Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

SLIVKA SO ŠKORICOU - zrnková káva

Kód: 1510

Šťavnaté slivky a sladká škorica k sebe patria. V kombinácii s kvalitnou kávou ide o záležitosť doslova neodolateľnú. A to nielen pre zimnú pohodu a povzbudenie, ale pokojne aj pre letnú prácu alebo relax po športovom výkone. Káva má skrátka mnoho podôb. Tá aromatizované je čím ďalej obľúbenejšia.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,60 € /1000 g 3,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 12. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Peru
Odroda
Odroda:
Typica
Región
Región:
Puno Norte
Nadm. výška
Nadm. výška:
1900m
Chuť
Chuť:
Škorica, Švestka
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%, Aróma prírodná

Crema a chuť kávy

Základom zrnkovej kávy Slivka so škoricou je akostná arabika, preto môžete očakávať jemnú cremu a typickú nasládlosť. Vďaka prírodnej aróme sa však tiež tešte na hrejivé tóny škorice a šťavnatú linku sliviek.

Pôvod kávy

Prevažná väčšina našich ochutených káv je postavená na zrne z peruánskeho Puno Norte. Prečo? Ide totiž o vysokohorskú kávu mimoriadnych kvalít. Plantáže, z ktorých pochádza, sa rozkladajú na výrazne hornatom juhu krajiny. Hlavné mesto oblasti s menom Puno potom leží na brehu presláveného jazera Titicaca. To všetko má na vlastnosti miestnej kávy podstatný vplyv. Teplota, rovnako ako zloženie vulkanickej pôdy a vlhkosť sa podieľajú na finálnej chuti každého zrnka. Vidieť za ňou musíme samozrejme tiež prácu farmárov a pražiara. Ale pekne jedno po druhom.

Keď červené plody kávovníkov v Puno Norte dozrejú, čo býva v období medzi júnom a novembrom, vyrážajú pre nich na plantáže predovšetkým miestne ženy. Starostlivo vyberajú vhodné bobule, šklbú ich do veľkých košov a znášajú na farmy na spracovanie. V Peru sa káva zvyčajne takzvane premýva, to znamená, že plody sú nasypané do barelov s vodou a vytriedené. Potom sa pomocou viac či menej sofistikovaných strojov pretláčajú cez drviace plechy, ktoré ich zbaví vrchného obalu a čiastočne aj sladkej dužiny. Potom ich robotníci opäť umiestnia do barelov s vodou a nechávajú niekoľko dní fermentovať. Počas prirodzeného procesu kvasenia dôjde k úplnému rozpusteniu zvyškov dužiny a uvoľneniu semien - kávových zŕn. Tie sú následne sušené, buď na priamom slnku, alebo v sušiarňach.

Stále však majú kus cesty pred sebou. Po usušení sa necháva káva niekoľko týždňov dozrievať v jutových vreciach, uložená v tme a chlade. Potom môže konečne putovať na burzu a do sveta. V našom prípade k pražiarovi, ktorý jej venuje patričnú pozornosť. Počas niekoľkých desiatok minút vyladí teplotu potrebnú k upraženiu kávy ideálnej chuti a najbáječnejšej vône. V prípade kávy Slivka so škoricou ju však ešte pred začiatkom praženia postrieka nosným olejom s prírodnou arómou. Vďaka nej získa káva úplne nový chuťový rozmer a zároveň nestratí nič zo svojho pôvodného chuťového profilu. Prírodná aróma obsahuje iba aromatické látky získané z materiálov rastlinného pôvodu, preto je zdravotne úplne nezávadná.

Príprava aromatizovanej kávy v automatickom kávovare

Pokiaľ hodláte použiť aromatizovanú kávu na prípravu nápoja v automatickom kávovare so zásobníkom, odporúčame sa v návode na použitie kávovaru uistiť, že je to možné. V prípade, že výrobca prístroja o aromatizovanej káve žiadne informácie neuvádza, držte sa prosím nasledujúcich odporúčaní.

Prírodná aróma, ktorou je táto káva ochutená, môže pri dlhšom kontakte reagovať s plastmi v násypníku a spôsobiť ich zbielenie.

  • Vsypte do kávovaru vždy len toľko aromatizovanej kávy, koľko bezprostredne spotrebujete.
  • Po príprave aromatizovanej kávy si svoju ďalšiu šálku prichystajte z kávy bez arómy. Prečistíte tak prístroj od zvyškov prírodných aromatických látok.

Rovnaké pravidlo je vhodné dodržať aj pre mletie aromatizovanej kávy v mlynčekoch (ručných aj elektrických).

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


15% ZĽAVA
ČOKOLÁDOVO - MANDĽOVÁ zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ČOKOLÁDOVO - MANDĽOVÁ zrnková káva

Dve chute sa k sebe hodia úplne dokonale - mandle a čokoláda. Dajte si ich v kombinácii s luxusnou plantážovou kávou. Vychutnáte si tak nielen jej oblú a vyváženú lahodnosť, ale tiež atraktívnu horkosladkú tóninu. Urobte si deň ešte krajší. Zrnková káva s láskou pestovaná a citom pražená by nemala ujsť vašej pozornosti. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..

VAJEČNÝ LIKÉR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

VAJEČNÝ LIKÉR zrnková káva

Spomínate, ako ste chodili mamičke upíjať vaječný likér do chladničky? Bol tak sladký, až sa pusa lepila. Teraz môžete maškrtiť bez výčitiek a dokonca aj skoro bez kalórií. Obľúbenú príchuť vaječného koňaku si doprajte ako luxusnú bodku za dobrým obedom. Alebo s voňavou kávou začnite deň. Je len na vás, ako si božský nápoj užijete. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,60 € /1000 g 3,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 12. 12. 2023

Vianočná aromatizovaná zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Vianočná aromatizovaná zrnková káva

Pokojné nedeľné popoludnie, oslava výročia, vianočné rodinné stretnutie... Táto káva je ako stvorená pre vzácne chvíle pohody, ktoré si chcete vychutnať naozaj naplno. Ponúkne vám totiž uhrančivú kombináciu marcipánu a pomarančov, tak harmonickú, že jedna šálka stačiť nebude. Obľúbená peruánska arabika je skrátka báječná a s kvapkou prírodnej arómy úplne nezabudnuteľná. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
32,75 € /1000 g 3,25 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 12. 12. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »