Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

BOLÍVIA AA - zrnková káva

Kód: 1213

Krajina v srdci Južnej Ameriky má všetky predpoklady zapísať sa na zoznam producentov špičkovej kávy. Politická nestabilita miestnym farmárom samozrejme neprospieva, napriek tomu sa snažia spojovať sily v družstvách, zdieľať znalosti a budovať solidaritu. Bolívijská káva je symbolom odhodlania a nových začiatkov. Okrem toho - chutí skutočne luxusne. Plné telo s tónmi čokolády, pomarančov a ihličia učarí skúsených znalcov aj príležitostných ochutnávačov.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
50,10 € /1000 g 5,00 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Bolívie
Odroda
Odroda:
Caturra
Región
Región:
San Juan
Nadm. výška
Nadm. výška:
1400
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Pomaranč
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Bolívia AA je právom radená medzi kávy najvyššej kvality. Kto ju okúsil, popisuje plné telo, jemnú a výraznú chuť sprevádzanú stopami horkej čokolády, pomarančovej kôry a sviežeho ihličia. Acidita je živá, ale mierna. Na poschodí zanecháva ľúbezný sirupovitý pocit. Pretože sa jedná o stopercentnú, stredne silnú arabiku, korunuje šálku Bolívia AA ľahká, nie príliš vysoká crema.

Pôvod kávy

Bolívia sa ako krajina vysoko kvalitnej kávy na trhu ešte len etabluje. Veľmi chudobní poľnohospodári však majú dobre našliapnuté. Do kariet im hrajú ako perfektné klimatické podmienky kávových plantáží, tak združovanie do väčších spoločností, aj projekty hospodárskeho rozvoja a spravodlivého obchodu.

Kríky kávovníkov pestujú malí farmári predovšetkým vo vidieckych oblastiach Yungas, Santa Cruz, Beni Cochabamba, Tarija a Pando. Zvyčajne disponujú pozemkami od 1 do 8 hektárov, väčšinou sadia odrodu arabika. V súčasnej dobe môžeme hovoriť o 28 súkromných firmách, ktoré pokrývajú viac ako 70 percent kávového exportu Bolívie. Zostávajúcu časť dodáva 17 kávových družstiev. Väčšina bolívijskej kávy putuje do USA, Nemecka, Ruskej federácie a Japonska.

Na výslednú kvalitu kávy má samozrejme značný vplyv jej zber a spracovanie. Treba spomenúť, že v Bolívii nepoužívajú žiadne priemyslovo vyrábané prostriedky pre podporu rastu alebo zvyšovanie odolností kávovníkov voči škodcom. Z toho dôvodu môžeme hovoriť ako o organicky pestovanej. Akonáhle sú červené kávové čerešne ručne natrhané (medzi júlom a novembrom), putujú do veľkých nádrží naplnené vodou. Farmári ich pretlačia špeciálnymi drviacimi plechmi, ktoré ich zbavia dužiny a uvoľnia kávové zrnká. Tie sa nechávajú fermentovať a následne sušiť na priamom slnku.

Dostupné zdroje uvádzajú, že Bolívia sa v rokoch 2014/2015 pohybovala medzi vývozcami kávy na 33. mieste. Jej produkcia pokrývala menej než 1 percento svetového trhu a na pestovanie kávovníkov bolo závislých viac ako 23 tisíc rodín.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

1. Kávu namelte na vyhovujúcu hrubosť.

2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej  kávy.

3. Kávu zalejte s 95°C teplou vodou.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


BRAZÍLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horúca Brazília dáva svetu nielen famóznych futbalistov, nerastné suroviny a príležitosť obdivovať kultúrne pamiatky. Je tiež krajinou, ktorá sa preslávila vývozom mimoriadne kvalitnej kávy. Stopercentná arabika Santos NY2 patrí medzi klasiku, ktorá Vás nikdy neomrzí. Kto by odolal čokoláde a orieškom? Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
23,05 € /1000 g 2,30 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

KEŇA AA SUPERSTAR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KEŇA AA SUPERSTAR zrnková káva

Dvojáčková superstar vám pripraví veľmi intenzívny kofeínový zážitok. Táto stopercentná kenská arabika je zárukou výraznej arómy, príjemnej kyslosti a ovocnej harmónie. Zamatovú hebkosť si zamilujete hneď po prvom dúšku. Druhý vás utvrdí, že ste si vybrali to najlepšie. S tretím ochutnaním sa priblížite kávovému nebu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
45,20 € /1000 g 4,50 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

15% ZĽAVA
GUATEMALA - ANTIQUA SAN JUAN SCR90 zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GUATEMALA - ANTIQUA SAN JUAN SCR90 zrnková káva

Populárnu odrodu Bourbon charakterizujú malé a pravidelné zrná, nízka acidita a plné telo. Guatemalská plantážová káva by vo vašom portfóliu obľúbených dobrôt nemala chýbať. Mimoriadne intenzívna, ovocno aromatická a stredne pražená - zachutí ako malé ristretto aj klasické espresso. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
30,65 € /1000 g 26,05 € /1000 g 2,60 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »