Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

Zelená káva Kolumbia Supremo Medelin - zrno

Kód: 1807

Z Karibiku rovno k vám. Zelené kávové zrná obvykle buď pražíme, alebo melieme (sú veľmi tvrdé, vyžadujú špecifický mlynček). Zákazníci tak dostanú hotový produkt, z ktorého pripravia nápoj podľa ľubovôle. Tentoraz sme urobili výnimku. Tým, ktorí radi experimentujú a chcú si praženie vyskúšať doma, ponúkame kávu v surovom stave. Zber z oblasti Villa Maria patrí k tým sladším, pri dobrom pražení je možné získať kávu exoticky ovocnú a čokoládovo harmonickú.

Veľké balenia:
Malé balenia:
26,25 € /1000 g 2,65 € /100 g
Dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Kolumbia
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
Villa Maria
Nadm. výška
Nadm. výška:
2180m
Chuť
Chuť:
Zelený čaj
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Chuť kávy

Čistá zelená káva nechutí nijako výrazne. Keď z nej pripravíte nálev, dočkáte sa tónov jemného zeleného čaju, niekomu môže takýto nápoj pripomínať slabý výluh z fazule.

Oveľa zaujímavejšie degustačné zážitky vás čakajú, ak sa odhodláte k domácemu praženiu týchto zŕn. Kolumbia Supremo Medelin zo seba najviac vydá pri pražení na stredný stupeň, a keď sa všetko podarí, dočkáte sa tónov exotického ovocia a čokolády, silného tela a vkusnej kyslosti.

Pôvod kávy

Villa Maria je farma obhospodarujúca plantáže položené vysoko v horách. Nájdete ju v regióne Caldas, ktorým prechádzajú masívy Západných Kordiller a Centrálnych Kordiller. Úrodná pôda, časté dažde a nižšie teploty sú pre kávovníky ideálne. Ich plody tak dozrievajú dlhšie, tým pádom v sebe „akumulujú“ oveľa viac arómy, ako keby rástli v horúcich nížinách.

V Kolumbii sa pestovaniu kávovníkov venuje okolo pol milióna maloroľníkov. Napriek tomu je krajina tretím najväčším producentom kávy na svete. Kolumbijské zrno je veľmi obľúbené ako v USA, tak v Japonsku, Francúzsku, Nemecku alebo Taliansku.

Kávovníky pestujú Kolumbijčania od konca 18. storočia, dnes sa produkcii a exportu kávy venuje Národná federácia pestovateľov kávy známa marketingovou kampaňou využívajúcou postavu fiktívneho farmára Juana Valdeza. Obrázok poľnohospodára a jeho muly s vrecami kávy na chrbte označuje výhradne kolumbijskú kávovú produkciu. Poukazuje na špecifiká kolumbijskej kávy a fakt, že za ich skvelou chuťou stojí pôda, nadmorská výška, odroda a metóda spracovania.

Zelené kávové zrná Kolumbia Supremo Medelin môžete využiť niekoľkými spôsobmi. Priaznivcom experimentovania ponúkajú možnosť domáceho praženia vlastnej kávy. Existuje mnoho návodov, ako na to. Niektoré odporúčajú praženie na panvici, iné v rúre. Nájdu sa aj pokusy s prístrojom na popkorn. Najistejšie však je využiť malú domácu prážičku.

Z celých zelených zŕn je možné tiež prichystať nápoj bohatý na antioxidanty, kofeín a kyselinu chlorogénovú (CGA). Zrno je potrebné podusiť, nálev zliať a popíjať maximálne šálku dvakrát denne.

Je tu samozrejme aj variant použiť zrná na dekorovanie drobných predmetov. Čo si vyberiete, je len na vás.

Ešte viac o zelenej káve nájdete tu

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia zelenej kávy

Naše zelené kávy sú balené v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Kvalitné balenie zachováva charakter zelenej kávy. Zelená káva je vždy balená a hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


Zelená káva Brazília Santos - zrno
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Zelená káva Brazília Santos - zrno

Niekto to rád… nepražené a v celku. Zelené nemleté kávové zrná vzbudzujú zvedavosť. Sú totiž veľmi tvrdé, takže ich sami nepomeliete. Na druhú stranu ich ale môžete použiť na domáce experimentovanie s pražením, alebo z nich uvariť silný extrakt. A tiež nimi polepiť drobné dekoratívne predmety. Čo si vyberiete, necháme na vás. Zelená káva Brazília Santos sa hodí pre všetky prípady. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
21,10 € /1000 g 2,10 € /100 g
Dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »