Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk

Prečo tovar od nás?

  • Doprava zadarmo od 40 €
  • Spokojných zákazníkov
  • Dodanie do 48 hodín

DTest

Heureka - ověřeno zákazníky

BIOZrnková bezkofeinová káva

Mnoho ľudí kvôli zdravotným problémom hľadá cestu ako si vychutnať svoju obľúbenú a kvalitné zrnkovú plantážovú kávu, a preto volí kávu bez kofeínu. Kofeín je látka, ktorá sa vyskytuje v zrnkovej káve Arabica aj Robusta celkom prirodzene. Bezkofeínová zrnková plantážová káva má väčšinu kofeínových… celý popis

Filtrovať podľa parametrov
zobrazené 1 - 2 z 2

KOLUMBIA SUPREMO DECAF BEZKOFEINOVÁ zrnková
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOLUMBIA SUPREMO DECAF BEZKOFEINOVÁ zrnková

Nie vždy potrebujeme povzbudiť a nie každý miluje kofeín. Pre početnú skupinu coffee lovers tu máme bezkofeínovú verziu výberovej stopercentnej arabiky z preslávenej kolumbijskej farmy Villa Maria. Vyskúšajte, ako chutí. Na začiatok prezradíme, že je mimoriadne elegantná, čokoládová a zmyselne ovocná... Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 28. 2. 2020
Veľké balenia:
33,27 € s DPH
17,63 € s DPH
10,00 € s DPH
Malé balenia:
5,14 € s DPH
3,07 € s DPH
Mletie:

MEXICO CHAPAS DECAF BIO BEZKOFEINOVÁ zrnková
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MEXICO CHAPAS DECAF BIO BEZKOFEINOVÁ zrnková

Jediné, čo jej chýba, je kofeín. Mexická delikatesa spĺňa najvyššie nároky Gurmet a kávoznalcov. Hory dali tejto káve chuť šťavnatého ovocia, horkej čokolády a jemného tabaku, miestni ľudia sa postarali o dokonalé spracovanie každého zrnká. Na vás už je, vychutnávať si chiapaskú BIO kvalitu, kedykoľvek sa vám zachce. Pokojne aj navečer. Kde nie je kofeín, tam sa spí sladko a dlho. Viac detailov tovaru
Momentálne nedostupné
Veľké balenia:
33,27 € s DPH
17,63 € s DPH
10,00 € s DPH
Malé balenia:
5,14 € s DPH
3,07 € s DPH
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Produktov na stranu: 12 24 72

Zrnková bezkofeinová káva

Mnoho ľudí kvôli zdravotným problémom hľadá cestu ako si vychutnať svoju obľúbenú a kvalitné zrnkovú plantážovú kávu, a preto volí kávu bez kofeínu. Kofeín je látka, ktorá sa vyskytuje v zrnkovej káve Arabica aj Robusta celkom prirodzene. Bezkofeínová zrnková plantážová káva má väčšinu kofeínových zložiek odstránených, ale neznamená to, že by tu žiadny kofeín nebol. Väčšinou sa jedná o zvyškové množstvo kofeínu v zrnkovej káve, a to v množstve 1% pre Arabicu a cca 2% pre kávu druhu Robusta.

A ako sa vlastne taká bezkofeínová káva vyrába? A koľko vlastne toho kofeínu v káve zostáva, keď je tu uvedené, že 97% kávy je bez kofeínu?

Vlastne sa dá povedať, že existujú dva spôsoby, akým sa kofeín z kávy najčastejšie odstraňuje:

Európsky proces - asi najčastejšie používaný postup. Káva sa v tomto prípade zbavuje kofeínu postupom, kedy sa káva najskôr namáča vo vode, následne sa premýva v metylénchloride, ktorý na seba viaže spomínaný kofeín. Potom sa káva premyje znovu vo vode a vysuší. Výhodou tejto metódy je, že takmer nestráca svoju prirodzenú chuť a arómu.

Vodný proces - tento spôsob je oproti predchádzajúcemu úplne bez chemickej reakcie. Kofeín sa u tejto metódy sa zrnkovej plantážovej kávy získava pomocou horúcej vody a pary. Odstraňuje sa pomocou filtrov s aktívnym uhlíkom. Výhodou tejto metódy je, že sa tu nepoužívajú žiadne chemické látky, ale nevýhodou, že okrem kofeínu sa z kávy odstraňujú tiež éterické oleje a arómy. Týmto spôsobom sa spracováva predovšetkým Arabika, ktorá utrpí oveľa menej ako druh Robusta.

Mimochodom, keď na štítku objavíte, že je 97% kávy bez kofeínu, tak to vlastne znamená, že bolo 97% z 1% alebo z 2% hmotnosťou zložky kofeínu.

Prezerali ste


15% ZĽAVA
GOJI-MALINA - ovocný čaj
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GOJI-MALINA - ovocný čaj

Čerstvý čaj dodáme do piatku, 28. 2. 2020
Veľké balenia:
Malé balenia:
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »