Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

SICÍLSKY POMARANČ zrnková káva

Kód: 1508

Horúcu Sicíliu plnú farieb a života môžete mať doma každý deň. Vychutnávajte si jedinečnú kávu s tónmi šťavnatých červených pomarančov, radujte sa z nádhernej arómy a užívajte energiu, ktorú lahodný nápoj prináša. Zrnková káva Sicílsky pomaranč vás poteší v pracovnom záprahu, po športovom výkone aj pri čítaní knižky. Schválne to skúste!

Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Peru
Odroda
Odroda:
Typica
Región
Región:
Puno Norte
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Chuť
Chuť:
Sicílsky pomaranč
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%, Aróma prírodná

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Sicílsky pomaranč je postavená na plantážnej arabike z Peru, preto sa môže pýšiť skvelými parametrami - má úžasnú arómu a báječnú, stredne sladkú chuť s plným telom. Pretože sme k nej pridali prírodnú arómu červených pomarančov, získala navyše ovocnú, exotickú sviežosť.

Pôvod kávy

Kto ešte nebol na Sicílii, tomu ju krátko priblížime. Prečo? Aby si lepšie predstavil, čo nás inšpirovalo pri ochucovaní peruánskej arabiky tentoraz. Ostrov kúzelných kontrastov - tak Sicíliu tituluje nejeden bedeker. Môžete sa túlať po tichých dedinkách alebo vyraziť do ruchu starobylých veľkomiest. Môžete sa vyšplhať na Etnu alebo preležať deň na pláži. Môžete jesť v najvyberanejších reštauráciách alebo si u poľnej cesty odtrhnúť pomaranč. Bude vnútri krvavo červený a jeho šťava vás osvieži na celý deň. Sicília je skrátka malý raj.

Vypravme sa do neho prostredníctvom kávy Sicílsky pomaranč. Za jej úžasnými vlastnosťami musíme vidieť desiatky, možno stovky ľudí. Všetko začína vo vysokých horách Peru, kde farmári pestujú kríky kávovníkov (Coffea arabica). Poväčšine ide o maloroľníkov, každý sa stará len o niekoľko hektárov pôdy. Napriek tomu sa im spoločne darí produkovať okolo štvrtiny svetového objemu kávy. Medzi májom a septembrom vyrážajú na plantáže, aby zožali najzrelšie kávové bobule. Musia ich (zvyčajne na vlastných chrbtoch alebo s pomocou mulíc alebo oslov) dopraviť na miesto spracovania. Tam sa plody nasypú do vody a pretláčajú drviacimi plechmi, ktoré odstránia červenú šupku. Následne je potreba kávové zrnká, ešte obalené žltobielou dužinou, nechať fermentovať v kvasných nádržiach. Vďaka prirodzenému chemickému procesu sa dužina rozpustí a zrná uvoľní. Takto získaná zelená káva je sušená buď na priamom slnku (za častého obracania), alebo v sušiarňach.

Ďalší ľudia sa starajú o balenie kávy do 60kilogramových vriec, prevážanie na burzu a nakladanie do lietadiel či na lode. Keď káva dorazí k nám, dostane sa jej starostlivosti nášho pražiara - každú šaržu musí vopred otestovať a stanoviť najvhodnejšiu teplotu a dĺžku praženia. V prípade kávy Sicílsky pomaranč postrieka zelené zrná ešte pred pražením nosným olejom s prírodnou arómou (ktorá je nezávadná a nespôsobuje žiadne zdravotné ťažkosti). Aróma sa uloží hlboko v zrne a pri správnom skladovaní kávy v ňom vydrží po dlhé týždne.

Príprava aromatizovanej kávy v automatickom kávovare

Pokiaľ hodláte použiť aromatizovanú kávu na prípravu nápoja v automatickom kávovare so zásobníkom, odporúčame sa v návode na použitie kávovaru uistiť, že je to možné. V prípade, že výrobca prístroja o aromatizovanej káve žiadne informácie neuvádza, držte sa prosím nasledujúcich odporúčaní.

Prírodná aróma, ktorou je táto káva ochutená, môže pri dlhšom kontakte reagovať s plastmi v násypníku a spôsobiť ich zbielenie.

  • Vsypte do kávovaru vždy len toľko aromatizovanej kávy, koľko bezprostredne spotrebujete.
  • Po príprave aromatizovanej kávy si svoju ďalšiu šálku prichystajte z kávy bez arómy. Prečistíte tak prístroj od zvyškov prírodných aromatických látok.

Rovnaké pravidlo je vhodné dodržať aj pre mletie aromatizovanej kávy v mlynčekoch (ručných aj elektrických).

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ČOKOLÁDOVO - MÄTOVÁ zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ČOKOLÁDOVO - MÄTOVÁ zrnková káva

V Taliansku posýpajú kávu škoricou, v Grécku do nej lejú ouzo. Ale už ste skúsili kávu s príchuťou čokolády a mäty? Je najvyšší čas objaviť vynikajúcu kombináciu sladkého a jemne mentolového, hutného a osviežujúceho. Pre aromatizovanú stopercentnú arabiku rozhodne neplatí - dobrého pomenej. Doprajte si ju tak často, ako budete chcieť! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,60 € /1000 g 3,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 13. 12. 2023

ČOKOLÁDOVO - MANDĽOVÁ zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ČOKOLÁDOVO - MANDĽOVÁ zrnková káva

Dve chute sa k sebe hodia úplne dokonale - mandle a čokoláda. Dajte si ich v kombinácii s luxusnou plantážovou kávou. Vychutnáte si tak nielen jej oblú a vyváženú lahodnosť, ale tiež atraktívnu horkosladkú tóninu. Urobte si deň ešte krajší. Zrnková káva s láskou pestovaná a citom pražená by nemala ujsť vašej pozornosti. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..

IRISH CREAM zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

IRISH CREAM zrnková káva

Ešte nemáte vybrané? Potom si spomeňte, ako skvostne chutí irish cream. Karamel, smotana, vanilka, mandle, whisky a samozrejme káva... A je rozhodnuté! Stopercentná arabika s príchuťou presláveného likéru rozhodne stojí za skúšku. Sme si istí, že u jednej objednávky nezostanete. Irish cream je totiž lu-XUS-ná. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,60 € /1000 g 3,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 13. 12. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »