Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

BRAZÍLIA FAZENDA PAREDAO - Micro Lot

Kód: 1405

Káva z oblasti Cerrado Mineiro sa preslávila intenzívnou vôňou a medovo ovocnou chuťou. Región navyše ako vôbec prvý v Brazílii získal chránené označenie pôvodu, takže o kvalitách kávy nemôže byť pochýb. Zvlášť, keď sa o ňu stará Pedro Humberto Veloso, ktorý sa pestovaniu kávovníkov venuje od roku 1977. Tento mikrolot patrí skrátka ku kávovým delikatesám. Doprajte si!

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
30,10 € /1000 g 3,01 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 28. 1. 2022
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Brazília
Odroda
Odroda:
Catuai
Región
Región:
Cerrado Mineiro
Nadm. výška
Nadm. výška:
1100m
Chuť
Chuť:
Ovocie, Vanilka, Med
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Kávu Brazilia Fazenda Paredao charakterizuje plné telo a sladká, medovo-vanilková chuť s ďalšími lahodnými podvrstvami. Nájdete v nich predovšetkým kôstkovité ovocie. Zároveň sa tešte na nádhernú kvetinovú vôňu šálky a príjemnú, ľahkú, avšak kompaktnú cremu.

Pôvod kávy

O tom, ako sa kávovníky dostali do Brazílie, rozpráva dávna legenda. Za všetkým je vraj nutné hľadať lásku a tiež jednu nevernú manželku. Bolo-nebolo, v roku 1727, kedy kávovníky a kávu poznali Brazílčania iba z neďalekej Francúzskej Guyany, zachcelo sa ich tiež brazílskemu guvernérovi. Vyslal teda mladého seržanta Francisca de Mello Vane a jeho spoločníka Francisca Reeda pre kávové zrná či mladé rastlinky. Ako už to tak býva, guvernér Francúzskej Guyany D'Oliviers nechcel o takomto dare či obchode nič počuť. Počas času, ktorý trávil seržant vyjednávaním s guvernérom, sa však činu chopil Francisco Reed. Zviedol guvernérovu manželku a zrejme ju natoľko očaril, že mu poďakovala kyticou kvetov. A ako dôkaz lásky do nej zapichla niekoľko vetvičiek kávovníkov aj s červenými plodmi. Brazílsky zvodca tak priviezol kávu do vlasti, semená boli vysadené v regióne Sao Paulo.

Čo všetko ale vieme o plantáži Paredao? Leží v oblasti Cerrado Mineiro, v juhovýchodnej časti Brazílie. Podľa informácií Federácie producentov kávy Cerrado (Cerrado Coffee Growers Federation) zahŕňa 55 krajov a 210 tisíc hektárov pôdy pokrývajú kávové plantáže, ktoré obhospodaruje asi 4,5 tisícky producentov. Priemerná ročná produkcia oblasti sa počíta na 5 miliónov 60kilogramových vriec, čo je necelých 13 percent celkového brazílskeho exportu. Cerrado Mineiro bola prvou oblasťou v krajine, ktorá získala ochranu označenia pôvodu. Káva so slovom "Cerrado" v názve teda musí pochádzať výhradne odtiaľto.

Konkrétne o farmu Paredao sa stará skúsený Pedro Humberto Veloso. Podnik Veloso Coffee bol založený v roku 1977 a dnes obhospodaruje 2480 hektárov. Rastie na nich cez 12 miliónov kávovníkov druhu arabika, odrôd Catuai, Acai a Bourbon. Nadmorská výška okolo 1100 metrov, subtropické podnebie a daždivé leta so suchými zimami kávovníkom skvele vyhovujú. Oblasť má navyše dostatočné vodné zdroje, čoho môžu spracovatelia kávy využiť pri takzvanom premývaní. A tiež tak robia.

Plody kávovníkov žnú medzi júnom a augustom, a to selektívne. Zbierajú len zrelé čerešne, ktoré odvážajú na miesta spracovania. Bobule sú nasypané do nádrží s vodou, pretláčané drviacimi plechmi a uvoľnené kávové zrná putujú k fermentácii. Sušenie sa uskutočňuje na takzvaných afrických lôžkach, teda vyvýšených priedušných terasách vystavených slnečnému žiaru. Vďaka tomu je káva Brazilia Fazenda Paredao sladká a lahodná.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybrannej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


BRAZÍLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horúca Brazília dáva svetu nielen famóznych futbalistov, nerastné suroviny a príležitosť obdivovať kultúrne pamiatky. Je tiež krajinou, ktorá sa preslávila vývozom mimoriadne kvalitnej kávy. Stopercentná arabika Santos NY2 patrí medzi klasiku, ktorá Vás nikdy neomrzí. Kto by odolal čokoláde a orieškom? Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
21,81 € /1000 g 2,18 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 28. 1. 2022

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva

Ľudia sa delia na tých, čo kávu milujú a tých, ktorí jej na chuť ešte len prídu. Skúste pripraviť výberovú Yirga Cheff vo väčšej spoločnosti. Jej kvetinová aróma priláka určite väčšinu prítomných. Jedna z najušľachtilejších etiópskych káv je horúca ako miestne slnko a rozmanitá ako východoafrická krajina. Nájdete v nej radosť, energiu a prírodu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
34,54 € /1000 g 3,45 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 28. 1. 2022

INDONÉZIA SUMATRA LINTONG zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

INDONÉZIA SUMATRA LINTONG zrnková káva

Káva s označením Grade 1 je proste špička! Originálna chuťovka s osobitným profilom si rýchlo získa labužníkov, ktorí svetom káv cestujú s túžbou po nových objavoch. Lingtong z centrálnej Sumatry ohromí nižšou kyslosťou a sladko ostrou arómou. V chuti nájdete čokoládu, karamel, céder aj ovocie. Čerstvo pražená špecialitka pozýva na ochutnanie! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
38,00 € /1000 g 3,80 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 28. 1. 2022
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »