Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - zrnková káva

Kód: 1673

Bez kofeínu neznamená bez chuti alebo bez radosti. Práve naopak! Káva, ktorá bola dekofeinizovaná špeciálnym švajčiarskym postupom, je výborná po všetkých stránkach. Pokiaľ ide o chuť, čakajú vás jemná čokoláda, lieskové oriešky a milá stopa dreva, pokiaľ ide o arómu, tešte sa na jedinečný, stredne intenzívny zážitok. Každý dúšok Guatemala HB Swiss Water Decafe zanechá v ústach príjemnú krémovitosť.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
45,90 € /1000 g 4,60 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Guatemala
Odroda
Odroda:
Caturra
Región
Región:
Chimaltenango
Nadm. výška
Nadm. výška:
1300 - 1500 m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Lieskový orech

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Guatemala HB Swiss Water Decafe v sebe krajinu pôvodu nezaprie. Prevládajúce atribúty čokolády a lieskových orieškov sú pre ňu absolútne typické. Rovnako ako stredné až plné telo, noty karamelu a horkosladkého kakaa. V prípade zberu z regiónu Chimaltenango dopĺňa chuť atraktívna stopa čerstvého dreva. Crema je jemná, súdržná.

Pôvod kávy

Najprv sa vysporiadajme so značkou HB v názve tejto kávy: ako Hard Bean sú označované sorty pestované v nadmorskej výške 1 200 - 1 500 metrov. Prečo je tento údaj dôležitý? Ukazuje na kávu, ktorá dozrievala pomalšie, jej zrno je tvrdšie a chuť aj aróma v ňom intenzívnejšia. Vďaka spomínaným vlastnostiam ide o kávu vysoko žiadanú a všeobecne drahšiu než býva tá, ktorá je pestovaná v nižších nadmorských výškach.

Teraz už sa môžeme venovať miestu, z ktorého Guatemala HB Swiss Water Decafe pochádza. Región Chimaltenango leží na juhozápade krajiny. Jeho rovnomenné hlavné mesto bolo založené v roku 1526 na základoch starej mayskej pevnosti a čoskoro sa stalo významným dopravným a obchodným uzlom. Vďaka špecifickej pôde sa preslávilo výrobou tehál. Pozoruhodný je miestny koloniálny kostol postavený v roku 1854 na takzvanom kontinentálnom predele. Voda, ktorá vyteká z jeho fontány, smeruje z jednej časti do Atlantického a z druhej do Tichého oceánu.

Región je obdarený úrodnou pôdou a subtropické podnebie poskytuje kávníkom stále teploty aj dostatok zrážok. Kávovníky bývajú zberané od novembra do apríla a v prípade Guatemala HB Swiss Water Decafe sa o ne starajú farmári v časti El Pacayalito, čo je vulkanicky aktívna lokalita. Po zbere sú plody kávovníkov spracované premývaním a sušené najčastejšie na priamom slnku.

Proces, počas ktorého je zrno zbavené kofeínu, nevyužíva žiadnych rozpúšťadiel alebo chemických látok. Patentovaný postup Swiss Water pracuje s faktom, že kofeín je rozpustný vo vode. Preto máča zelené kávové zrná v čistej teplej vode, ktorú preháňa cez filter z dreveného uhlia. Ten zachytí veľké molekuly kofeínu, ale prepustí aromatické látky, cukry a oleje, ktoré robia kávu kávou. Kolobehom vody v špeciálnom zariadení je tak káva dekofeinizovaná, bez toho, aby prišla o svoju prirodzenú, plnú a mnohovrstevnatú chuť.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


15% ZĽAVA
BRAZÍLIA MINAS SWISS WATER DECAF - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA MINAS SWISS WATER DECAF - zrnková káva

Brazílsku kávu ste už iste ochutnali. Možno bola aj z tradičného regiónu Sul de Minas. Čo takto dať si ju tentoraz bez kofeínu? Šetrná švajčiarska metóda zbavila kávu populárneho alkaloidu, ale ponechala jej prirodzene skvostnú chuť aj arómu. Vaša šálka bude plná čokolády a orechov, sladká, vyvážená a voňavá. Môžete si hju dopriať, koľkokrát len ​​budete chcieť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
36,25 € /1000 g 30,80 € /1000 g 3,10 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

MEXICO CHIAPAS SWISS WATER DECAF BIO - zrnková
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MEXICO CHIAPAS SWISS WATER DECAF BIO - zrnková

Jediné, čo jej chýba, je kofeín. Mexická delikatesa spĺňa najvyššie nároky Gurmet a kávoznalcov. Hory dali tejto káve chuť šťavnatého ovocia, horkej čokolády a jemného tabaku, miestni ľudia sa postarali o dokonalé spracovanie každého zrnká. Na vás už je, vychutnávať si chiapaskú kvalitu, kedykoľvek sa vám zachce. Pokojne aj navečer. Kde nie je kofeín, tam sa spí sladko a dlho. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
44,30 € /1000 g 4,45 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

COLUMBIA EXCELSO SWISS WATER DECAFE – zrnková káva bezkofeinová
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

COLUMBIA EXCELSO SWISS WATER DECAFE – zrnková káva bezkofeinová

Dopriať si všetkých chuťových nuáns a aromatických potešení špičkovej plantážnej kávy? Ráno, na obed a dokonca aj večer? Prečo nie! Keď siahnete po bezkofeínovej Columbii Excelsa Swiss Water Decafe, nemusíte sa obávať problémov so spánkom alebo vysokým tlakom. Dočkáte sa zážitku sladkého ako med, sviežeho ako ovocie a príjemne horkastého ako najlepšia čokoláda. Tejto káve okrem kofeínu absolútne nič nechýba. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
50,10 € /1000 g 5,00 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »