Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Zelená káva Brazília Santos - zrno

Kód: 1806

Niekto to rád… nepražené a v celku. Zelené nemleté kávové zrná vzbudzujú zvedavosť. Sú totiž veľmi tvrdé, takže ich sami nepomeliete. Na druhú stranu ich ale môžete použiť na domáce experimentovanie s pražením, alebo z nich uvariť silný extrakt. A tiež nimi polepiť drobné dekoratívne predmety. Čo si vyberiete, necháme na vás. Zelená káva Brazília Santos sa hodí pre všetky prípady.

Veľké balenia:
Malé balenia:
21,10 € /1000 g 2,10 € /100 g
Dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Brazília
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
Sao Paulo
Nadm. výška
Nadm. výška:
1300m
Chuť
Chuť:
Zelený čaj
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Chuť kávy

Pokiaľ ide o chuť, pripravte sa, že zelená káva nie je nijako výrazná. Možno ju snáď prirovnať k zelenému čaju. V prípade Brazílie Santos ľahko sladkému, nevýraznému. Keď použijete tieto zrná na domáce praženie, môžete očakávať intenzívne, plné telo, ľahkú kyselinku a chute kvetov, orechov či karamelu. Všetko sa však odvíja od skúseností pražiara.

Pôvod kávy

Tieto kávové zrná pochádzajú z kopcov regiónu Sao Paulo, ktorý je, mimochodom, bohatší ako Argentína, Paraguaj a Bolívia dohromady. Zároveň ide o najľudnatejší brazílsky región s mimoriadne zaujímavou a dlhou históriou, kultúrnym zázemím a skvelou dopravnou infraštruktúrou. Ani poľnohospodárstvo nestojí bokom. Sao Paulo je jedným z najvýznamnejších svetových producentov fazule, ryže, pomarančov, cukrovej trstiny, kvetov, kukurice, mlieka, vína, oleja a samozrejme aj kávy. Tá je napokon nepostrádateľnou exportnou komoditou pre celú Brazíliu. Nespracovanú zelenú kávu môže krajina bezcolne vyvážať do USA, Japonska a Európskej únie.

Kávovníkové plantáže v Sao Paule pokrývajú cirka 216 tisíc hektárov pôdy. Niektoré sú obľúbeným turistickým cieľom, takže sa blízko kávovníkov môžete ubytovať a spolu s farmármi sa aspoň načas o kríky starať alebo sa dokonca podieľať na zbere a spracovaní červených kávových čerešní.

Prevažná väčšina zeleného zrna putuje samozrejme do pražiarní. Časť je určená na mletie, ktoré sa ale vykonáva špeciálnymi strojmi, pretože „surová“ káva je mimoriadne tvrdá. My vám však ponúkame možnosť spoznať zrnká zo Sao Paula tak, ako boli zozbierané – teda zelené a nemleté.

Čo s nimi? Jednou z variant je skúsiť si ich upražiť doma. Získate tú najčerstvejšiu možnú chuť a autentický kávový zážitok. Pokiaľ sa ale do domáceho praženia budete púšťať prvýkrát, možno vás tiež čaká niekoľko pokusov a opakovaných ladení teploty, dĺžky a ďalších parametrov. Niekto praží kávu v prístroji na popkorn, múdrejšie je ale použiť nepriľnavú panvicu. Ponúka sa tiež využiť rúru. A úplne najlepšie, ak to s vlastným pražením myslíte vážne, je zaobstarať si malú domácu pražiareň.

Druhý spôsob využitia tejto zrnkovej kávy možno nájsť v príprave nálevu. Obsahuje totiž vysoké množstvo antioxidantov, kofeínu a kyseliny chlorogenovej (CGA), ktorá napomáha k správnemu fungovaniu mnohých orgánov. Nálev pripravíte tak, že zelené zrná vložíte do hrnca, zalejete pramenitou vodou, privediete do varu a potom už len dusíte. Nakoniec stačí nápoj scediť a popíjať 30 minút pred jedlom. Všeobecné odporúčania radia neprekračovať 2 šálky za deň.

S tretím spôsobom vám nemusíme radiť. Zelenou kávou môžete dekorovať poháre, svietniky, krabičky, môžete z nej tvoriť obrazy alebo ju jednoducho použiť ako základ suchých väzieb. Je len na vás, ktorú možnosť otestujete.

Ešte viac o zelenej káve nájdete tu

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia zelenej kávy

Naše zelené kávy sú balené v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Kvalitné balenie zachováva charakter zelenej kávy. Zelená káva je vždy balená a hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


Zelená káva Brazília Santos - iba mletá
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Zelená káva Brazília Santos - iba mletá

Zelená káva sa na trhu s chudnúcimi prípravkami objavila až v roku 2012. Dnes zažíva totálny boom a je po nej celosvetovo značný dopyt. Výťažkov zo zelenej kávy v podobe kapsúl alebo tinktúr sú v lekárňach plné regály. My sme ale presvedčení, že najlepšie funguje to, čo je prírode najbližšie. Preto veríme zeleným kávovým zrnkám. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
21,10 € /1000 g 2,10 € /100 g
Dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

Zelená káva Kolumbia Supremo Medelin - zrno
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Zelená káva Kolumbia Supremo Medelin - zrno

Z Karibiku rovno k vám. Zelené kávové zrná obvykle buď pražíme, alebo melieme (sú veľmi tvrdé, vyžadujú špecifický mlynček). Zákazníci tak dostanú hotový produkt, z ktorého pripravia nápoj podľa ľubovôle. Tentoraz sme urobili výnimku. Tým, ktorí radi experimentujú a chcú si praženie vyskúšať doma, ponúkame kávu v surovom stave. Zber z oblasti Villa Maria patrí k tým sladším, pri dobrom pražení je možné získať kávu exoticky ovocnú a čokoládovo harmonickú. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
26,25 € /1000 g 2,65 € /100 g
Dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »