Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

MEXICO CHIAPAS SWISS WATER DECAF BIO - zrnková

Kód: 1515
Hodnotenie: vynikajúci, 1 recenzia

Jediné, čo jej chýba, je kofeín. Mexická delikatesa spĺňa najvyššie nároky Gurmet a kávoznalcov. Hory dali tejto káve chuť šťavnatého ovocia, horkej čokolády a jemného tabaku, miestni ľudia sa postarali o dokonalé spracovanie každého zrnká. Na vás už je, vychutnávať si chiapaskú kvalitu, kedykoľvek sa vám zachce. Pokojne aj navečer. Kde nie je kofeín, tam sa spí sladko a dlho.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
44,30 € /1000 g 4,45 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Mexiko
Odroda
Odroda:
Caturra
Región
Región:
Chiapas
Nadm. výška
Nadm. výška:
1800m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Orech
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Arabica BIO 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Mexico Chiapas Decafe je chuťovo pestrá, bohatá a plná. Spoznáte v nej ako tropické ovocie, tak orechy a čokoládu, nechýba príjemný podtón tabaku. Dekofeinizácia sa na chuti ani vôni kávy nijako nepodpisuje. Pretože ide o arabiku, očakávajte nižšiu, jemnú, súdržnú cremu.

Pôvod kávy

Mexický región Chiapas je domovom starovekých mayských kultúr, oblastí s nádhernou prírodou a cieľom turistov z celého sveta. Nájdete ho na juhovýchode Mexika, pri hraniciach s regiónmi Oaxaca, Veracruz a Tabasco. Jeho pobrežie omývajú vody Tichého oceánu a jeho kopce bývajú veľmi často zahalené v hmle. Chiapas má vlhké, tropické podnebie, s priemernými ročnými zrážkami okolo 3 000 mm za rok. Pre horské pásma je vďaka tomu typická vysoká vlhkosť a mierna klíma, čo vyhovuje pestovaniu mnohých rastlín, kávovníky nevynímajúc.

Odroda Caturra tu patrí k hojne rozšíreným. Rastliny sú menšieho, kompaktného vzrastu, s dobrým výnosovým potenciálom, však veľmi vysokou citlivosťou k hrdzi aj hubovým chorobám. Caturra je prirodzenou mutáciou odrody Bourbon, ktorá bola objavená začiatkom 20. storočia v Brazílii. Vďaka mutácii jedného génu sú kávovníky Caturra drobnejšie, môžu sa pestovať viac pri sebe a poskytovať teda väčší výnos na hektár. Kávovníky tejto odrody plodia tretím rokom, konkrétne v Mexiku sa kávové čerešne zberajú od januára do marca. Ide o jednu z ekonomicky najvýznamnejších kávových odrôd Strednej Ameriky.

Káva je "vyrábaná" mokrou metódou. To znamená, že plody kávovníkov sú najskôr nasypané do vody, v ktorej dôjde k oddeleniu zrelých a nezrelých kusov. Zrelé čerešne je potreba pretlačiť drviacimi plechmi, ktoré ich zbavia vrchnej šupky. Potom je káva nasypaná do barelov s vodou, kde niekoľko hodín až dní fermentuje. Počas prirodzeného procesu sa rozpustí dužina obaľujúca kávové zrnká. Tie sa ďalej sušia buď na priamom slnku, alebo v sušičkách.

Pretože Mexico Chiapas Decafe neobsahuje kofeín, popíšme si tiež spôsob, ako bola povzbudzujúcej látky zbavená. Metóda Mountain Water Decaf je totiž zaujímavá a ukazuje, že kávové zrnká môžu stratiť kofeín, ale uchovať si všetky vzácne chute aj vône. V celom procese hrá úlohu iba voda a uhlíkové filtre. Robotníci najprv namáčajú zelené kávové zrná vo vode, mimoriadne čistej, prameniacej na hore Pico de Orizaba (najvyššia hora Mexika - 5 636 m n.m. - je jedným z troch celoročne zasnežených vrcholov krajiny). Takto vyextrahujú olej a kofeín. Tie zostanú vo vode, ktorú prelievajú uhlíkovými filtrami. Výsledkom je voda zbavená kofeínu, ale plná prirodzenej chuti kávy. Zrnká sú do vody navrátené, aby späť prijamli všetky chuťové nuansy a úžasnú vôňu aj arómu. Týmto spôsobom možno kávu zbaviť až 99,9 percent kofeínu bez využitia chémie.

Bezkofeínovú zrnkovú kávu možno použiť úplne rovnako ako kofeínovú, na filtri, v automatických kávovaroch a podobne. Môžu si ju dopriať ľudia trpiaci poruchami spánku, je vhodná na popoludňajšie či podvečerné popíjanie. Je odporúčaná tiež budúcim maminám a dojčiacim ženám.

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

6. 5.

Hodnotenie: vynikajúci
Chuťovo najlepšia bezkofeínová káva, do Cappucín má vynikajúcu vôňu a chuť, ktorá dokonale splynie s napeneným mliekom

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


BRAZÍLIA MINAS SWISS WATER DECAF - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA MINAS SWISS WATER DECAF - zrnková káva

Brazílsku kávu ste už iste ochutnali. Možno bola aj z tradičného regiónu Sul de Minas. Čo takto dať si ju tentoraz bez kofeínu? Šetrná švajčiarska metóda zbavila kávu populárneho alkaloidu, ale ponechala jej prirodzene skvostnú chuť aj arómu. Vaša šálka bude plná čokolády a orechov, sladká, vyvážená a voňavá. Môžete si hju dopriať, koľkokrát len ​​budete chcieť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
36,20 € /1000 g 3,60 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024

COLUMBIA EXCELSO SWISS WATER DECAFE – zrnková káva bezkofeinová
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

COLUMBIA EXCELSO SWISS WATER DECAFE – zrnková káva bezkofeinová

Dopriať si všetkých chuťových nuáns a aromatických potešení špičkovej plantážnej kávy? Ráno, na obed a dokonca aj večer? Prečo nie! Keď siahnete po bezkofeínovej Columbii Excelsa Swiss Water Decafe, nemusíte sa obávať problémov so spánkom alebo vysokým tlakom. Dočkáte sa zážitku sladkého ako med, sviežeho ako ovocie a príjemne horkastého ako najlepšia čokoláda. Tejto káve okrem kofeínu absolútne nič nechýba. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
50,10 € /1000 g 5,00 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE BIO - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE BIO - zrnková káva

Možno patríte k tým, ktorí kávu milujú, ale mali by trochu ubrať na množstve. Pre takéto prípady máme bezkofeínovú plantážnu arabiku z tradičného peruánskeho regiónu. Špeciálnym, patentovaným švajčiarskym postupom prišla o stimulačné účinky, ale uchovala si úžasnú chuť a vynikajúcu arómu. Nájdete v nich hodvábne tóny čokolády, orechov a červeného ovocia. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
45,45 € /1000 g 4,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »