Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Honduras SHG EP Los Geranios - zrnková káva svetlo pražená

Kód: 2146

Svetlo pražený „honduras“ z kopcovitej krajiny ponorenej do hmly, to je špecialita, na ktorú si rozhodne urobte čas. Príprava na filtri patrí k magickým okamihom, rovnako ako prvý dúšok čerstvo prekvapkanej kávy. Arabika Honduras SHG EP Los Geranios je bohatá, milo citrusová a úchvatne kvetinová. Zrná light roast zo seba vydajú skutočnú nádheru, takže sa dočkáte aj čokolády a orechov.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Honduras
Odroda
Odroda:
Catuai
Región
Región:
Siguatepeque
Nadm. výška
Nadm. výška:
1100 - 1300m
Chuť
Chuť:
Ovocie, Horká čokoláda, Orechy
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Kávu Honduras SHG EP Los Geranios - zrnková káva svetlo pražená charakterizujú jasná kyselinka, zvodné tóny hroznového vína a kvetinová ľahkosť. Okrem toho vám príprava na filtri alebo V60 umožní vychutnať si dotyky horúcej čokolády a orechov. Celkovo pôsobí táto light roast káva sviežo, komplexne a bohato.

Pôvod kávy

Oblasť Siquatepeque, ktorá sa rozkladá v centrálnej časti Hondurasu, býva často zahalená do hmly a skrápená jemným dažďom. Ide o krajinu kopcovitú, pokrytú nekonečnými lesmi – kríkom kávovníkov sa v nej darí veľmi dobre. Ich plody dozrievajú pomalšie a v tieni, zrno je preto chuťovo mimoriadne bohaté.

Jedným z družstiev, ktoré v oblasti hospodária, je COHORSIL. Farmárov združuje vyše 40 rokov, čo im umožňuje odovzdávať si a rozvíjať bohaté poľnohospodárske postupy a špeciálne techniky. Z produkcie tohto družstva pochádza aj Honduras SHG EP Los Geranios, ručne zberaná a premývaním spracovaná arabika odrody Catuai. Ide o kompaktné rastliny s vysokými požiadavkami na kvalitu pôdy, priemerným výnosom, ale veľmi dobrými chuťovými vlastnosťami kávových zŕn.

Honduraskí farmári kávu zberajú od novembra do apríla, vždy starostlivo dbajú na zrelosť kávových čerešní a ich spracovanie. Ako sme uviedli, používajú takzvanú mokrú metódu, plody kávovníkov nasypú do vody, v ktorej ich pretláčajú drviacimi plechmi a zbavujú tak vrchnej šupky. Následne káva putuje do kvasných nádrží. Počas fermentácie dôjde k rozpusteniu dužiny obaľujúcej zelené zrná. Po niekoľkých hodinách až dňoch je potrebné kávu vybrať, prepláchnuť, dočistiť a usušiť. Obvykle tak, že ju robotníci rozprestrú na betónové lôžka a za častého prehrabávania, aby zber nezačal plesnivieť, nechávajú voľne sušiť.

Honduraská káva patrila ešte pred pár rokmi k trochu nenápadným. Do popredia záujmu svetových baristov sa dostáva aj vďaka investíciám, ktoré tamojšia vláda venuje na vzdelávanie, rozvoj spracovateľských techník a infraštruktúru. Pre farmárov sa tým otvárajú nové možnosti, skorší vývoz do susednej Guatemaly, kam mierila väčšina produkcie, sa v priebehu niekoľkých málo rokov rozšíril o USA, Japonsko, Kanadu, Belgicko, Južnú Kóreu a ďalšie štáty.

Ešte dúška k názvu kávy: Označenie SHG (Strictly High Grown) je používané pre kávy pochádzajúce z vysokohorských oblastí, písmená EP vysvetľujú, že zrno bolo spracované a vytriedené podľa európskych štandardov.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


Kostarika Fatima Anaerobic Natural - Micro Lot
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Kostarika Fatima Anaerobic Natural - Micro Lot

Špeciálnym spôsobom vyrobená, špeciálnou chuťou oplývajúca. Taká je Kostarika Fatima Anaerobic Natural - Micro Lot, ktorá vám zachutí ako na filtri, tak vo french presse alebo automatickom kávovare. Vďaka fermentácii bez prístupu kyslíka sa v nej rozvíjajú nádherné tóny marhúľ, ananásu, pomarančových kvetov a mliečnej čokolády. Unikátny mikrolot z oblasti, ktorá sa kávou preslávila na celom svete, rozhodne stojí za ochutnanie. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
44,10 € /1000 g 4,40 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

Etiopia Sidamo Grade1 - zrnková káva svetlo pražená
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Etiopia Sidamo Grade1 - zrnková káva svetlo pražená

Svetlo pražené kávy majú jednu obrovskú prednosť – ich veľmi prirodzená chuť akcentuje tie tóny, ktoré sa v zrne uložili počas dozrievania. V prípade arabiky Ethiopia Sidamo Grade1 niet pochýb – ide o kávu plnú čokolády! Skutočne bohatá čokoládová chuť sa na filtri alebo V60 nádherne rozvinie, takže váš malý kávový rituál zahalí celú miestnosť do vône skutočného luxusu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,80 € /1000 g 3,60 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

Etiopia Yirga Cheffe - zrnková káva svetlo pražená
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Etiopia Yirga Cheffe - zrnková káva svetlo pražená

Kvety, kvety, kvety! Svetlo pražená arabika Etiopia Yirga Cheffe vás prenesie do botanickej záhrady alebo napríklad na tropický ostrov. Je tak omamná, že budete mať pocit ako motýľ nad plantážami gerber a tulipánov. Delikátne zrno z juhozápadu Etiópie má bohatý chuťový profil, ktorý príprava na filtri alebo V60 skvostne rozvinie. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,25 € /1000 g 3,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »