Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

HONDURAS SHG BIO SWISS WATER DECAF - zrnková káva

Kód: 1677

Plantážna káva bez kofeínu uspokojí nároky každého, kto na nejakú tú šálku nehľadí. Bez populárneho stimulantu si ich môžete dopriať, koľko chcete. BIO kvalita zaručená, skvelá, hlboká chuť tiež. V prípade Honduras SHG vás čakajú tóny sladkej čokolády a karamelu vyvážené sviežosťou červených ríbezlí.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
45,80 € /1000 g 4,60 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Honduras
Odroda
Odroda:
Caturra
Región
Región:
San Pedro de Copan
Nadm. výška
Nadm. výška:
1100 - 1400m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Karamel, Červené ríbezle
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Arabica BIO 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Honduras SHG BIO Decaf svoj pôvod nezaprie. Pre honduraskú úrodu je charakteristický karamel, čokoláda a bobuľovité ovocie. To všetko v nej nájdeme. Príjemnú sladkastosť pekne dopĺňajú svieže červené ríbezle. Komplexnú chuť podčiarkuje praženie na stredný stupeň. Crema je jemná, svetlá, kompaktná.

Pôvod kávy

V Hondurase sa pestovaniu kávovníkov venuje viac ako 100 tisíc rodín, z toho asi tri štvrtiny hospodária na menej ako 2 hektároch. Plantáže sa obvykle vysádzajú v nadmorskej výške okolo 1 500 metrov. To je napokon aj prípad dekofeinizovanej Honduras SHG BIO (kde skratka SHG znamená Strictly High Grown), ktorá pochádza z regiónu Copan ležiaceho v západnej časti krajiny. Okrem toho, že ho môžete poznať ako významného producenta kvalitnej kávy, možno tiež viete o archeologickom nálezisku – jednom z najväčších miest mayskej civilizácie.

Túto kávu vypestovali a vyrobili farmári združení v organizácii Cooperativa Cafetalera Capucas Limitada, ktorá sa venuje podpore poľnohospodárov, ich vzdelávaniu aj rozvoju turizmu (predovšetkým ekoturistiky). Družstvo prevádzkuje aj reštauráciu a niekoľko skleníkov, chová aj včely. Jeho hlavným cieľom je umožniť svojim členom ekonomický rast a nezávislosť. Aj vďaka tomu sa niektoré farmy môžu zamerať na pestovanie organickej, certifikovanej kávy. Produkovať kávu v BIO kvalite je náročnejšie a nákladnejšie, pretože bez priemyselne vyrábaných postrekov a hnojív vykazujú kávovníky nižšie výnosy aj odolnosť voči škodcom.

Možno vás ešte zaujíma, ako boli kávové zrnká zbavené kofeínu. Stalo sa tak pomocou Swiss Water Proces. Ide o certifikovaný postup, počas ktorého je káva ponorená do horúcej vody a extrahovaný kofeín je zachytávaný vo filtroch s aktívnym uhlím. Filtrácia je cirkulárna a trvá niekoľko hodín. Vďaka tomu, že molekuly kofeínu sú pomerne veľké, zostanú vo filtroch, zatiaľ čo molekuly aromatických a ďalších látok, ktoré sa podieľajú na unikátnej chuti a aróme kávy, filtre prechádzajú a vracajú sa späť do zŕn. Najväčšou výhodou švajčiarskeho spôsobu dekofeinizácie je, že nepoužíva vôbec žiadne chemické rozpúšťadlá a vodu, ktorá je pri nej použitá, vracia späť ku kávovníkom ako závlahu.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95°C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


BRAZÍLIA MINAS SWISS WATER DECAF - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA MINAS SWISS WATER DECAF - zrnková káva

Brazílsku kávu ste už iste ochutnali. Možno bola aj z tradičného regiónu Sul de Minas. Čo takto dať si ju tentoraz bez kofeínu? Šetrná švajčiarska metóda zbavila kávu populárneho alkaloidu, ale ponechala jej prirodzene skvostnú chuť aj arómu. Vaša šálka bude plná čokolády a orechov, sladká, vyvážená a voňavá. Môžete si hju dopriať, koľkokrát len ​​budete chcieť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
36,20 € /1000 g 3,60 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE BIO - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU GRADE 1 SWISS WATER DECAFE BIO - zrnková káva

Možno patríte k tým, ktorí kávu milujú, ale mali by trochu ubrať na množstve. Pre takéto prípady máme bezkofeínovú plantážnu arabiku z tradičného peruánskeho regiónu. Špeciálnym, patentovaným švajčiarskym postupom prišla o stimulačné účinky, ale uchovala si úžasnú chuť a vynikajúcu arómu. Nájdete v nich hodvábne tóny čokolády, orechov a červeného ovocia. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
45,45 € /1000 g 4,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GUATEMALA HB SWISS WATER DECAFE - zrnková káva

Bez kofeínu neznamená bez chuti alebo bez radosti. Práve naopak! Káva, ktorá bola dekofeinizovaná špeciálnym švajčiarskym postupom, je výborná po všetkých stránkach. Pokiaľ ide o chuť, čakajú vás jemná čokoláda, lieskové oriešky a milá stopa dreva, pokiaľ ide o arómu, tešte sa na jedinečný, stredne intenzívny zážitok. Každý dúšok Guatemala HB Swiss Water Decafe zanechá v ústach príjemnú krémovitosť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
45,90 € /1000 g 4,60 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »