Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

PAPUA NOVA GUINEA BIO - zrnková káva

Kód: 1678

Na Papuu Novú Guineu sa cestuje za nádhernou prírodou, atraktívnou kuchýňou aj tradičnými obyvateľmi. A tiež za kávou, ktorá vyniká chuťou tropického ovocia, čokolády a orechov. Nie inak je tomu v prípade tejto sorty v BIO kvalite. Stopercentná arabika vás poteší intenzívnou arómou, strednou kyslosťou a výdatným telom. Doprajte si nespútanosť hornatého ostrova ďalekej Melanézie.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
34,81 € /1000 g 3,48 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 4. 10. 2021
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Papua Nova Guinea
Odroda
Odroda:
Typica
Región
Región:
Eastern Higlands Province
Nadm. výška
Nadm. výška:
1300-1800m
Chuť
Chuť:
Citrusy, Ořechy, Mango
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Papua Nová Guinea BIO patrí k výraznejším, sviežim a ovocným. Spoznáte v nej mango a citrusy, podtóny orechov ich pekne dopĺňajú. Za nezameniteľnou chuťou aj vôňou sú stromy a byliny, ktoré kávové plantáže obklopujú. Pretože ide o stopercentnú arabiku, vytvára v šálke jemnú, ľahkú, kompaktnú cremu.

Pôvod kávy

Ostrovy Papue Novej Guiney ležia v severozápadnej časti Tichého oceánu. Celá oblasť sa nazýva Melanézia ( "čierne ostrovy"). Plantáže kávovníkov sú vysadené v odľahlých horských oblastiach, akou je aj Eastern Highlands Province. Takzvaná Východná vysočina je prístupná priesmykom Kassam, z ktorého je skvelý výhľad do údolia. Okolo sa týčia strmé štíty hôr, dva najvyššie vrcholy provincie (Mt Tableop a Mt Michael) dosahujú nadmorskej výšky cez 3 600 metrov. V regióne sa striedajú obdobia sucha s obdobiami dažďov, ktoré nastávajú medzi decembrom a aprílom.

Pre oblasť sú typické lúky, kríky a vo vyšších nadmorských výškach horský dažďový prales s prevahou bukových lesov a Pandan (paliem). Nad 3 000 metrov nad morom sú bežné alpské lúky či machové lesy. Pre Papuu Novú Guineu je typická vysoká druhová rozmanitosť fauny aj flóry. Pre úplnosť ešte dodajme, že hlavným mestom oblasti je Goroka.

Káva Papua Nová Guinea BIO pochádza od farmárov združených v HOAC (Highlands Organic Agriculture Cooperative), organizácii spájajúcej viac ako 2 600 drobných poľnohospodárov, ktorá získala certifikáciu Fair Trade a výrazne investuje do obchodných a komunitných rozvojových projektov. Tie sú nakoniec prospešné viac ako 15 tisícom obyvateľov. Členovia HOAC používajú tradičné metódy spracovania kávy. Zozbierané kávové bobule zbavujú šupky a časti dužiny pomocou ručných rozvlákňovačov. Uvoľnené zrná sypú do fermentačných nádob s vodou, v ktorých ich ponechávajú 24-36 hodín a nakoniec ich sušia na takzvaných afrických lôžkach (vyvýšené konštrukcie) alebo betónových platoch.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


MEXICO ALTURA zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MEXICO ALTURA zrnková káva

Preslávená  káva z Mexica zavítala aj k nám. A my sa o ňu radi rozdelíme. Užite si tiež originálnu chuť jednodruhovej arabiky s mimoriadne silnou arómou. Príjemne vyváženými tónmi prebleskujú suché orechy kombinované s čokoládou. Plné telo a stredná acidita sú tým, čo ocenia skutoční kávoví gurmáni. Pridajte sa k nim! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
34,74 € /1000 g 3,47 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 4. 10. 2021

KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN - BIO, zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN - BIO, zrnková káva

Až vezmete do ruky šálku s voňajúcou kávou, spomeňte si na všetkých, ktorých zásluhou ju môžete ochutnať. Farmárov a ich rodiny, česačov, robotníkov, vodičov, obchodníkov, pražiarov... Z ďalekej Južnej Ameriky putovali kávové zrnká niekoľko týždňov. Vyrástli na úbočí Ánd, v regióne Pedregal preslávenom úrodnou pôdou. Jej telo je plné, chuť vyvážená a vôňa delikátna. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
40,27 € /1000 g 4,03 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 4. 10. 2021

PERU TUNKI BIO - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU TUNKI BIO - zrnková káva

Tunki je nádherný farebný vták žijúci v lesoch vysokých And. Niet divu, že po ňom farmári z peruánskeho údolia Tambopata pomenovali plantážnu arabiku. Rovnako ako je radosť tunkiho vidieť, je potešením Tunki ochutnať. Sladkosť mliečnej čokolády, ktorou oplýva, dopĺňa jemné ovanutie limetky. Ako vtáčie pierko je táto káva ľahká, ako vtáčí spev pôvabná. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »