Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Guatemala Black Honey Coban - zrnková káva

Kód: 1755

Rodný list tejto káve podpísal Augusto Robles, majiteľ rodinnej farmy v kopcoch San Cristobal Verapaz. Má byť načo hrdý – podnik prosperuje a jeho káva si nachádza cestu k vyznávačom najvyššej kvality po celom svete. Špeciálne Guatemala Black Honey Coban sa to darí vďaka nádhernému chuťovému profilu kombinujúcemu sušené ovocie, kakao a karamelový krém. Odporúčame všetkými desiatimi!

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
43,10 € /1000 g 4,30 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 5. 4. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Guatemala
Odroda
Odroda:
Catuai
Región
Región:
Coban
Nadm. výška
Nadm. výška:
1450 - 1500m
Chuť
Chuť:
Karamel, Kakaová, Sušené ovocie
Spracovanie
Spracovanie:
Honey

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Guatemala Black Honey Coban má, ostatne ako mnoho iných guatemalských arabík, vynikajúce telo, plnú, bohatú chuť a ľahkú ovocnú kyselinku. Na rozdiel od ostatných vás k tomu potešia tóny sušeného ovocia, kakaa a karamelového krému. Táto káva je skvelá na prípravu espressa, latte alebo cappuccina. Jej nezameniteľná chuť sa krásne rozvinie pri príprave v moka kanvičke alebo na filtri.

Pôvod kávy

Guatemala sa produkcii kávy venuje od 50. rokov 19. storočia. Jednu dobu bola dokonca jej najväčším stredoamerickým vývozcom. Momentálne exportuje ročne cez 3 milióny 60 kilogramových vriec a pokrýva tak asi 2,5 percenta svetového trhu s kávou. Pre krajinu ide o zásadný vývozný artikel – predstavuje 40 percent príjmov z poľnohospodárskeho vývozu.

S nadsadením môžeme povedať, že kávu v Guatemale nájdete na každom rohu. Kávovníky sa pestujú v 20 z 22 regiónov, na celkovej ploche 270 tisíc hektárov. Prevažná väčšina kríkov rastie v tieni a takmer všetky kríky sú odrody arabika. Ich červené plody poľnohospodári spracovávajú obvykle premývaním, menej často takzvaným polopremytím (semi-washed). Výsledok takéhoto postupu nesie označenie honey coffee, teda „medová káva“. Presne to je prípad Guatemala Black Honey Cobana z farmy rodiny Augusta Roblesa.

Polopromývanie je kombinácia procesu premývania a suchej metódy spracovania kávových bobúľ. Plody ukrývajúce obvykle dve zelené zrná nasypú robotníci do vody, kde ich pomocou drviacich plechov zbavia šupky. Potom ich ale nevracajú do čistej vody, aby v nej fermentovali, ale zrná obalené ešte dužinou rovno sušia. Pretože je dužina sladká a sušenie pozvoľné, absorbuje zrno značné množstvo cukru. Takto usušenú kávu je nakoniec samozrejme potrebné zvyškov suchej dužiny starostlivo zbaviť. Výsledkom je úroda vykazujúca výraznejšiu sladkú, ovocnú chuť a plná tónmi kakaa a karamelu.

Keď sme spomenuli rodinu Augusta Roblesa, dodajme, že farmu prevádzkuje od konca 20. storočia, zamestnáva okolo 10 ľudí mimo sezóny, počas zberu najíma až päť desiatok brigádnikov. Na plantáže vyrážajú od decembra do marca, kávové bobule šklbou ručne a spracovávajú uvedeným polopremývaním. Menej obvyklý postup dotiahli k dokonalosti, takže si medzi kávomilcami získali skvelé meno.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


IRISH CREAM zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

IRISH CREAM zrnková káva

Ešte nemáte vybrané? Potom si spomeňte, ako skvostne chutí irish cream. Karamel, smotana, vanilka, mandle, whisky a samozrejme káva... A je rozhodnuté! Stopercentná arabika s príchuťou presláveného likéru rozhodne stojí za skúšku. Sme si istí, že u jednej objednávky nezostanete. Irish cream je totiž lu-XUS-ná. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,45 € /1000 g 3,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 5. 4. 2023

INDONÉZIA SULAWESI KALOSSI TORAJA GRADE 1
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

INDONÉZIA SULAWESI KALOSSI TORAJA GRADE 1

Sulawesi čiže Celebes je jedným zo 14 tisícov indonézskych ostrovov. Tvarom môže pripomínať pavúka - živočíchy a rastliny sú napokon tým, čím uchvacuje turistov z celého sveta. Potom je tu samozrejme tiež káva. Malé farmy v kopcoch produkujú zrná ohromujúcej chuti a úžasnej vône. Kávu z hornatej oblasti Toraja si zamilujete pre vyváženú aciditu a príjemnú čokoládovú nôtu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,00 € /1000 g 3,70 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 5. 4. 2023

Honduras SHG EP Los Geranios - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Honduras SHG EP Los Geranios - zrnková káva

O Hondurase je v medzinárodnom kávovom svete počuť čoraz viac. Stredoamerická krajina pokrytá kopcami a hlbokými lesmi exportuje kávu excelentnej kvality, čo dokazujú úspechy v rade súťaží. Honduras SHG EP Los Geranios patrí k tým, po akých rád siahne každý barista. Mnohovrstevnatá, živá káva s okrúhlym telom a mäkkou kyslosťou sa bude páčiť aj vám. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,05 € /1000 g 3,10 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 5. 4. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »