Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Robusta Togo Grade1 - zrnková káva

Kód: 1939

Robusta z africkej krajiny Togo patrí ku kávam gurmánskym. Jej kakaová chuť s veľmi jemnou kyselinkou a čokoládovou arómou krásne doplní vašu obľúbenú arabiku. Ovšem pozor – táto robusta je výborná aj samostatne. Skúste ju pripraviť ako espresso, na filtri, alebo ako cold brew. Ide totiž o kávu naturálne spracovanú a teda sladko ovocnú.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
23,65 € /1000 g 2,35 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 9. 10. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Togo
Odroda
Odroda:
Canephora
Región
Región:
Plateaux
Nadm. výška
Nadm. výška:
200-800m
Chuť
Chuť:
Čokoláda
Spracovanie
Spracovanie:
Suché

Zloženie

Robusta 100%

Crema a chuť kávy

Robusta Togo Grade 1 vyniká nádhernou kakaovou chuťou, ktorú korunuje horko čokoládový aftertaste. Pripravíte z nej nápoj kompaktný, okrúhly, so skutočne nízkou aciditou. Pretože ide o robustu, vzniknutá crema bude vyššia a pevná.

Kávu odporúčame pripraviť napríklad na filtri aj ako cold brew. Môžete ju pridať k vybranej plantážnej arabike a vytvoriť si tak vlastnú jedinečnú espresso zmes.

Pôvod kávy

Ak ste doteraz presne nevedeli, kde hľadať Togo, po prečítaní popisu kávy Robusta Togo Grade 1 si rozšírite obzory. Krajiny nachádzajúce sa v západnej Afrike a susediace s Ghanou, Burkina Faso a Beninom obmývajú vody Atlantického oceánu. Togo sa rozkladá na viac ako 60 000 kilometroch, hlavným mestom je Lomé, dôležité obchodné centrum a prístav vyvážajúci rad komodít z celého regiónu. Správne sa tento štát volá Tonžská republika, jeho severnú časť pokrýva savana, na juhu predtým prevládali tropické dažďové pralesy, ktoré ľudia premenili na plantáže. Klímu možno popísať ako tropickú, s monzúnmi, horúcim a vlhkým letom, ktoré strieda suchá zima.

Región Plateaux leží na juhozápade Toga a je známy náhornými plošinami a hornatým reliéfom. Nachádzajú sa v ňom najkrajšie lesy Toga s bohatou biodiverzitou. Tropickú klímu charakterizuje obdobie dažďov - prichádza dvakrát za rok: od marca do júla a od septembra do októbra. To farmárom umožňuje pestovať nielen kakaovníky, ale aj kávovníky.

Plantáže kávovníkov tienia vysoké stromy, ktoré ich chránia pred slnkom a zároveň kríkom zaisťujú dodávku živín, ako je dusík, fosfor, draslík a ďalšie. To samozrejme priaznivo ovplyvňuje rast kávových kríkov.

Togo produkuje a vývozcom predáva kávu netriedenú (francúzsky "tout venant"). Exportéri ju majú následne možnosť roztriediť na zrná podľa veľkosti a kvality, rovnako ako podľa rôznych vád, a to do tried Grade 1, Grade 2 a Grade 3. Ročne sa v Togu vyrobí okolo 7 000 ton kávy.

Účinky kávy

Robusta
Účinky robusty

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave.
  2. Na 1 šálku použite aspoň 1,5-2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


15% ZĽAVA
BRAZÍLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horúca Brazília dáva svetu nielen famóznych futbalistov, nerastné suroviny a príležitosť obdivovať kultúrne pamiatky. Je tiež krajinou, ktorá sa preslávila vývozom mimoriadne kvalitnej kávy. Stopercentná arabika Santos NY2 patrí medzi klasiku, ktorá Vás nikdy neomrzí. Kto by odolal čokoláde a orieškom? Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
23,05 € /1000 g 19,60 € /1000 g 1,95 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 9. 10. 2023

ROBUSTA BRAZÍLIE CONILLION zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA BRAZÍLIE CONILLION zrnková káva

Pripravte si kávu a užívajte si vôňu aj chuť. Majú v sebe jedinečnú stopu plantáže, z ktorého pochádza, aj spôsob spracovania. Odrážajú sa v nich vlastnosti samotnej odrody. Presne ako znalci vína, rozpoznajú znalci kávy Robustu od Arabiky, Brazíliu od Etiópie. Nechajte svoje zmysly hľadať jemné odtiene kávy spracované suchým procesom a sušené pod brazílskym slnkom. Určite objavíte plnú, bohatú chuť s tónmi čokolády. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
23,65 € /1000 g 2,35 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 9. 10. 2023

Robusta Pobrežie Slonoviny - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Robusta Pobrežie Slonoviny - zrnková káva

Pre kávu z Pobrežia Slonoviny sú typické chute orieškov a korenia. Táto robusta patrí k sortám výrazným, príjemne zemitým. Keď budete degustovať starostlivo, objavíte aj tóny sladkého karamelu. Západoafrická robusta je ideálna na prípravu domácej espresso zmesi – pridajte ju k obľúbenej arabike a získate nápoj silný, atraktívny aj povzbudzujúci. A s krásnou cremou. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
23,70 € /1000 g 2,35 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 9. 10. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »