Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Čakanková káva so špaldou a brahmi

Kód: 2073

Nielen lahodný, ale aj funkčný bude nápoj, ktorý si pripravíte z čakankovej kávy so špaldou a brahmi. Bohatý na prírodné látky, ako sú antioxidanty a vitamíny, vhodný na každodenné popíjanie, bez kofeínu… Skrátka perfektný spoločník vašich raňajok, desiat aj večerí.

Veľké balenia:
Malé balenia:
44,55 € /1000 g 4,45 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Chuť
Chuť:
Horko-sladká

Zloženie

Čakankový koreň, Špalda, Brahmi

Nálev a chuť

Káva z čakanky so špaldou a brahmi ponúka zaujímavý chuťový profil. Čakanka prináša ľahko horkú, zemitú chuť, ktorá je podobná tradičnej káve. Špalda dodáva jemnú, mierne sladkú a orieškovú príchuť, brahmi prispieva jemnou horkosťou.

Pôvod

Čakanková káva, často označovaná ako čakanka, bola v minulosti populárnou náhradou kávy, najmä počas vojen a potravinových kríz, kedy bola pravá káva nedostupná alebo príliš drahá.

Čakanka (Cichorium intybus) je rastlina z čeľade hviezdicovitých, ktorá zahŕňa 7 druhov vytrvalých, menej často jednoročných alebo dvojročných bylín s modrými, bielymi alebo ružovými kvetmi. Pochádza z Európy, západnej a strednej Ázie a severnej Afriky, ale vďaka človeku sa postupne rozšírila na všetky kontinenty.

Okrem náhrady kávy sa čakanka používa aj ako korenie a zelenina. Dnes sa čakanka pestuje na rôzne účely, vrátane produkcie kvalitných extraktov určených pre ľudí, ktorí dávajú prednosť zdravej výžive. Špalda (Triticum spelta) je druhom rozpadavej pšenice, ktorá bola pestovaná už pred 8 000 rokmi Egypťanmi, Keltmi aj Germánmi. V priebehu času ustúpila výnosnejšej šľachtenej pšenici, ale v súčasnosti je špalda považovaná za vhodnejšiu alternatívu.

Špalda sa vyznačuje orieškovou chuťou a má široké využitie v kuchyni. Okrem špaldovej kávy sa používa napríklad na prípravu špaldota, čo je špeciálny druh rizota. Pokiaľ ide o cenné látky, obsahuje špalda malé množstvo vápnika, selénu a vitamínov B1, B6 a E, veľké množstvo sacharidov, je tiež skvelým zdrojom diétnej vlákniny. Na rozdiel od bežnej pšenice, ktorá je pred namletím na múku zbavená klíčkov a obalov, špalda obsahuje viac vitamínov a minerálov.

Brahmi (Bacopa monnieri) je významná bylina Ajurvédy, ktorá sa vyznačuje malou, plazivou, vytrvalou stonkou s mnohými vetvami a podlhovastými, pomerne silnými listami. Táto bylina obvykle prospieva v prírodných mokradiach, plytkej vode a vlhkých, bahnitých brehoch. Ľudia ju oceňujú pre rad účinných zložiek, ako sú alkaloidy (brahmín, narkotín, herpestín), manitol, hersaponín, bakaposid, kucurbutacín a triterpenoidné saponíny. Brahmi hrá v tejto čakankovej káve špeciálnu úlohu – podporuje totiž duševné zdravie, koncentráciu a pamäť, navyše sa podieľa na normálnej funkcii obehového systému aj žlčníka.

Vďaka kombinácii všetkých surovín, teda čakanky, špaldy a brahmi, pripravíte nutrične vyvážený nápoj pozitívne ovplyvňujúci mentálnu o fyzickú pohodu.

Účinky kávy

Brahmi
Účinky brahmi

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

Čakankovú kávu so špaldou a brahmi zalejte vodou s teplotou 90-100 ° C v pomere 2g na 100 ml vody.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


Špaldová káva s guaranou a ženšenom
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Špaldová káva s guaranou a ženšenom

Špaldová káva s guaranou a sibírskym ženšenom je nápoj vskutku pozoruhodný. Kombinácia všetkých troch zložiek ponúka chuťovú vyváženosť, celý rad účinných látok a taktiež stimulujúci efekt. Pokiaľ hľadáte alternatívu klasickej kávy, otestujte tú špaldovú. Je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú začať deň netradične, ale zároveň s plnou chuťou a energiou. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
52,85 € /1000 g 5,30 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

Čakanková káva s schizandrou a ginkgo bilobou
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Čakanková káva s schizandrou a ginkgo bilobou

Lahodná čakanka, povzbudzujúca schizandra a posilujúca ginkgo biloba vytvárajú jedinečný nápoj, ktorý sa od kávy líši iba zložením. Kávová alternatíva bez kofeínu vyniká praženou, bohatou chuťou a celým radom cenných látok. Vyskúšajte, ako chutí kvalitná čakanková káva obohatená vzácnymi bylinami. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
40,95 € /1000 g 4,10 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

Čakanková káva so špaldou a reishi
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Čakanková káva so špaldou a reishi

Ako chutí kompozícia praženej čakanky, výživnej špaldy a huby reishi? Na každý pád je veľmi podobná káve. Neobsahuje však kofeín, takže si ju môžete dopriať, kedykoľvek budete chcieť. Nápoj je príjemný, horkosladký, trochu orieškový. A navyše - priaznivo podporuje normálnu činnosť srdca a celej obehovej sústavy. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
48,60 € /1000 g 4,85 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »