Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

ROBUSTA GUATEMALA EL PACIFICO

Kód: 1284

O robustách sa vie, že obsahujú viac kofeinu a mávajú výraznejšiu chuť ako arabiky. Milovníci špeciálnych kávových zážitkov ich používajú k namiešaniu najfajnovejších zmesí. Vyskúšajte guatemalskú El Pacifico. Vašej šálke dodá príjemné tóny čokolády a citrusov, vášmu telu potrebnú dávku povzbudenia. Pomer miešania s hociakou arabikou je čisto len na vás.

Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 22. 10. 2019
UPS Dodáme do 22. 10. 2019 2,49 €
Slovenská pošta Dodáme do 22. 10. 2019 2,49 €
Zasielkovňa Dodáme do 23. 10. 2019 1,79 €
Veľké balenia:
22,43 € s DPH
12,20 € s DPH
7,03 € s DPH
Malé balenia:
3,71 € s DPH
2,32 € s DPH
Mletie:
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Guatemala
Odroda
Odroda:
Robusta
Nadm. výška
Nadm. výška:
1100m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, citrus
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Robusta 100%

Crema a chuť kávy

Robusta Guatemala El Pacifico je skutočne intenzívna a chuťovo bohatá káva. Pri pozornom ochutnávaní v nej rozpoznáte čokoládu, šťavnaté citrusové plody aj marcipán s ľahkou karamelovou bodkou. Jednou z výhod robusty je schopnosť tvoriť hustú, vysokú cremu. Užite si ju!

Pôvod Kávy

Turisti vyhľadávajú Guatemalu kvôli prírode a dlhým piesočnatým plážam netypicky čiernej farby. Môžu šplhať po úbočiach vyhasnutých aj stále aktívnych sopiek, navštíviť starobylé koloniálne mestá, pozorovať vzácne vtáky v rezerváciách. Môžu tiež ale zamieriť na niektorú z kavovníkových plantáží. A nebude tak zložité ich nájsť - Guatemala je totiž jedným z najvýznamnejších svetových producentov kávy.

Najväčší kávový boom zažívala stredoamerická zem, ktorej polovicu pokrývajú dažďové pralesy, v celom 19. a 20. storočí. Dnes tento malý štát vyváža ročne 3,1 milióna vriec kávy (1 vrece = 60 kg). Medzi najväčších odberateľov patria Spojené štáty, Japonsko a Kanada.

Je vhodné zmieniť, že Guatemala má pre pestovanie kávovníkov (Coffea) úplne skvelé prírodné podmienky. Teplota sa pohybuje medzi 16 až 32 °C, svahy miestnych kopcov sú vystavené vetrom od Atlantiku, ktoré prinášajú vítané zrážky, a sopečná pôda je bohatá na potrebné minerálne prvky. Na vysokej kvalite kávy sa samozrejme podpisuje taktiež poctivá a dlhodobá práca miestnych drovných farmárov. Obvykle pracujú v družstvách, čo im zaisťuje ako potrebné technické vybavenie a najrôznejšie sociálane programy, tak zodpovedajúce výkupné ceny kávy. Posledné čísla uvádzajú 125 tisíc roľníkov, ktorí sa pestovaním kávy živia.

V Guatemale je káva pestovaná vo vyšších nadmorských výškach. Nie je neobvyklé, že ju roľníci tienia a chránia pred studenými severnými vetrami. Červené kávové bobule sú najčastejšie zbierané od decembra do apríla a v niektorých oblastiach patrí zber kávy k veľkým spoločenským udalostiam spojenými s oslavami či festivalmi hudby a tanca. Plody kakaovníkov spracovávajú robotníci takzvaným premývaním, teda vo vode. Najskôr ich pretláčaním cez drviace plechy zbavia šupky, potom ich nechajú fermentovať a uvolnené kávové zrnká sušia. Najčastejšie na priamom slnku.

Táto Robusta pochádza zo severozápadnej časti Guatemaly - oblasti San Marcos rozprestierajúcej sa na svahu vulkánu. Samotnú plantáž by ste našli v nadmorskej výške 1 100 metrov.

Účinky kávy

Robusta
Účinky robusty

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.

2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové ližičky (približne 7g) mletej kávy.

3. Kávu zalejte vodou o teplote cca 95°C.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


15% ZĽAVA
ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva

Veľa kofeínu, veľa horkosti. Indická robusta je káva pre veľkých chlapcov a veľké dievčatá. Oceníte ju v prípade dlhých ciest, nudných porád alebo nočných smien. Ale nebojte sa, pod štipľavou chuťou sa odkrýva horká čokoláda a crema je priamo ukážková. Použite robustu ako základ pre espresso. Vhodným pomerom s Arabikou získate veľkú dobrotu. Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 22. 10. 2019
Veľké balenia:
17,84 € s DPH
9,88 € s DPH
5,75 € s DPH
Malé balenia:
3,13 € s DPH
1,97 € s DPH
Mletie:

PERU ANDES zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU ANDES zrnková káva

Pre tých, čo sa radi udržujú v tempe, aj pre pravých kaviarenských povaľovačov prinášame bohatý a osobitý gurmánsky zážitok. Šálka juhoamerickej kávy je zdrojom skutočného potešenia - snúbi sa v ňom obľúbená kombinácia sladkej čokolády a ovocia s minimalistickou orieškovou dochuťou. Nízka acidita dáva tejto stopercentnej arabike príjemnú ľahkosť. Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 22. 10. 2019
Veľké balenia:
24,67 € s DPH
13,32 € s DPH
7,64 € s DPH
Malé balenia:
4,02 € s DPH
2,47 € s DPH
Mletie:

ROBUSTA INDIE CHERRY AA
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA INDIE CHERRY AA

Dve áčka z Indie - jasná známka vysokej kvality. Stopercentná robusta s úžasnou cremou a plnou, mierne orieškovou chuťou, učaruje priaznivcom intenzívnych zážitkov i tým, čo radi experimentujú. Môžete ju primiešať k obľúbenej Arabice a kúzliť s pomermi oboch druhov do nekonečna. Alebo si ju vychutnajte v rôznych typoch príprav. Iná bude z Džezva, iná z aeropressu a iná z moka kanvičky. Viac detailov tovaru
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 22. 10. 2019
Veľké balenia:
19,50 € s DPH
10,73 € s DPH
6,22 € s DPH
Malé balenia:
3,32 € s DPH
2,08 € s DPH
Mletie:
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »