Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

GUATEMALA GEISHA FINCA NUEVA GRANADA - zrnková káva

Kód: 1447

Ako asi chutí úroda z etiópskych kávovníkov pestovaných v Guatemale? Teraz máte možnosť to zistiť. Jedinečná odroda Geisha plodí na stredoamerickej plantáži kávu veľmi vyváženej, sladko kakaovej a jemne orieškovej chuti. Je po nej zhánka na celom svete. Niet divu, farma Finca Nueva Granada je zasadená v zeleni medzi dvoma sopkami, na spracovanie používa vlastnú pramenitú vodu a každej kávovej čerešni venuje osobitnú pozornosť. Výsledok stojí zato!

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
120,55 € /1000 g 12,05 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Guatemala
Odroda
Odroda:
Varietal Geisha
Región
Región:
San Marcos
Nadm. výška
Nadm. výška:
1500m
Chuť
Chuť:
Kakao, Vlašské orechy
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Chuť kávy

Arabika Guatemala Geisha vyniká vyváženou chuťou a príjemnou kyselinkou. V nápoji tak objavíte lahodne sladké kakao a vlašské orechy. Pri príprave v pákovom kávovare získate jemnú, ľahkú cremu.

Pôvod kávy

Guatemala leží medzi Belize, El Salvadorom, Hondurasom a Mexikom. Teda v Strednej Amerike. Jej región San Marcos sa nachádza v juhozápadnej časti štátu. Už podľa toho možno usúdiť, aké prírodné podmienky v oblasti, kde stojí farma Finca Nueva Granada, panujú. Časť sa kúpe vo vodách Tichého oceánu, časť je zavlažovaná riekami El Suchiate, Cabuz, Naranjo a radom ďalších. Prírodovedne zameraných turistov poteší 60 metrov vysoký vodopád na rieke Cutzulchimá aj biologická rezervácia Manchon Guamuchal. San Marcos charakterizuje mierne podnebie, na juhu teplé, na severe chladnejšie. V horách šplhajúcich sa do nadmorskej výšky vyše 3 000 metrov leží často sneh. Pôda je prirodzene úrodná, a to vďaka sopečnej činnosti, ktorá ju obohacuje o minerálne látky.

Samotná kávová farma Finca Nueva Granada patrí k veľmi malým. Farmári sa káve venujú skutočne každodenne a starostlivo, na vysokú kvalitu úrody mimoriadne dbajú. Napriek tomu, že ide o plantáž neveľkej rozlohy, jej povesť a tradície sú značné.
Farma je zasadená medzi dve najväčšie sopky v Guatemale - Tajamulco a Tacana. Kávovníky vyrastajú obklopené zeleňou a živiny čerpajú z horských svahov so sopečným popolom. Keď kríky v marci a apríli kvitnú, vznáša sa nad farmou omamná vôňa. Ako mesiace ubiehajú, menia sa kvety v plody, ktoré pod baldachýnom okolitých stromov pomaly dozrievajú.

Akonáhle kávové čerešne zhnednú (čo býva zvyčajne v októbri), vyrážajú na plantáž robotníci. Šklbú len skutočne plne zrelé bobule, a to vždy ručne. K ich spracovaniu využíva farma vlastnú pramenitú vodu. Plody kávovníkov sú zbavované šupky takzvaným rozvlákňovaním. Nasypú sa do vody a pohonom z vodnej elektrárne sú pretlačené drviacimi plechmi. Po fermentácii v kvasných nádobách sa káva suší na terasách a v sušičkách.

Finca Nueva Granada je plne certifikovaná organizáciou Rainforest Alliance. Pracovníkom je poskytovaný úplný komfort, farma je energeticky sebestačná a zodpovedne pracuje s vodnými zdrojmi (pri spracovaní kávy spotrebuje o 80 percent menej vody, ako je bežné; odpadové vody navyše používa na zavlažovanie).

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


INDIE MONSOON MALABAR AA GRADE zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

INDIE MONSOON MALABAR AA GRADE zrnková káva

Najpopulárnejšia, najzaujímavejšia a najkvalitnejšia. Plantážna káva Monsooned Malabar AA sa právom vyšvihla na prvú priečku medzi všetkými indickými kávami. Ojedinelý proces spracovania, ktorého výsledkom sú nádherné žlté zrná s dymovou a zemitou chuťou, jej dáva punc originality. Ochutnajte kávu, ktorú bičovali vetry a monzúnové dažde! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
32,00 € /1000 g 3,20 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

KOSTARIKA FINCA EL ROSARI - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOSTARIKA FINCA EL ROSARI - Micro Lot

Rodina je základ ... dobré plantáže. Keď pred pol storočím vysadil Moises Meza prvé kávovníky v oblasti Leon Cortes, už tušil, že robí dobre. Dnes jedinečnú kávu pestujú v tieni stromov jeho synovia Javier a Gabriel. Na ich mikroloty čakajú kávomilci na celom svete veľmi netrpezlivo. Ten posledný má jemnú, mliečno čokoládovú chuť osvieženú tónmi čerešní. Bez preháňania najlepšia káva z Kostariky dostane aj vás. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
62,45 € /1000 g 6,25 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

15% ZĽAVA
PANAMA GEISHA LA BERLINA SHG - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PANAMA GEISHA LA BERLINA SHG - Micro Lot

Je ako dievča, ktorá sa červená, kedykoľvek ju chytíte za ruku. Krásna, tajomná, nedostupná. Dávajte jej nežné mená a ona vás zas a znovu prekvapuje. Je skrátka najlepšia. Najlepšia na svete. Panamská Gesha, ktorej kávumilovníci inak nehovoria ako Geisha, otvára nové chuťové obzory. Za jej darom oblažovať zmysly hľadajme prírodu hôr Boquete, nežnú starostlivosť farmárov a citlivú prácu pražiča. Panama Geisha je káva par excellence! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
269,30 € /1000 g 228,90 € /1000 g 22,90 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »