Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

El Salvador SHG EP Santa Ana Miravalle H1 - zrnková káva svetlo pražená

Kód: 2151

Prečo vyskúšať kávu light roast? Pretože má bohatý chuťový profil zachovávajúci pôvodné tóny a arómu kávových zŕn. Je jemná, sladšia, v prípade El Salvador SHG EP Santa Ana Miravalle H1 atraktívne karamelová. Bude fantastická, keď ju pripravíte na filtri, rozhodne vás nesklame ani z moka kanvičky alebo ako svieže, komplexné espresso.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
36,65 € /1000 g 3,65 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
El Salvador
Odroda
Odroda:
Pacas
Región
Región:
Balsamo
Nadm. výška
Nadm. výška:
1200m
Chuť
Chuť:
Karamel
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Svetlo pražená zrnková káva El Salvador SHG EP Santa Ana Miravalle H1 vás poteší guľatou, sladkastou chuťou so zreteľnými tónmi karamelu. Je ľahká, harmonická, aciditu je možné popísať ako strednú.

Pôvod kávy

Ešte než sa dostaneme k pôvodu kávy El Salvador SHG EP Santa Ana Miravalle H1, zamerajme sa na to, ako sme ju upražili.

Takzvané ligt roast praženie je špeciálny spôsob, ktorého výsledkom sú zrná svetlo hnedej farby a veľmi prirodzenej chuti. Pre skvelý výsledok je potrebné vybrať len kvalitné zelené kávové zrná, pražiaci stroj predhriať na správnu teplotu a kávu pražiť relatívne krátko. Akonáhle zrná dosiahnu požadovaný stupeň praženia, pražič ich rýchlo ochladí, aby zabránil ďalšiemu praženiu.

Svetlo pražená káva si uchováva pôvodnú chuť aj arómu, má mierne vyšší obsah kofeínu a nižší obsah tukov. Je obľúbená medzi milovníkmi alternatívnych metód prípravy na filtri, v chemexe alebo aeroprese, vďaka ktorým lepšie vyniknú jemné chuťové nuansy.

El Salvador je medzi kávomilcami známy vysoko kvalitnou špeciálnou kávou. Farmári ju pestujú predovšetkým v sopečných pohoriach, ako sú Apaneca-Ilamatepec, Alotepec-Metapan a Tecapa-Chinameca. Tieto oblasti sa nachádzajú v nadmorských výškach 500-2300 metrov, čo kávovníkom poskytuje optimálne podmienky. Bohatá sopečná pôda je totiž veľmi úrodná, takže kávové zrná charakterizuje výrazná, harmonická chuť.

Pre El Salvador sú typické odrody Bourbon, Pacas a Pacamara. Bourbon je známy sladkou a vyváženou chuťou s jemnou kyslosťou. Pacas, prirodzená mutácia Bourbonu, ponúka podobné vlastnosti. Pacamara, hybrid Pacas a Maragogipe, je cenená pre komplexné chute a väčšiu veľkosť zŕn. Všeobecne je salvadorská káva preslávená vyváženým a jemným chuťovým profilom. Typicky zahŕňa čokoládu, karamel, citrusy a tropické ovocie.

Ešte spomeňme, že celý rad kávových fariem v Salvádore sa zaväzuje k udržateľným poľnohospodárskym postupom, používa organické pestovanie, techniky tieňového pestovania a organický kompost. Produkcia kávy je významnou súčasťou ekonomiky Salvádora od polovice 19. storočia. Napriek mnohým výzvam, medzi ktoré patrila občianska vojna (1979-1992) a epidémia kávovej hrdze, sa priemysel zameral na kvalitu namiesto kvantity. Dnes je salvadorská káva vysoko cenená na trhu špeciálnych káv a často získava uznanie v súťažiach ako Cup of Excellence.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


NIKARAGUA SHG JINOTEGA EP GRADE zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

NIKARAGUA SHG JINOTEGA EP GRADE zrnková káva

Z jednej strany Karibik, z druhej Pacifik. Uprostred Kordillery a sopky... Nikaragua rozhodne nenudí. Rovnaká je káva, ktorú dovážame zo severu krajiny. V kopcovitej oblasti sa rodia zrnká s vyváženou kyslosťou a vynikajúcou arómou. Stredoamerická vysokohorská káva disponuje tónmi horkej čokolády a pomarančov. Bude vám chutiť! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,20 € /1000 g 3,50 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

Kostarika Fatima Anaerobic Natural - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Kostarika Fatima Anaerobic Natural - Micro Lot

Špeciálnym spôsobom vyrobená, špeciálnou chuťou oplývajúca. Taká je Kostarika Fatima Anaerobic Natural - Micro Lot, ktorá vám zachutí ako na filtri, tak vo french presse alebo automatickom kávovare. Vďaka fermentácii bez prístupu kyslíka sa v nej rozvíjajú nádherné tóny marhúľ, ananásu, pomarančových kvetov a mliečnej čokolády. Unikátny mikrolot z oblasti, ktorá sa kávou preslávila na celom svete, rozhodne stojí za ochutnanie. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
44,10 € /1000 g 4,40 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

Etiopia Sidamo Grade1 - zrnková káva svetlo pražená
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Etiopia Sidamo Grade1 - zrnková káva svetlo pražená

Svetlo pražené kávy majú jednu obrovskú prednosť – ich veľmi prirodzená chuť akcentuje tie tóny, ktoré sa v zrne uložili počas dozrievania. V prípade arabiky Ethiopia Sidamo Grade1 niet pochýb – ide o kávu plnú čokolády! Skutočne bohatá čokoládová chuť sa na filtri alebo V60 nádherne rozvinie, takže váš malý kávový rituál zahalí celú miestnosť do vône skutočného luxusu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,80 € /1000 g 3,60 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »