Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk

Prečo tovar od nás?

  • Doprava zadarmo od 40 €
  • Spokojných zákazníkov
  • Dodanie do 48 hodín

DTest

Heureka - ověřeno zákazníky

BIOKÁVA A POHYB K SEBE PATRIA. 3 SPÔSOBY, AKO POMÁHA ŠPORTOVCOM

20. 4. 2016 2 minúty čítanie
Šálka kávy dokáže nielen zvýšiť výkonnosť, ale taktiež urýchliť regeneráciu a "rozpustiť" nejakú tú tukovú bunku. Medzinárodný olympijský výbor k nej má taktiež kladný vzťah. Nikdy ale nezabudnite, že vaša káva by mala byť čerstvá (s výkričníkom) mletá a dobre skladovaná.

1. Espresso zvýši výkon - pred tréningom

sport a kava

Je to proste overené. Maratónci, volejbalisti aj sánkari do seba pred útokom na medailu kopnú jedno alebo dve espressa a idú na vec. Kofeín totiž vyvoláva v tele pocit vitality, zbavuje únavy, zrýchľuje tep, stimuluje srdcovú činnosť aj dýchanie. Jeho účinok plne nastupuje asi po 30 minútach od požitia. Polovicu vylúči dospelý človek počas 3-7 hodín. Fyzickú výkonnosť zdvihne šálka kávy o 10-12 percent.

Podľa výskumov prospieva kofeín viac vytrvalostným športovcom ako tým, ktorí sa chystajú na krátkodobú intenzívnu aktivitu. Čo na to Medzinárodný olympijský výbor? Do roku 2005 radil kofeín na zoznam zakázaných látok (v prípade prítomnosti viac ako 12 mikrogramov / ml v moči), teraz je kofeín športovcom povolený v akomkoľvek množstve. Sláva!

2. Zelená káva spáli tuky - kedykoľvek

Pokiaľ ide o likvidáciu tukových buniek, k tej sa najlepšie stavia káva zelená. Nepražené zrnká sú samozrejme uctievaným kofeínom našlapané. Ale to nie je všetko - esom v rukáve zelenej kávy je kyselina chlorogenová. Ak sa na ňu opýtate v lekárni, znesie vám magistra na hromadu pilulky najrôznejších farieb a tvarov. Na obale bude stáť CGA a vnútri budú chrastiť umelohmotné, nevoňavé a plnidlami vyšponované "doplnky stravy". Nechajte ich na pulte a objednajte si radšej zelenú kávu v prirodzenom stave!

S jej podporou možno zvýšiť metabolizmus o 3-11 percent. Samozrejme každému podľa jeho zásluh. Kto spaľovanie podporí pravidelným pohybom a nočným zamykaním chladničky, iste sa dočká výsledkov hodných obdivu. Okrem štíhlejšieho pása a vyrysovanejších paží bude mať menšiu chuť k jedlu aj pravdepodobnosť ochorenia infekciami či kardiovaskulárnymi chorobami. To všetko zelená káva vie.

3. Ochutená káva poteší - v záprahu aj pri odpočinku

Nehovorte, športovci, že taktiež niekedy nehodíte nohy na stôl. Ak nie, robíte chybu. Presne to je totiž chvíľa, kedy si môžete kávu vychutnať len tak. Pretože je vám príjemná jej vôňa, máte radi rituál prípravy, je vám potešením pozvať na ňu susedku. Skúste to aspoň raz za mesiac.

Či už zvolíte jednu z elegantných stopercentných arabík, silnejšiu robustu, alebo kávu ochutenú jahodami, pralinkami či smotanou, vždy vás príjemne uvoľní. Ako bonus dočerpáte antioxidanty spomaľujúce starnutie buniek a opotrebovanie organizmu. Káva už v akejkoľvek podobe zároveň podporuje pamäť a bystrí zmysly.

To sa každopádne hodí. Minimálne pre chvíle, kedy budete o svojej zbierke pohárov a medailí rozprávať vnúčatám.

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »