Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

SLIVKA SO ŠKORICOU - zrnková káva

Kód: 1510

Šťavnaté slivky a sladká škorica k sebe patria. V kombinácii s kvalitnou kávou ide o záležitosť doslova neodolateľnú. A to nielen pre zimnú pohodu a povzbudenie, ale pokojne aj pre letnú prácu alebo relax po športovom výkone. Káva má skrátka mnoho podôb. Tá aromatizované je čím ďalej obľúbenejšia.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,40 € /1000 g 3,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 1. 2. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Peru
Odroda
Odroda:
Typica
Región
Región:
Puno Norte
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Chuť
Chuť:
Škorica, Švestka
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%, Aróma prírodná

Crema a chuť kávy

Základom zrnkovej kávy Slivka so škoricou je akostná arabika, preto môžete očakávať jemnú cremu a typickú nasládlosť. Vďaka prírodnej aróme sa však tiež tešte na hrejivé tóny škorice a šťavnatú linku sliviek.

Pôvod kávy

Prevažná väčšina našich ochutených káv je postavená na zrne z peruánskeho Puno Norte. Prečo? Ide totiž o vysokohorskú kávu mimoriadnych kvalít. Plantáže, z ktorých pochádza, sa rozkladajú na výrazne hornatom juhu krajiny. Hlavné mesto oblasti s menom Puno potom leží na brehu presláveného jazera Titicaca. To všetko má na vlastnosti miestnej kávy podstatný vplyv. Teplota, rovnako ako zloženie vulkanickej pôdy a vlhkosť sa podieľajú na finálnej chuti každého zrnka. Vidieť za ňou musíme samozrejme tiež prácu farmárov a pražiara. Ale pekne jedno po druhom.

Keď červené plody kávovníkov v Puno Norte dozrejú, čo býva v období medzi júnom a novembrom, vyrážajú pre nich na plantáže predovšetkým miestne ženy. Starostlivo vyberajú vhodné bobule, šklbú ich do veľkých košov a znášajú na farmy na spracovanie. V Peru sa káva zvyčajne takzvane premýva, to znamená, že plody sú nasypané do barelov s vodou a vytriedené. Potom sa pomocou viac či menej sofistikovaných strojov pretláčajú cez drviace plechy, ktoré ich zbaví vrchného obalu a čiastočne aj sladkej dužiny. Potom ich robotníci opäť umiestnia do barelov s vodou a nechávajú niekoľko dní fermentovať. Počas prirodzeného procesu kvasenia dôjde k úplnému rozpusteniu zvyškov dužiny a uvoľneniu semien - kávových zŕn. Tie sú následne sušené, buď na priamom slnku, alebo v sušiarňach.

Stále však majú kus cesty pred sebou. Po usušení sa necháva káva niekoľko týždňov dozrievať v jutových vreciach, uložená v tme a chlade. Potom môže konečne putovať na burzu a do sveta. V našom prípade k pražiarovi, ktorý jej venuje patričnú pozornosť. Počas niekoľkých desiatok minút vyladí teplotu potrebnú k upraženiu kávy ideálnej chuti a najbáječnejšej vône. V prípade kávy Slivka so škoricou ju však ešte pred začiatkom praženia postrieka nosným olejom s prírodnou arómou. Vďaka nej získa káva úplne nový chuťový rozmer a zároveň nestratí nič zo svojho pôvodného chuťového profilu. Prírodná aróma obsahuje iba aromatické látky získané z materiálov rastlinného pôvodu, preto je zdravotne úplne nezávadná.

Príprava aromatizovanej kávy v automatickom kávovare

Pokiaľ hodláte použiť aromatizovanú kávu na prípravu nápoja v automatickom kávovare so zásobníkom, odporúčame sa v návode na použitie kávovaru uistiť, že je to možné. V prípade, že výrobca prístroja o aromatizovanej káve žiadne informácie neuvádza, držte sa prosím nasledujúcich odporúčaní.

Prírodná aróma, ktorou je táto káva ochutená, môže pri dlhšom kontakte reagovať s plastmi v násypníku a spôsobiť ich zbielenie.

  • Vsypte do kávovaru vždy len toľko aromatizovanej kávy, koľko bezprostredne spotrebujete.
  • Po príprave aromatizovanej kávy si svoju ďalšiu šálku prichystajte z kávy bez arómy. Prečistíte tak prístroj od zvyškov prírodných aromatických látok.

Rovnaké pravidlo je vhodné dodržať aj pre mletie aromatizovanej kávy v mlynčekoch (ručných aj elektrických).

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


VIŠNE V ČOKOLÁDE zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

VIŠNE V ČOKOLÁDE zrnková káva

Višne v čokoláde sú skvelým darčekom pre všetky slečny, panie, babičky aj svokry. Prečo si tak trochu nešplhnúť a nepotešiť milovníčky exotického nápoja? A že chutí aj chlapom?! O to väčší dôvod kúpiť aromatizovanú stopercentnú arabiku rovno v kilovom balení. Sviežosť višní a hrejivé čokoládové tóny vás nikdy neomrzia. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,40 € /1000 g 3,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 1. 2. 2023

ŠKORICOVÁ zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ŠKORICOVÁ zrnková káva

Samé dobré správy: káva ochutená škoricou zlepšuje spaľovanie tukov, ničí baktérie, zahrieva a lieči prechladnutie. Neveríte? Potom nutne musíte vyskúšať škoricovú zrnkovú kávu z Ánd. Ľahučká korenitosť z nej robí originálny nápoj pre každé ráno, prirodzená sladkosť zase zvádza na popoludňajšie maškrtenie. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,40 € /1000 g 3,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 1. 2. 2023

ČOKOLÁDOVO - POMARANČOVÁ zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ČOKOLÁDOVO - POMARANČOVÁ zrnková káva

Stopercentná Arabica poskytuje v tejto káve plné telo a lahodne jemnú čokoládovú chuť. Pár kvapiek prírodnej arómy dodá sviežosť sladkých šťavnatých pomarančov. Kombinácia, ktorá sa nikdy neokuká, by nemala chýbať ani z vašej kávotéky. Bude sa hodiť pre milé návštevy aj kľudné popoludnia v dvojici. Čokoládovo pomarančovú kávu oceníte na prípravu nápoja s kockami ľadu aj v horúcej variante, možno s klinčekom a škoricou.  Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,40 € /1000 g 3,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 1. 2. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »