Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

PAPUA NOVA GUINEA BIO - zrnková káva

Kód: 1678
Hodnotenie: veľmi dobrá, 1 recenzia

Na Papuu Novú Guineu sa cestuje za nádhernou prírodou, atraktívnou kuchýňou aj tradičnými obyvateľmi. A tiež za kávou, ktorá vyniká chuťou tropického ovocia, čokolády a orechov. Nie inak je tomu v prípade tejto sorty v BIO kvalite. Stopercentná arabika vás poteší intenzívnou arómou, strednou kyslosťou a výdatným telom. Doprajte si nespútanosť hornatého ostrova ďalekej Melanézie.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,09 € /1000 g 3,51 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 26. 1. 2022
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Papua Nova Guinea
Odroda
Odroda:
Typica
Región
Región:
Eastern Higlands Province
Nadm. výška
Nadm. výška:
1300-1800m
Chuť
Chuť:
Citrusy, Ořechy, Mango
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Papua Nová Guinea BIO patrí k výraznejším, sviežim a ovocným. Spoznáte v nej mango a citrusy, podtóny orechov ich pekne dopĺňajú. Za nezameniteľnou chuťou aj vôňou sú stromy a byliny, ktoré kávové plantáže obklopujú. Pretože ide o stopercentnú arabiku, vytvára v šálke jemnú, ľahkú, kompaktnú cremu.

Pôvod kávy

Ostrovy Papue Novej Guiney ležia v severozápadnej časti Tichého oceánu. Celá oblasť sa nazýva Melanézia ( "čierne ostrovy"). Plantáže kávovníkov sú vysadené v odľahlých horských oblastiach, akou je aj Eastern Highlands Province. Takzvaná Východná vysočina je prístupná priesmykom Kassam, z ktorého je skvelý výhľad do údolia. Okolo sa týčia strmé štíty hôr, dva najvyššie vrcholy provincie (Mt Tableop a Mt Michael) dosahujú nadmorskej výšky cez 3 600 metrov. V regióne sa striedajú obdobia sucha s obdobiami dažďov, ktoré nastávajú medzi decembrom a aprílom.

Pre oblasť sú typické lúky, kríky a vo vyšších nadmorských výškach horský dažďový prales s prevahou bukových lesov a Pandan (paliem). Nad 3 000 metrov nad morom sú bežné alpské lúky či machové lesy. Pre Papuu Novú Guineu je typická vysoká druhová rozmanitosť fauny aj flóry. Pre úplnosť ešte dodajme, že hlavným mestom oblasti je Goroka.

Káva Papua Nová Guinea BIO pochádza od farmárov združených v HOAC (Highlands Organic Agriculture Cooperative), organizácii spájajúcej viac ako 2 600 drobných poľnohospodárov, ktorá získala certifikáciu Fair Trade a výrazne investuje do obchodných a komunitných rozvojových projektov. Tie sú nakoniec prospešné viac ako 15 tisícom obyvateľov. Členovia HOAC používajú tradičné metódy spracovania kávy. Zozbierané kávové bobule zbavujú šupky a časti dužiny pomocou ručných rozvlákňovačov. Uvoľnené zrná sypú do fermentačných nádob s vodou, v ktorých ich ponechávajú 24-36 hodín a nakoniec ich sušia na takzvaných afrických lôžkach (vyvýšené konštrukcie) alebo betónových platoch.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

25. 10.

Hodnotenie: veľmi dobrá
Táto káva sa dobre pije :-) Pripravila som ju na aeropresse (8g kávy na 100ml vody, 90°C voda). Chuť je vyvážená, dominujú v nej hlavne orechy, po dopití sa ozvú sladké dozvuky čokolády. Mango som v chuti necítila. Čakala som trochu výraznejšiu aciditu, ale vzhľadom na cenu nemám tejto káve čo vytknúť. Príjemná káva, ktorú by som mohla kupovať pravidelne. Navyše je káva BIO a fairtrade, čo oceňujem.

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


MEXICO CHAPAS zrnková káva BIO & Fair Trade
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MEXICO CHAPAS zrnková káva BIO & Fair Trade

Káva z mexického Chiapas sa pestuje v tieni. Najčastejšie pod banánovníkmi alebo korunami vysokých borovíc. Môže tak nielen dlhšie a pomalšie dozrievať. Kávovníky lepšie odolávajú škodcom a krajina si udržiava potrebnú vodu. Organické pestovanie vzhľadom na okolitú prírodu zachováva biodiverzitu kopcov v Chiapas a dáva prácu miestnym ľuďom. Ako táto BIO káva chutí? Je sladká, plná, mierne marhuľová. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
33,48 € /1000 g 3,35 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 26. 1. 2022

HONDURAS SHG EP BIO - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

HONDURAS SHG EP BIO - zrnková káva

Ručne triedená, v BIO kvalite. Zrná z tradičného kávového regiónu patria do zlatého fondu svetových káv. Vyznačujú sa čistou, jemnou a elegantnou chuťou s podmanivo ovocnou stopou. Ostatne, juhozápadná časť Hondurasu sa pestovaniu kávovníkov venuje dlhé desaťročia. A vďaka ideálnym prírodným podmienkam smelo konkuruje krajinám stredoamerickým. Niet teda divu, že si káva z La Paz získava na trhu čoraz väčší priestor a popularitu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
28,88 € /1000 g 2,89 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 26. 1. 2022

BRAZÍLIA POCOS DE CALDAS, MINAS GERAIS BIO zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA POCOS DE CALDAS, MINAS GERAIS BIO zrnková káva

Snáď neexistuje krajina, v ktorej by mala káva tak výsadné postavenie. Brazília ju považuje za nápoj tradičný; kávu vám naservírujú na pracovnej schôdzke, v reštaurácii aj na pláži. Silnú, horúcu a sladkú. Ak ju však budete pripravovať zo zrniek regiónu Minas Gerais, vychutnajte si nápoj radšej bez príkras. Zistíte, ako doslova "farebná" môže káva byť. Poteší vás tónmi medu, čokolády, hrozna a kvetov. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
34,46 € /1000 g 3,45 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 26. 1. 2022
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »