nová Guinea je z 93 percent pokrytá lesmi, ornej pôde  pripadá iba 1,1 percent povrchu. Pre príjem krajiny je zásadne ťažba minerálov. Aj napriek tomu 80 percent obyvateľov sa živí poľnohospodárstvom, konkrétne pestovaním banánov, kávy, kokosových orechov aj kakaovníkov.

Behom posledných niekoľko rokov výnosy z plantáží kakaovníkov aj kávovníkov poklesli. Ako dôvody sú uvedené hlavne nedostatočná výsadba nových rastlín, napadnuté kakaovníky chorobami aj zlá infraštruktúra. Svetová banka preto v roku 2014 schválila finančnú podporu malým producentom kávy a kakaa, ktorí sa spojujú do družstiev a spolupracujú s nevládnymi organizáciami.

Samotné kakaovníky sú stálezelené stromy pochádzajúce z Južnej Ameriky. Dorastajú do výšky 5-8 metrov, kvitnú ružovo bielymi kvetmi a plodia žlté oválne bobule, až 30 centimetrov dlhé. Plody vyrastajú rovno na vetvách alebo kmeni. Keď dozrejú, musia ich poľnohospodári odsekávať špeciálnym náčiním. 

Ani cesta k semenám- kakaovým bôbom, nie je práve ľahká. Tuhá a tlstá šupka ukrýva väčšinou 5 komôr, v každej je uložené 4-14 semien. Musí sa vybrať, očistiť a pár dní fermentovať. Potom prichádza na rad sušenie. Bôby sú zvyčajne ešte predpražené a odvážané do tovární. Tam ich stroje rozdrvia, dopražia, omelú. Zo vzniknutej kakaovej hmoty sa oddelí kakaový prášok a kakaové maslo.

Čokoláda je neskôr vyrobená z prášku pridaním kakaového masla, cukru, vanilky, mlieka a ďalších surovín. Takzvaným zušľachťovaním sa mení konzistencia a štruktúra. Premiešanie a hnitie pri teplote 50-65°C v zariadení pripomínajúcu mušľu sa hovorí konšovanie. Ďalej je čokoládu potrebné temperovať a tvarovať.

Konzumácia kvalitnej čokolády prospieva zdraviu duševnej aj fyzickej. Je totiž bohatá na antioxidanty, vitamíny (D, B, A, E) aj minerálne látky (sodík, horčík, draslík, zinok, vápnik, železo). Čokoláda zlepšuje náladu a pomáha vyplavovať stres.

Čokoládové šošovky Papua Nová Guinea 37% sú vhodné pre vegetariánov aj vegánov. Obsahujú 37% kakaovej sušiny.

Pokiaľ ide o alergény, mali by byť opatrní ľudia s alergiou na mlieko, kakao. Výrobok môže obsahovať stopy orechových škrupín a mlieka.

Skladujte pri teplote 12-20°C. 

Ukážka balenia čokolády a kakaa

Naše čokolády a kakaá sú balené v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Kvalitné balenie zachováva charakter kakaa aj čokolády. Kakao a čokoláda sú vždy v balení hermeticky uzavreté, aby odolávali vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

Čokoládové šošovky môžete konzumovať "len tak", výborne chutia rozpustené v horúcom mlieku alebo v najrôznejších dezertoch.

Chuť a tóny:
Intenzita
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Nutričné hodnoty / 100g čokoládových šošoviek
Energetická hodnota: 2 394 kJ / 572 kcal
Tuky: 38,4 g
z toho nasytených : 23,1 g
Sacharidy: 47,1 g
z toho cukry: 46 g
Vláknina: 2,3 g
Bielkoviny: 7,9 g
Soľ: 0,23 g
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ČOKOLÁDOVÉ ŠOŠOVKY ARRIBA EKVÁDOR MLIEČNA 39%
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ČOKOLÁDOVÉ ŠOŠOVKY ARRIBA EKVÁDOR MLIEČNA 39%

Odkiaľ nesiete tie bôby? De rio arriba! - Rozhovor medzi švajčiarskym výrobcom čokolády prechádzajúcim sa na hornom toku rieky Guayas a ekvádorským pestovateľmi kakaovníkov celkom iste prebehol. Aspoň podľa legendy. Miestne stromy plodiace semená mimoriadnych vlastností potom dostali priezvisko Arriba. Od tej doby je čokoláda z ekvádorskej odrody kakaovníkov Forastero Arriba považovaná za najkvalitnejšiu na svete. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
38,00 € /1000 g 3,80 € /100 g
Dodáme do pondelok, 5. 12. 2022

ČOKOLÁDOVÉ ŠOŠOVKY SLANÝ KARAMEL
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ČOKOLÁDOVÉ ŠOŠOVKY SLANÝ KARAMEL

Podľa štatistík pripadá na každú osobu planéty viac ako pol kila čokolády ročne. Najviac maškrtia Švajčiari a Belgičania, ako inak. Ich čokoládové pralinky, chipsy, krémy, lízanky alebo plnené cukríky majú meno na celom svete. Koľkí z čokoholikov si doprajú nevšedné kombinácie chutí, nie je tak zrejmé. Avšak je úplne isté, že sa k nim čoskoro pridáte. Stačí ochutnať mliečnu čokoládu so slaným karamelom, a ste lapení. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
30,40 € /1000 g 3,05 € /100 g
Dodáme do pondelok, 5. 12. 2022

ČOKOLÁDOVÉ ŠOŠOVKY BIO PERU ORIGIN MLIEČNA 41%
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ČOKOLÁDOVÉ ŠOŠOVKY BIO PERU ORIGIN MLIEČNA 41%

Peruánske kakao má skvelú povesť. Rovnako ako čokoládové šošovky z neho vyrobené. Charakterizuje ich autentická, jemná a čistá chuť tradične spracovaných kakaových bôbov. Šošovky BIO Peru origin mliečna 42% vznikli spojením výrazného kakaa odrody Trinitario s kakaom aromatickej odrody Chuncho, ku ktorým bol pridaný iba nerafinovaný trstinový cukor a plnotučná smotana. Rozplývajú sa na jazyku! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
33,85 € /1000 g 3,40 € /100 g
Dodáme do pondelok, 5. 12. 2022
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »