Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

BRAZÍLIA FAZENDA PAREDAO - Micro Lot

Kód: 1405

Káva z oblasti Cerrado Mineiro sa preslávila intenzívnou vôňou a medovo ovocnou chuťou. Región navyše ako vôbec prvý v Brazílii získal chránené označenie pôvodu, takže o kvalitách kávy nemôže byť pochýb. Zvlášť, keď sa o ňu stará Pedro Humberto Veloso, ktorý sa pestovaniu kávovníkov venuje od roku 1977. Tento mikrolot patrí skrátka ku kávovým delikatesám. Doprajte si!

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
32,45 € /1000 g 3,25 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Brazília
Odroda
Odroda:
Catuai
Región
Región:
Cerrado Mineiro
Nadm. výška
Nadm. výška:
1100m
Chuť
Chuť:
Ovocie, Vanilka, Med
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Kávu Brazilia Fazenda Paredao charakterizuje plné telo a sladká, medovo-vanilková chuť s ďalšími lahodnými podvrstvami. Nájdete v nich predovšetkým kôstkovité ovocie. Zároveň sa tešte na nádhernú kvetinovú vôňu šálky a príjemnú, ľahkú, avšak kompaktnú cremu.

Pôvod kávy

O tom, ako sa kávovníky dostali do Brazílie, rozpráva dávna legenda. Za všetkým je vraj nutné hľadať lásku a tiež jednu nevernú manželku. Bolo-nebolo, v roku 1727, kedy kávovníky a kávu poznali Brazílčania iba z neďalekej Francúzskej Guyany, zachcelo sa ich tiež brazílskemu guvernérovi. Vyslal teda mladého seržanta Francisca de Mello Vane a jeho spoločníka Francisca Reeda pre kávové zrná či mladé rastlinky. Ako už to tak býva, guvernér Francúzskej Guyany D'Oliviers nechcel o takomto dare či obchode nič počuť. Počas času, ktorý trávil seržant vyjednávaním s guvernérom, sa však činu chopil Francisco Reed. Zviedol guvernérovu manželku a zrejme ju natoľko očaril, že mu poďakovala kyticou kvetov. A ako dôkaz lásky do nej zapichla niekoľko vetvičiek kávovníkov aj s červenými plodmi. Brazílsky zvodca tak priviezol kávu do vlasti, semená boli vysadené v regióne Sao Paulo.

Čo všetko ale vieme o plantáži Paredao? Leží v oblasti Cerrado Mineiro, v juhovýchodnej časti Brazílie. Podľa informácií Federácie producentov kávy Cerrado (Cerrado Coffee Growers Federation) zahŕňa 55 krajov a 210 tisíc hektárov pôdy pokrývajú kávové plantáže, ktoré obhospodaruje asi 4,5 tisícky producentov. Priemerná ročná produkcia oblasti sa počíta na 5 miliónov 60kilogramových vriec, čo je necelých 13 percent celkového brazílskeho exportu. Cerrado Mineiro bola prvou oblasťou v krajine, ktorá získala ochranu označenia pôvodu. Káva so slovom "Cerrado" v názve teda musí pochádzať výhradne odtiaľto.

Konkrétne o farmu Paredao sa stará skúsený Pedro Humberto Veloso. Podnik Veloso Coffee bol založený v roku 1977 a dnes obhospodaruje 2480 hektárov. Rastie na nich cez 12 miliónov kávovníkov druhu arabika, odrôd Catuai, Acai a Bourbon. Nadmorská výška okolo 1100 metrov, subtropické podnebie a daždivé leta so suchými zimami kávovníkom skvele vyhovujú. Oblasť má navyše dostatočné vodné zdroje, čoho môžu spracovatelia kávy využiť pri takzvanom premývaní. A tiež tak robia.

Plody kávovníkov žnú medzi júnom a augustom, a to selektívne. Zbierajú len zrelé čerešne, ktoré odvážajú na miesta spracovania. Bobule sú nasypané do nádrží s vodou, pretláčané drviacimi plechmi a uvoľnené kávové zrná putujú k fermentácii. Sušenie sa uskutočňuje na takzvaných afrických lôžkach, teda vyvýšených priedušných terasách vystavených slnečnému žiaru. Vďaka tomu je káva Brazilia Fazenda Paredao sladká a lahodná.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybrannej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


BRAZÍLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA

Super jemná, mimoriadne voňavá a sladko čokoládová. Káva z populárnej brazílskej plantáže Fazenda da Lagoa (Farma pri jazere) patrí k najvyhľadávanejším na svete. Dozrieva v náruči dažďového pralesa, obklopená horami a krištáľovými jazerami. Pražíme ju stredne intenzívne, aby sme uchovali jej dokonalé hladké telo a ovocnú arómu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
38,90 € /1000 g 3,90 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva

Naozaj ste ešte neochutnali kávu z Kostariky? To musíte rýchlo napraviť! Sopečná pôda stredoamerickej krajiny dáva tamojšej arabike plnú, ušľachtilú chuť. V prípade sorty San Raffael z regiónu Tarrazu je dojem umocnený zamatovo sladkými tónmi karamelu. Zverte svoje chuťové bunky odborníkom, veď na Kostarike rastie 400 miliónov kávovníkov! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,50 € /1000 g 3,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

PERU ANDES GOLD zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pre tých, čo sa radi udržujú v tempe, aj pre pravých kaviarenských povaľovačov prinášame bohatý a osobitý gurmánsky zážitok. Šálka juhoamerickej kávy je zdrojom skutočného potešenia - snúbi sa v ňom obľúbená kombinácia sladkej čokolády a ovocia s minimalistickou orieškovou dochuťou. Nízka acidita dáva tejto stopercentnej arabike príjemnú ľahkosť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
29,35 € /1000 g 2,95 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »