Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Zelená káva ŠTÍHLA LÍNIA- iba mletá

Kód: 527

Ak chcete z kávy získať skutočné maximum zdraviu prospešných látok, nemali by ste minúť jej nepraženú podobu. Zelené kávové zrnká so zvýšeným obsahom CGA poriadne zacvičia s faldíkmi, zlepšia trávenie a prispejú k detoxikácii. Vďaka antioxidantom, kyseline chlorogenovej a kofeínu budete po pár týždňoch užívania ľahší, veselší a iste aj mladší.

Veľké balenia:
Malé balenia:
28,49 € /1000 g 2,85 € /100 g
Dodáme do pondelok, 1. 11. 2021
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Odroda
Odroda:
mix
Región
Región:
stredná amerika
Nadm. výška
Nadm. výška:
mix
Chuť
Chuť:
Zelený čaj
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Chuť zelenej kávy býva prirovnávaná ku slabému zelenému čaju, niekto ju popisuje ako mierne strukovinovú. Zelená káva Štíhla línia je jemná, príjemne sladkastá, a ak si ju naozaj vychutnáte, ľahko nájdete aj stopu praženej kávy. Po zaliatí je nápoj takmer bez peny.

Pôvod kávy

Stredná Amerika produkuje všeobecne veľmi dobrú, väčšinou premývanú kávu. Je charakteristická jemnou chuťou a miernou nasládlosťou. Pestuje sa v rôznych nadmorských výškach, najkvalitnejšia a tiež najdrahšia káva pochádza z vysokohorských plantáží. O totálnej väčšine stredoamerických plantáží sa dá povedať, že ju obhospodarujú chudobní maloroľníci. Káva je pre nich jediným zdrojom obživy, preto jej venujú veľkú starostlivosť.

Kávové bobule sa z kríkov kávovníkov zberajú takmer po celú dobu vegetácie. Dozrievajú totiž postupne, a to v rozmedzí 9-14 mesiacov. Bývajú označované tiež ako čerešne, pretože vzhľadom aj veľkosťou toto ovocie pripomínajú.

Ich spracovanie prebieha v Strednej Amerike zvyčajne takzvaným premývaním. Plody sa nasypú do špeciálnych nádrží s vodou a sú pretláčané cez drviace plechy. Tie ich zbavia dužiny a uvoľnia kávové zrnká.

Nasleduje fermentácia v kvasných nádobách, ktorá rozloží posledné zvyšky dužiny a pergamenové obaly. Môže to trvať až 36 hodín. Potom je nutné kávu usušiť - niektoré plantáže sušia kávu na slnku, iné využívajú sušiarne, ďalšie kombinujú oba spôsoby. Dôležité je zabezpečiť prúdenie vzduchu, aby káva neplesnivela.

Zelená káva sa nepraží. Zachová si tak maximum cenných látok a originálnu prírodnú chuť aj vôňu.

Ukážka balenia zelenej kávy

Naše zelené kávy sú balené v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Kvalitné balenie zachováva charakter zelenej kávy. Zelená káva je vždy balená a hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu najskôr nahrubo nameľte alebo si u nás objednajte kávu už pomletú (vyberte u kávy mletie: zelená káva)
  2. Na jednu porciu (150 ml) nápoja použite cca 7g kávy (2 kávové lyžičky).
  3. Zalejte vriacou vodou a asi 5 minút nechajte vylúhovať.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ZELENÁ KÁVA Brazília Santos
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ZELENÁ KÁVA Brazília Santos

Zelená káva sa na trhu s chudnúcimi prípravkami objavila až v roku 2012. Dnes zažíva totálny boom a je po nej celosvetovo značný dopyt. Výťažkov zo zelenej kávy v podobe kapsúl alebo tinktúr sú v lekárňach plné regály. My sme ale presvedčení, že najlepšie funguje to, čo je prírode najbližšie. Preto veríme zeleným kávovým zrnkám. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
19,49 € /1000 g 1,95 € /100 g
Dodáme do pondelok, 1. 11. 2021

Zelená káva SUPER ŠTÍHLA LÍNIA- iba mletá
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Zelená káva SUPER ŠTÍHLA LÍNIA- iba mletá

Vyzbrojte sa do nekompromisného boja so špekmi, celulitídou a toxínmi! Zelená káva Super štíhla línia je najsilnejšia, špeciálne pripravená zmes vybraných kávových zŕn. Má dvakrát toľko kyseliny CGA a dvojitý obsah kofeínu ako bežná káva. Unikátne spojenie CGA a kofeínu maximalizuje spaľovanie tukov, zabraňuje ich ukladaniu a skvele detoxikuje! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
33,46 € /1000 g 3,35 € /100 g
Dodáme do pondelok, 1. 11. 2021

Zelená káva SUPER ŠTÍHLA LÍNIA - ŠKORICA- iba mletá
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Zelená káva SUPER ŠTÍHLA LÍNIA - ŠKORICA- iba mletá

Niekto verí tabletkám, iný prírode. My patríme k druhej skupine, takže pokiaľ ide o chudnutie, vsádzame na zelenú kávu so škoricou. V jednom kilograme škoricovej Super štíhlej línie je 100 000 miligramov kyseliny CGA! Vďaka nej telo účinne spaľuje tuky a detoxikuje sa, vďaka škorici sa efekt násobí. Dva ultraspaľovače v jednom - to musíte vyskúšať! Iba vo verzii: MLETÁ Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
37,50 € /1000 g 3,75 € /100 g
Dodáme do pondelok, 1. 11. 2021
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »