Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

ROBUSTA GUATEMALA EL PACIFICO

Kód: 1284

O robustách sa vie, že obsahujú viac kofeinu a mávajú výraznejšiu chuť ako arabiky. Milovníci špeciálnych kávových zážitkov ich používajú k namiešaniu najfajnovejších zmesí. Vyskúšajte guatemalskú El Pacifico. Vašej šálke dodá príjemné tóny čokolády a citrusov, vášmu telu potrebnú dávku povzbudenia. Pomer miešania s hociakou arabikou je čisto len na vás.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
28,85 € /1000 g 2,90 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 14. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Guatemala
Odroda
Odroda:
Robusta
Nadm. výška
Nadm. výška:
1100m
Chuť
Chuť:
Citrus, Čokoláda
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Robusta 100%

Crema a chuť kávy

Robusta Guatemala El Pacifico je skutočne intenzívna a chuťovo bohatá káva. Pri pozornom ochutnávaní v nej rozpoznáte čokoládu, šťavnaté citrusové plody aj marcipán s ľahkou karamelovou bodkou. Jednou z výhod robusty je schopnosť tvoriť hustú, vysokú cremu. Užite si ju!

Pôvod Kávy

Turisti vyhľadávajú Guatemalu kvôli prírode a dlhým piesočnatým plážam netypicky čiernej farby. Môžu šplhať po úbočiach vyhasnutých aj stále aktívnych sopiek, navštíviť starobylé koloniálne mestá, pozorovať vzácne vtáky v rezerváciách. Môžu tiež ale zamieriť na niektorú z kavovníkových plantáží. A nebude tak zložité ich nájsť - Guatemala je totiž jedným z najvýznamnejších svetových producentov kávy.

Najväčší kávový boom zažívala stredoamerická zem, ktorej polovicu pokrývajú dažďové pralesy, v celom 19. a 20. storočí. Dnes tento malý štát vyváža ročne 3,1 milióna vriec kávy (1 vrece = 60 kg). Medzi najväčších odberateľov patria Spojené štáty, Japonsko a Kanada.

Je vhodné zmieniť, že Guatemala má pre pestovanie kávovníkov (Coffea) úplne skvelé prírodné podmienky. Teplota sa pohybuje medzi 16 až 32 °C, svahy miestnych kopcov sú vystavené vetrom od Atlantiku, ktoré prinášajú vítané zrážky, a sopečná pôda je bohatá na potrebné minerálne prvky. Na vysokej kvalite kávy sa samozrejme podpisuje taktiež poctivá a dlhodobá práca miestnych drovných farmárov. Obvykle pracujú v družstvách, čo im zaisťuje ako potrebné technické vybavenie a najrôznejšie sociálane programy, tak zodpovedajúce výkupné ceny kávy. Posledné čísla uvádzajú 125 tisíc roľníkov, ktorí sa pestovaním kávy živia.

V Guatemale je káva pestovaná vo vyšších nadmorských výškach. Nie je neobvyklé, že ju roľníci tienia a chránia pred studenými severnými vetrami. Červené kávové bobule sú najčastejšie zbierané od decembra do apríla a v niektorých oblastiach patrí zber kávy k veľkým spoločenským udalostiam spojenými s oslavami či festivalmi hudby a tanca. Plody kakaovníkov spracovávajú robotníci takzvaným premývaním, teda vo vode. Najskôr ich pretláčaním cez drviace plechy zbavia šupky, potom ich nechajú fermentovať a uvolnené kávové zrnká sušia. Najčastejšie na priamom slnku.

Táto Robusta pochádza zo severozápadnej časti Guatemaly - oblasti San Marcos rozprestierajúcej sa na svahu vulkánu. Samotnú plantáž by ste našli v nadmorskej výške 1 100 metrov.

Účinky kávy

Robusta
Účinky robusty

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.

2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové ližičky (približne 7g) mletej kávy.

3. Kávu zalejte vodou o teplote cca 95°C.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva

Veľa kofeínu, veľa horkosti. Indická robusta je káva pre veľkých chlapcov a veľké dievčatá. Oceníte ju v prípade dlhých ciest, nudných porád alebo nočných smien. Ale nebojte sa, pod štipľavou chuťou sa odkrýva horká čokoláda a crema je priamo ukážková. Použite robustu ako základ pre espresso. Vhodným pomerom s Arabikou získate veľkú dobrotu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
26,60 € /1000 g 2,65 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 14. 6. 2023

ROBUSTA BRAZÍLIE CONILLION zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA BRAZÍLIE CONILLION zrnková káva

Pripravte si kávu a užívajte si vôňu aj chuť. Majú v sebe jedinečnú stopu plantáže, z ktorého pochádza, aj spôsob spracovania. Odrážajú sa v nich vlastnosti samotnej odrody. Presne ako znalci vína, rozpoznajú znalci kávy Robustu od Arabiky, Brazíliu od Etiópie. Nechajte svoje zmysly hľadať jemné odtiene kávy spracované suchým procesom a sušené pod brazílskym slnkom. Určite objavíte plnú, bohatú chuť s tónmi čokolády. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
23,65 € /1000 g 2,35 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 14. 6. 2023

INDIA ROBUSTA PARCHMENT PB
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

INDIA ROBUSTA PARCHMENT PB

Je iná. Okrúhla, tvrdá, výrazná, drobná. Káva s označením PB je navyše vzácna a mimoriadne atraktívna. Zrnko takzvanej perlovej kávy vyrastá v kávovej čerešni bez dvojčaťa. A tak je oblejšie, s koncentrovanejšou, skvele vyváženou chuťou. Indická robusta peaberry patrí k najlepším vôbec. Ochutnajte ju samostatne, alebo si skúste namiešať vlastnú espresso zmes s obľúbenou arabikou. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
28,75 € /1000 g 2,85 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 14. 6. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »