Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

BRAZÍLIA DOLCE DIAMANTINA - zrnková káva

Kód: 1525

V oblasti, kde sa urodila táto kávová paráda, možno okrem divokej prírody obdivovať tiež diamanty. Áno, niektoré lokality v brazílskom Cerrado sú vzácnymi minerálmi preslávené. Podobne ako tamojšie kávové zrná, ktoré patria k najžiadanejším na svete. Dokonalá Dolce Diamantina poteší aj vaše chuťové poháriky - výraznou sladkosťou, dobrým telom a jemnou orechovou dochuťou.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,65 € /1000 g 3,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 6. 4. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Brazília
Odroda
Odroda:
Catuai
Región
Región:
Cerrado
Nadm. výška
Nadm. výška:
800 - 1500m
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Orech
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Káva Brazília Dolce Diamantina si svoju popularitu nezískala náhodou. Predstavte si kávu sladkú, s vynikajúcim, bohatým telom, príjemne nízkou kyselinkou a dlhou dochuťou, ktorá na poschodí zanecháva pocit, ako by ste práve zahryzli do orechovo-karamelového zákusku. Tak presne taká je Dolce Diamantina. Jeden dúšok skrátka nestačí.

Pôvod kávy

Povedzte Brazília a počujete: futbal, diamanty, káva. Pre každého je interesantná iná položka. Nás samozrejme najviac zaujíma tá posledná. Brazílska káva je totiž pojem. Nielen preto, že má viac ako 300 ročnú históriu a objavuje sa v mnohých filmoch. Nielen preto, že ju zrejme popíjali už Beethoven alebo Balzac. Ale predovšetkým preto, že je absolútne skvostná. V prípade Dolce Diamantina dáme za nádherný chuťový zážitok ruku do ohňa.
República Federativa do Brasil, ako znie oficiálny názov najväčšieho juhoamerického štátu, produkuje kávové zrná od polovice 18. storočia. V súčasnej dobe na trh dodáva cez 33 percent svetového objemu kávy, viac ako 73 percent brazílskej úrody je určené na export.
Kávovníky rastú v Brazílii v nadmorskej výške medzi 400 - 1 600 metrami. Ich červené bobule sú zbierané od mája do septembra a spracovávajú sa obvykle premývaním (fully washed). Takzvaný mokrý spôsob podporuje príjemnú sviežosť kávy a umocňuje jej prirodzené ovocné a kvetinové tóny. Ako celý postup vyzerá? Najprv musia robotníci prejsť celé kávovníkové plantáže a ručne zozbierať najzrelšie plody. Vyzerajú ako čerešne, v každej sa pod šupkou, vo svetlej dužine, ukrývajú dve kávové zrnká.

Plody nasypú do špeciálnych nádrží s vodou, ktorá ich ženie na takzvaný mlyn. Medzi drviacimi plechmi sú zbavené šupky a čiastočne aj dužiny. Potom putujú do kvasných nádob. V nich zostávajú niekoľko desiatok hodín, kým sa nerozpustí aj zostávajúca dužina a kávové zrnká sa úplne neuvoľnia. Družstvo Exportadora Atlantica Doce Diamantina, z ktorého pochádza táto úroda Dolce Diamantina, nakoniec zelenú kávu suší na priamom slnku. Zamestnanci ňou pokryjú betónové terasy a občas prehrabú, aby neplesnivela a sušila sa rovnomerne.

Za zmienku stojí tiež fakt, že kávu Dolce Diamantina charakterizuje veľké zrno. Kávu pražíme stredne, aby vynikli jej najpôvabnejšie tóny. Je skvelá ako pre pákové či automatické kávovary, tak na filtri alebo v moka kanvičke.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »