Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE BIO - zrnková káva

Kód: 1672

Možno patríte k tým, ktorí kávu milujú, ale mali by trochu ubrať na množstve. Pre takéto prípady máme bezkofeínovú plantážnu arabiku z tradičného peruánskeho regiónu. Špeciálnym, patentovaným švajčiarskym postupom prišla o stimulačné účinky, ale uchovala si úžasnú chuť a vynikajúcu arómu. Nájdete v nich hodvábne tóny čokolády, orechov a červeného ovocia.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
45,45 € /1000 g 4,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Peru
Odroda
Odroda:
Caturra
Región
Región:
Cajamarca
Nadm. výška
Nadm. výška:
900 - 1600m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Orech, Tmavé bobule
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica BIO 100%

Crema a chuť kávy

Peru Grade 1 Swiss Water Decafe patrí ku kávam veľmi jemným, až najjemnejším. Milovníkov delikátnych zážitkov poteší hodvábnou chuťou plnou čokolády a orieškov, v závere doplnenú sviežosťou červeného bobuľovitého ovocia. Všetky jej nuansy skvele vyniknú pri príprave na filtri, báječná je ale tiež z moka kanvičky. Crema je jemná, kompaktná.

Pôvod kávy

Cajamarca, to je peruánsky sever, hornatá oblasť, ktorou preteká rieka Mashcón a ktorá bola osídlená v roku 1460, kedy sa stala súčasťou ríše Inkov. Blízkosti hlavného mesta regiónu sa nachádzajú liečivé termálne pramene Los Baños del Inca, archeologický komplex Cumbemayo a zlatý dol Yanacocha. Takže až do Cajamarci zavítate, budete vedieť, ktoré turistické atrakcie neminúť.

Okrem toho, že je región preslávený veľkým množstvom pastvín a poliami so zemiakmi, kukuricou aj obilím, patrí k významným producentom kávy, v Peru rovno k najväčším. Miestny kávový priemysel je, rovnako ako inde v krajine, závislý na drobných farmároch, ktorí zvyčajne obhospodarujú plantáže s rozlohou 2-3 hektáre. K obľúbeným odrodám kávovníkov patrí tiež Caturra, prirodzená mutácia odrody Bourbon.

Caturra bola prvýkrát identifikovaná začiatkom 20. storočia v brazílskom regióne Mina Gerais. Charakterizuje ju zakrpatenosť, teda nízky vzrast, preto ju nájdeme tiež pod názvom Nanico. Komerčne sa začala rozširovať a využívať najmä v 40. rokoch minulého storočia, dnes patrí k jednej z ekonomicky hlavných odrôd Strednej Ameriky. Optimálne podmienky pre pestovanie kávovníkov odrody Caturra panujú vo vyšších nadmorských výškach, kde vykazuje dobrý výnos. Na druhú stranu ju špecifikuje tiež vysoká náchylnosť ku kávovej hrdzi a pomerne nadštandardné nároky na úživnosť pôdy.

Všetky potrebné podmienky peruánsky región Cajamarca spĺňa, preto sa pestovaniu tejto odrody venuje rad fariem. Kvalita výsledného zrna je však závislá od mnohých faktorov, nielen nadmorskej výšky, pôdnych pomerov a starostlivosti, ktorých sa kávovníkom dostáva. V Cajamarce hrá významnú úlohu počasie počas zberu. Nie je výnimkou, že v čase, keď dosahujú plody kávovníkov najvyššej zrelosti, prichádzajú časté búrky. Dlhodobý dážď spôsobí, že čerešne nasiaknu príliš veľa vody a buď praskajú, alebo z kríkov opadajú na zem, čo dramaticky znižuje kvalitu či dokonca znehodnocuje celú úrodu. V prípade Peru Grade 1 Swiss Water Decafe sa tak našťastie nestalo, takže si teraz môžeme dopriať kávu vynikajúcich chuťových parametrov a navyše bez kofeínu.

Takzvaná dekofeinizácia zbavuje zelené kávové zrnká stimulantu, ktorý môže byť v niektorých prípadoch prekážkou pre konzumáciu kávy. Napríklad pre tehotné alebo dojčiace ženy, osoby s vysokým krvným tlakom či takých milovníkov kávy, ktorí ju pijú "na litre", je káva bez kofeínu výbornou a bezpečnou voľbou. Postupov, ako z kávy kofeín odstrániť, je veľa. My dávame prednosť procesu Swiss Water, ktorý nepracuje s chemickými rozpúšťadlami a je postavený na rozpustnosti kofeínu vo vode. Zelené kávové zrná sa počas neho namočia do horúcej vody. V tej je však rozpustný nielen kofeín, ale aj cukry a ďalšie chemické látky, pre ktoré kávu milujeme. Preto voda z kávy prechádza filtrom z dreveného uhlia, ktorý dokáže zachytiť len veľké molekuly kofeínu, zatiaľ čo cukry, oleje a ďalšie zlúčeniny zodpovedné za vzácnu arómu v zrnách ponecháva. Peru Grade 1 Swiss Water Decafe je teda chuťovo aj aromaticky úplne plnohodnotnou kávou, len neobsahuje kofeín.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


15% ZĽAVA
BRAZÍLIA MINAS SWISS WATER DECAF - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA MINAS SWISS WATER DECAF - zrnková káva

Brazílsku kávu ste už iste ochutnali. Možno bola aj z tradičného regiónu Sul de Minas. Čo takto dať si ju tentoraz bez kofeínu? Šetrná švajčiarska metóda zbavila kávu populárneho alkaloidu, ale ponechala jej prirodzene skvostnú chuť aj arómu. Vaša šálka bude plná čokolády a orechov, sladká, vyvážená a voňavá. Môžete si hju dopriať, koľkokrát len ​​budete chcieť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
36,25 € /1000 g 30,80 € /1000 g 3,10 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

MEXICO CHIAPAS SWISS WATER DECAF BIO - zrnková
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MEXICO CHIAPAS SWISS WATER DECAF BIO - zrnková

Jediné, čo jej chýba, je kofeín. Mexická delikatesa spĺňa najvyššie nároky Gurmet a kávoznalcov. Hory dali tejto káve chuť šťavnatého ovocia, horkej čokolády a jemného tabaku, miestni ľudia sa postarali o dokonalé spracovanie každého zrnká. Na vás už je, vychutnávať si chiapaskú kvalitu, kedykoľvek sa vám zachce. Pokojne aj navečer. Kde nie je kofeín, tam sa spí sladko a dlho. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
44,30 € /1000 g 4,45 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

COLUMBIA EXCELSO SWISS WATER DECAFE – zrnková káva bezkofeinová
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

COLUMBIA EXCELSO SWISS WATER DECAFE – zrnková káva bezkofeinová

Dopriať si všetkých chuťových nuáns a aromatických potešení špičkovej plantážnej kávy? Ráno, na obed a dokonca aj večer? Prečo nie! Keď siahnete po bezkofeínovej Columbii Excelsa Swiss Water Decafe, nemusíte sa obávať problémov so spánkom alebo vysokým tlakom. Dočkáte sa zážitku sladkého ako med, sviežeho ako ovocie a príjemne horkastého ako najlepšia čokoláda. Tejto káve okrem kofeínu absolútne nič nechýba. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
50,10 € /1000 g 5,00 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »