Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

ETHIOPIA SIDAMOO MOCHA - zrnková káva

Kód: 1595

Mocha označuje čokoládovú farbu, jemnú rukavičku alebo kávu pestovanú v Arábii. Sme presvedčení, že Ethiopie Sidamo Mocha v sebe spája všetky tri významy. Ide totiž o jednu z najčokoládovejších káv na svete, delikátne jemnú a do Jemenu kedysi exportovanú lahôdku. Stredne silnú arabiku s uchvacujúcou vôňou si zapamätáte po prvom ochutnaní. A už nikdy sa jej nevzdáte.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,35 € /1000 g 3,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Etiópia
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
Sidamo
Nadm. výška
Nadm. výška:
1500m- 2200m
Chuť
Chuť:
Čokoláda
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Ethiopia Sidamo Mocha je skutočne stelesnením všetkých predstáv o káve voňajúcej, chutiacej a vyzerajúcej ako čokoláda. Výborne sa hodí na prípravu v moka kanvičke, vtedy vyniknú všetky jej tóny a aróma.

Pôvod kávy

Ak ste vždy chceli ochutnať kávu z miesta, kde sa "narodila", potom ste tu správne. Práve Etiópia je uvádzaná ako krajina, ktorej obyvatelia skvelú chuť a báječné účinky (tie ich zaujali oveľa skôr ako chuť) objavili. Stalo sa tak počas 9. storočia v provincii Kaffa a legenda hovorí, že vďaka stádu maškrtných kôz a jednému zvedavému pastierikovi. Tomu vŕtalo hlavou, prečo sú jeho zverenkyne spásajúce červené bobule tak veselé a divoké.

Z Etiópie sa kávovníky asi v 13. storočí dostali do Jemenu a trvalo veľmi dlho, že sa obyvatelia Arabského polostrova rozhodli o tento poklad rozdeliť. Lipli na ňom natoľko, že pred vývozom prelievali kávové zrná vriacou vodou, aby zabránili možnosti, že vyklíčia mimo Arábiu a pripravia ich tak o tučné zisky.

Ale späť do Etiópie, štátu východnej Afriky, pre ktorý káva neprestáva byť dôležitou plodinou. Viac ako polovica zahraničných príjmov pochádza z predaja kávy a odhaduje sa, že z jej pestovania alebo spracovania profituje okolo 15 miliónov ľudí. Čo je pre veľmi chudobnú krajinu významný počet. Kávové zrná v Etiópii delia do troch kategórií: Longberry, Shortberry a Mocha. Práve posledná spomínaná sorta je komoditou vysoko cenenou, lebo má komplexnú čokoládovú chuť, v ktorej prebleskujú tóny korenia a citrusového ovocia.

Región Sidamo sa rozprestiera na etiópskej vysočine, kávovníkové kríky v ňom rastú pomalšie a plody dozrievajú dlhšie. Preto sú schopné absorbovať oveľa viac okolitých vôní, výsledná aróma kávy je potom robustná a veľmi vrstevnatá.

Etiópčania spracovávajú kávové čerešne zvyčajne takzvaným mokrým spôsobom. Najprv ich vo vodných mlynoch zbavia vrchnej šupky a rozvoľnia dužinu obaľujúcu semená. Potom kávu nasypú do fermentačných nádrží s vodou, kde ju nechávajú až 36 hodín kvasiť. Prirodzené procesy zbavia zrná posledných obalov a úplne ich uvoľnia. Na záver je potrebné zelenú kávu usušiť, čo sa najčastejšie deje na priamom slnku, za pravidelného otáčania a prehrabávania.

Tak vzniká tradičná etiópska káva s názvom Mocha, vysoko kvalitná, pozoruhodne čokoládová, bohatá a plná.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva

Ľudia sa delia na tých, čo kávu milujú a tých, ktorí jej na chuť ešte len prídu. Skúste pripraviť výberovú Yirga Cheff vo väčšej spoločnosti. Jej kvetinová aróma priláka určite väčšinu prítomných. Jedna z najušľachtilejších etiópskych káv je horúca ako miestne slnko a rozmanitá ako východoafrická krajina. Nájdete v nej radosť, energiu a prírodu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,25 € /1000 g 3,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024

15% ZĽAVA
PERU ANDES GOLD zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pre tých, čo sa radi udržujú v tempe, aj pre pravých kaviarenských povaľovačov prinášame bohatý a osobitý gurmánsky zážitok. Šálka juhoamerickej kávy je zdrojom skutočného potešenia - snúbi sa v ňom obľúbená kombinácia sladkej čokolády a ovocia s minimalistickou orieškovou dochuťou. Nízka acidita dáva tejto stopercentnej arabike príjemnú ľahkosť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
29,35 € /1000 g 24,95 € /1000 g 2,50 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024

ETHIOPIA LIMU GRADE 2
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ETHIOPIA LIMU GRADE 2

Hovorí sa, že Oromia je kolískou kávy. Región v juhovýchodnej časti Etiópie pozná účinky a chuť kávových zŕn údajne od 5. storočia. Miestni pestovatelia sú malí farmári združujúci sa do únie, ktorá dbá na spravodlivý obchod a zisky čiastočne investuje do školstva, zdravotníctva i nových pracovných miest. Ideálne, že? Na Oromii možno ale obdivovať ešte niečo iné - neuveriteľne pestrú vegetáciu, nádherné vodopády, úchvatné jaskyne a majestátne hory. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
32,50 € /1000 g 3,25 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »