Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

ROBUSTA GUATEMALA EL PACIFICO

Kód: 1284

O robustách sa vie, že obsahujú viac kofeinu a mávajú výraznejšiu chuť ako arabiky. Milovníci špeciálnych kávových zážitkov ich používajú k namiešaniu najfajnovejších zmesí. Vyskúšajte guatemalskú El Pacifico. Vašej šálke dodá príjemné tóny čokolády a citrusov, vášmu telu potrebnú dávku povzbudenia. Pomer miešania s hociakou arabikou je čisto len na vás.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Guatemala
Odroda
Odroda:
Robusta
Nadm. výška
Nadm. výška:
1100m
Chuť
Chuť:
Citrus, Čokoláda
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Robusta 100%

Crema a chuť kávy

Robusta Guatemala El Pacifico je skutočne intenzívna a chuťovo bohatá káva. Pri pozornom ochutnávaní v nej rozpoznáte čokoládu, šťavnaté citrusové plody aj marcipán s ľahkou karamelovou bodkou. Jednou z výhod robusty je schopnosť tvoriť hustú, vysokú cremu. Užite si ju!

Pôvod Kávy

Turisti vyhľadávajú Guatemalu kvôli prírode a dlhým piesočnatým plážam netypicky čiernej farby. Môžu šplhať po úbočiach vyhasnutých aj stále aktívnych sopiek, navštíviť starobylé koloniálne mestá, pozorovať vzácne vtáky v rezerváciách. Môžu tiež ale zamieriť na niektorú z kavovníkových plantáží. A nebude tak zložité ich nájsť - Guatemala je totiž jedným z najvýznamnejších svetových producentov kávy.

Najväčší kávový boom zažívala stredoamerická zem, ktorej polovicu pokrývajú dažďové pralesy, v celom 19. a 20. storočí. Dnes tento malý štát vyváža ročne 3,1 milióna vriec kávy (1 vrece = 60 kg). Medzi najväčších odberateľov patria Spojené štáty, Japonsko a Kanada.

Je vhodné zmieniť, že Guatemala má pre pestovanie kávovníkov (Coffea) úplne skvelé prírodné podmienky. Teplota sa pohybuje medzi 16 až 32 °C, svahy miestnych kopcov sú vystavené vetrom od Atlantiku, ktoré prinášajú vítané zrážky, a sopečná pôda je bohatá na potrebné minerálne prvky. Na vysokej kvalite kávy sa samozrejme podpisuje taktiež poctivá a dlhodobá práca miestnych drovných farmárov. Obvykle pracujú v družstvách, čo im zaisťuje ako potrebné technické vybavenie a najrôznejšie sociálane programy, tak zodpovedajúce výkupné ceny kávy. Posledné čísla uvádzajú 125 tisíc roľníkov, ktorí sa pestovaním kávy živia.

V Guatemale je káva pestovaná vo vyšších nadmorských výškach. Nie je neobvyklé, že ju roľníci tienia a chránia pred studenými severnými vetrami. Červené kávové bobule sú najčastejšie zbierané od decembra do apríla a v niektorých oblastiach patrí zber kávy k veľkým spoločenským udalostiam spojenými s oslavami či festivalmi hudby a tanca. Plody kakaovníkov spracovávajú robotníci takzvaným premývaním, teda vo vode. Najskôr ich pretláčaním cez drviace plechy zbavia šupky, potom ich nechajú fermentovať a uvolnené kávové zrnká sušia. Najčastejšie na priamom slnku.

Táto Robusta pochádza zo severozápadnej časti Guatemaly - oblasti San Marcos rozprestierajúcej sa na svahu vulkánu. Samotnú plantáž by ste našli v nadmorskej výške 1 100 metrov.

Účinky kávy

Robusta
Účinky robusty

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.

2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové ližičky (približne 7g) mletej kávy.

3. Kávu zalejte vodou o teplote cca 95°C.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


EL SALVADOR BIO SHG EP Finca Las Nube - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

EL SALVADOR BIO SHG EP Finca Las Nube - zrnková káva

Čo je Las Nubes? Veľká farma položená vysoko v horách. V roku 2005 bola zasiahnutá výbuchom sopky Ilamatepec, napriek tomu sa jej po niekoľkých rokoch podarilo kávovníkové plantáže obnoviť. Čo je dobre, pretože inak by sme netušili, ako fantasticky chutí káva zo západnej časti Salvádoru. Našťastie to vieme. A kto ju ochutná, potvrdí, že je sladká, medovo čokoládová a taktiež mierne ovocná. Skrátka vynikajúca. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »