Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

GUATEMALA GEISHA FINCA NUEVA GRANADA - zrnková káva

Kód: 1447

Ako asi chutí úroda z etiópskych kávovníkov pestovaných v Guatemale? Teraz máte možnosť to zistiť. Jedinečná odroda Geisha plodí na stredoamerickej plantáži kávu veľmi vyváženej, sladko kakaovej a jemne orieškovej chuti. Je po nej zhánka na celom svete. Niet divu, farma Finca Nueva Granada je zasadená v zeleni medzi dvoma sopkami, na spracovanie používa vlastnú pramenitú vodu a každej kávovej čerešni venuje osobitnú pozornosť. Výsledok stojí zato!

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
119,75 € /1000 g 12,00 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 1. 2. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Guatemala
Odroda
Odroda:
Varietal Geisha
Región
Región:
San Marcos
Nadm. výška
Nadm. výška:
1500m
Chuť
Chuť:
Kakaová, Vlašské orechy
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Chuť kávy

Arabika Guatemala Geisha vyniká vyváženou chuťou a príjemnou kyselinkou. V nápoji tak objavíte lahodne sladké kakao a vlašské orechy. Pri príprave v pákovom kávovare získate jemnú, ľahkú cremu.

Pôvod kávy

Guatemala leží medzi Belize, El Salvadorom, Hondurasom a Mexikom. Teda v Strednej Amerike. Jej región San Marcos sa nachádza v juhozápadnej časti štátu. Už podľa toho možno usúdiť, aké prírodné podmienky v oblasti, kde stojí farma Finca Nueva Granada, panujú. Časť sa kúpe vo vodách Tichého oceánu, časť je zavlažovaná riekami El Suchiate, Cabuz, Naranjo a radom ďalších. Prírodovedne zameraných turistov poteší 60 metrov vysoký vodopád na rieke Cutzulchimá aj biologická rezervácia Manchon Guamuchal. San Marcos charakterizuje mierne podnebie, na juhu teplé, na severe chladnejšie. V horách šplhajúcich sa do nadmorskej výšky vyše 3 000 metrov leží často sneh. Pôda je prirodzene úrodná, a to vďaka sopečnej činnosti, ktorá ju obohacuje o minerálne látky.

Samotná kávová farma Finca Nueva Granada patrí k veľmi malým. Farmári sa káve venujú skutočne každodenne a starostlivo, na vysokú kvalitu úrody mimoriadne dbajú. Napriek tomu, že ide o plantáž neveľkej rozlohy, jej povesť a tradície sú značné.
Farma je zasadená medzi dve najväčšie sopky v Guatemale - Tajamulco a Tacana. Kávovníky vyrastajú obklopené zeleňou a živiny čerpajú z horských svahov so sopečným popolom. Keď kríky v marci a apríli kvitnú, vznáša sa nad farmou omamná vôňa. Ako mesiace ubiehajú, menia sa kvety v plody, ktoré pod baldachýnom okolitých stromov pomaly dozrievajú.

Akonáhle kávové čerešne zhnednú (čo býva zvyčajne v októbri), vyrážajú na plantáž robotníci. Šklbú len skutočne plne zrelé bobule, a to vždy ručne. K ich spracovaniu využíva farma vlastnú pramenitú vodu. Plody kávovníkov sú zbavované šupky takzvaným rozvlákňovaním. Nasypú sa do vody a pohonom z vodnej elektrárne sú pretlačené drviacimi plechmi. Po fermentácii v kvasných nádobách sa káva suší na terasách a v sušičkách.

Finca Nueva Granada je plne certifikovaná organizáciou Rainforest Alliance. Pracovníkom je poskytovaný úplný komfort, farma je energeticky sebestačná a zodpovedne pracuje s vodnými zdrojmi (pri spracovaní kávy spotrebuje o 80 percent menej vody, ako je bežné; odpadové vody navyše používa na zavlažovanie).

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


HONDURAS GEISHA SANTA BARBARA TRINIDAD - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

HONDURAS GEISHA SANTA BARBARA TRINIDAD - Micro Lot

V jej vôňi spoznáte jazmín, v chuti tropické ovocie. Kto si pripraví Geishu, dočká sa veľmi aromatického a kvetinovo láskavého zážitku. Jedinečná káva pochádzajúca z etiópskej dediny Gesha má čím ďalej tým viac priaznivcov. Trinidadskí farmári sa o ňu starajú s vášňou a minimálnymi dopadmi na životné prostredie. Doprajte si prepychový zážitok. Geisha z kopcov Hondurasu je káva pre výnimočné okamihy, kráľovná medzi všetkými. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..

KOLUMBIA HUILA ROJAS ESTATE GEISHA - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOLUMBIA HUILA ROJAS ESTATE GEISHA - Micro Lot

Ich pospolitosť a pracovitosť obdivujú všetci susedia, ich kávu všetci znalci. Rodina pána Eliecera Rojasa, ktorý vedie farmu v juhozápadnej časti Kolumbie, je dávaná pestovateľom za vzor. Ich Geisha "s rodokmeňom" vyniká jedinečným chuťovým profilom, v ktorom sa vykresľujú tóny jabĺk, limetky, papáje a mandlí. Aróma je typicky kvetinová, sladká. Táto exkluzívna sorta určite zaujme aj vás. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
87,80 € /1000 g 8,80 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 1. 2. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »