Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Kolumbia - lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

Kód: 1967

O kolumbijskej arabike sa vie, že má jemnú, čokoládovo-orieškovú chuť. Presne taká je aj táto rozpustná verzia. Obľúbi si ju každý, kto túži po skvelej a zároveň veľmi rýchlo pripravenej šálke. Instantná káva je navyše perfektná na prípravu populárneho dalgona coffee alebo ľadovej kávy.

Veľké balenia:
Malé balenia:
76,60 € /1000 g 7,65 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Kolumbia
Chuť
Chuť:
Horká čokoláda, Orechy
Spracovanie
Spracovanie:
Vymrazovanie

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Kolumbia - lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica patrí ku kávam so strednou aciditou. V jej chuti nájdete orechy a horkú čokoládu.

Pre maximálny chuťový zážitok zalejte kávu horúcou, nie vriacou vodou.

Pôvod kávy

Príbeh kolumbijskej kávy začína v 18. storočí, keď kávovníky do krajiny priviezli holandskí misionári. Prvé malé plantáže vznikli na severovýchode, postupne začali kríky pestovať farmári v celej Kolumbii. Vôbec prvý vývoz kávových zŕn z Kolumbie sa uskutočnil v roku 1835 a smeroval do USA.

Takzvané haciendas, teda veľké farmy, boli ešte na začiatku 20. storočia v rukách iba niekoľko málo majiteľov. O pár rokov neskôr ale vznikla skupina Eje Cafetero, ktorá producentov spojila a zastupovala ich na globálnom trhu. Po veľkej hospodárskej kríze, keď mnoho haciend skrachovalo, sa vláda rozhodla farmy kúpiť a rozpredať ich zamestnancom. Odvtedy funguje v Kolumbii množstvo malých fariem, ktoré sa okrem kávy venujú aj pestovaniu iných plodín.

Miestna káva vyniká jemnou kyselinkou a tónmi čokolády, orieškov aj karamelu. Vďaka starostlivému spracovaniu má nádhernú arómu. Farmári zbierajú kávové čerešne ručne, uvoľnené zelené zrná nechávajú 14-30 hodín fermentovať a nakoniec ich sušia.

Ako z takej úrody vznikne káva instantná? Existujú dva možné spôsoby, my dávame prednosť káve, ktorá bola vyrobená lyofilizáciou. Najprv je nutné zelenú kávu upražiť, potom pomlieť a pripraviť z nej vysoko koncentrovaný výluh. Ten musí prejsť filtráciou a potom je zmrazený na teplotu približne -40 ⁰C, a to za zníženého tlaku. Vďaka sublimácii vzniknú drobné, lesklé kryštáliky instantnej, alebo, ak chcete, rozpustnej kávy.

Instantná káva sa na trhu začala objavovať zhruba v polovici 20. storočia. Tá, ktorá vznikla lyofilizáciou (na rozdiel od sprejovania) si uchováva maximum arómy a chuti, patrí teda k veľmi populárnym. Stačí ju zaliať horúcou vodou alebo mliekom.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Na optimálnu prípravu vyberte malý hrnček s obsahom 90 ml.
  2. Použite 1 alebo 2 lyžičky kávy a zalejte prevarenou vodou s teplotou 90 °C. Vriaca voda pripraví kávu o jej výraznú chuť.
  3. Na prípravu kávy vždy použite čerstvú vodu.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


EKVÁDOR - lyofilizovaná rozpustná káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

EKVÁDOR - lyofilizovaná rozpustná káva

Netrepať, pomiešať. Rozpustnú kávu pripravíte žmurknutím oka. Ekvádorská špecialitka z andskej vysočiny obsahuje ako aj nežnú Arabiku, tak aj silnú Robustu. Presne pol na pol. Vďaka tomu je jej výsledná chuť vyvážená, príjemne vínovo citrusová. Možno v nej odhalíte aj niečo z divokosti a pestrosti tamojšej prírody. Ekvádor je totiž zemou s najväčšou biodiverzitou na meter štvorcového na svete. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
37,25 € /1000 g 3,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

PERU BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

Najvyššie položené jazero, najväčšie mesto bez cesty, najhlbší kaňon... A tiež jedna z najlepších rozpustných káv. To je Peru, krajina mnohých kontrastov, ktorá má s pestovaním kávovníkov viac než storočné skúsenosti. Tradičný kávový región Puno Norte plodí zrná plnej, čokoládovo-ovocnej chuti. Rovnako špičková je káva v lyofilizovanej podobe. Nestráca nič zo svojich predností a navyše ju stačí zaliať horúcou vodou. Bonus? BIO kvalita! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
85,40 € /1000 g 8,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

TANZANIA BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

TANZANIA BIO lyofilizovaná rozpustná káva 100% arabica

Lyofilizovanie nie je žiadnym zaklínadlom, ktoré má zákazníka popliesť. Práve naopak. Keď narazíte na rozpustnú kávu spracovanú lyofilizáciou, neváhajte ju ochutnať. Bude totiž lahodná, mnohovrstevnatá a vyvážená. V prípade Tanzánia BIO v nej nájdete tóny ovocia a čokolády. Pripravte si obľúbený hrnček, horúcu vodu a lyžičku: váš deň môže začať! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
84,35 € /1000 g 8,45 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »