Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Indonézia BIO - rozpustná káva

Kód: 1921

Indonézska káva je populárna vďaka bohatej, plnej chuti s tónmi korenia, kakaa, karamelu a niekedy aj bylín. Teraz ju môžete otestovať v rozpustnom variante. Je vynikajúcou voľbou pre každého, kto chce mať kávu rýchlo na stole a zároveň nemieni zľaviť zo svojich nárokov na kvalitu. Indonézia BIO je totiž vyrobená zo stopercentnej arabiky pestovanej v súlade so zásadami organického poľnohospodárstva. Ochutnajte!

Veľké balenia:
Malé balenia:
70,55 € /1000 g 7,05 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 9. 10. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Jáva/Indonézia
Chuť
Chuť:
Karamel, Ořechy, Slad
Spracovanie
Spracovanie:
Sprejování
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Arabica BIO 100%

Crema a chuť kávy

Indonézia BIO – v rozpustnej káve nájdete nielen chuť karamelu, ale aj stopy orechov so sladovým záverom. Po zaliatí horúcou vodou vytvorí káva jemnú cremu.

Pôvod kávy

Kávovníky (Coffea) pestujú v Indonézii už od 17. storočia. Prvé kávové plantáže boli vysadené na ostrove Jáva po tom, čo kríky v roku 1696 priviezli Holanďania. V ďalších desaťročiach sa pestovanie kávy rozšírilo aj na Sumatru a Sulawesi. Počas rokov si indonézska káva získala na trhu pevné miesto a bola dôležitým vývozným artiklom. Obchodníci oceňovali jej výnimočnú chuť a skvelú arómu, dobré meno mala táto káva aj v Európe.

Po druhej svetovej vojne Indonézia prešla mnohými politickými zmenami, ktoré priniesli znárodnenie veľkej časti plantáží. K renesancii kávového priemyslu mohlo dôjsť až v 80. a 90. rokoch minulého storočia, keď sa kávové farmy vrátili späť do rúk súkromných podnikateľov. Dnes je Indonézia štvrtým najväčším producentom kávy na svete a viac ako 90 percent úrody pochádza od drobných farmárov s plantážami nie väčšími ako jeden hektár.

Indonézania pestujú viac ako 20 odrôd kávovníkov, od „klasických“ odrôd Typica a Caturra cez krížence arabiky a robusty Hibrido de Timor až po etiópske línie Ramburg a Abyssinia. Na pestovanie, zber aj predaj kávy dohliada Indonesian Coffee and Cocoa Research Institute (ICCRI), ktorého úlohou je napríklad mapovať územia vhodné na rozširovanie plantáží, viesť výskum chorôb kávovníkov, školiť farmárov v zdokonaľovaní výrobných techník a podobne. Je pravdou, že na výrobu indonézskej rozpustnej kávy sa obvykle používa robusta. Naša Indonézia BIO – rozpustná káva je ale v tomto smere výnimkou. Ide o produkt z čistej arabiky, takže chutí jemnejšie. Navyše pochádza z organického poľnohospodárstva, takže bola pestovaná, zberaná aj spracovaná bez použitia priemyselne vyrábaných hnojív, postrekov či iných prípravkov.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Na optimálnu prípravu vyberte malý hrnček s obsahom 90 ml.
  2. Použite 1 alebo 2 lyžičky kávy a zalejte prevarenou vodou s teplotou 90 °C. Vriaca voda pripraví kávu o jej výraznú chuť.
  3. Na prípravu kávy vždy použite čerstvú vodu.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Nutriční hodnoty / 100 g kávy
Energetická hodnota: 484 kj / 118 kcal
Tuky: 0,2
z toho nasytených : 0,1
Sacharidy: 3,1
z toho cukry: 3,1
Vláknina: 34,1
Bielkoviny: 7,8
Soľ: 0,1
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


MEXICO rozpustná káva - mix 100% arabicy a robusty
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MEXICO rozpustná káva - mix 100% arabicy a robusty

Rýchla a mimoriadne dobrá! Rozpustná káva z Mexika je výbornou alternatívou pre situácie, kedy nie je na blízku mlynček, kávovar alebo zrnková káva. Stačí nasypať lyžičku do obľúbeného hrnčeka a zaliať horúcou vodou. Harmonický mix arabiky a robusty je zamatovo krémový s príjemnou citrusovou špičkou. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
28,75 € /1000 g 2,90 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 9. 10. 2023

PERU BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

Najvyššie položené jazero, najväčšie mesto bez cesty, najhlbší kaňon... A tiež jedna z najlepších rozpustných káv. To je Peru, krajina mnohých kontrastov, ktorá má s pestovaním kávovníkov viac než storočné skúsenosti. Tradičný kávový región Puno Norte plodí zrná plnej, čokoládovo-ovocnej chuti. Rovnako špičková je káva v lyofilizovanej podobe. Nestráca nič zo svojich predností a navyše ju stačí zaliať horúcou vodou. Bonus? BIO kvalita! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..

TANZANIA BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

TANZANIA BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

Lyofilizovanie nie je žiadnym zaklínadlom, ktoré má zákazníka popliesť. Práve naopak. Keď narazíte na rozpustnú kávu spracovanú lyofilizáciou, neváhajte ju ochutnať. Bude totiž lahodná, mnohovrstevnatá a vyvážená. V prípade Tanzánia BIO v nej nájdete tóny ovocia a čokolády. Pripravte si obľúbený hrnček, horúcu vodu a lyžičku: váš deň môže začať! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
84,35 € /1000 g 8,45 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 9. 10. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »