Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

DELIKÁTNY TANDEM - espresso zmes výberovej zrnkovej kávy

Kód: 1527

Kto by nechcel nektarinku, čokoládu a mandle v jednej malej šálke? Zvlášť, keď oblaží zmysly nadmieru jemne a na dlhú dobu. Delikátny tandem sme pripravili z výberovej brazílskej a guatemalskej arabiky, ktorú krásne dopĺňa premývaná indická robusta. Za skvostnou chuťou espressa hľadajme prirodzené vlastnosti jednotlivých káv aj um pražiara. Každej sa venoval zvlášť a presne tak, ako potrebovala. Nápoj kultivovanej chuti je ako stvorený pre chvíle relaxácie.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,35 € /1000 g 3,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Chuť
Chuť:
Horká čokoláda, Mandle
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 85%, Robusta 15%

Crema a chuť kávy

Espresso zrnková káva Delikátny tandem je upokojujúca, ľahka a jemná. Vďaka precíznemu vyladeniu jednotlivých zložiek vás privíta ovocnou chuťou, v ktorej ľahko odhalíte sladkosť nektariniek. Potom sa rozvinie nežná nota tmavej čokolády nasledovaná praženými mandľami. Práve ich stopa zostane vo vašich ústach veľmi, veľmi dlho. Dobre vyvážená kyslosť a horkosť, vrátane výnimočne dlhej aftertaste sa postarajú o zážitok nevšedný, delikátny. Túto espresso zmes nádherne uplatníte pri všetkých spôsoboch prípravy kávy.

Pôvod kávy

Ako a kde káva vyrástla, bola zozbieraná a za akých podmienok cestovala, hrá v jej chuti významnú úlohu. Pred ďalší zásadný okamih sa výberová arabika a robusta dostávajú v pražiarni. A presne tu začneme podrobný opis espressa Delikátny tandem. Rolu takmer hlavnú v ňom hrá náš pražiar. Bez umu, nadšenia a tiež hravosti sa tento, v dobrom zmysle slova, alchymista, nezaobíde. V prípade espresso zmesi potrebuje navyše mimoriadny dôvtip a mnohoročné skúsenosti.

Čo je na výrobe espresso zmesi tak zložité? Rozhodli sme sa postaviť ju na unikátnosti každej zo zložiek, ktoré však musia vo výslednej kompozícii súznieť. Každá single origin Speciality Coffee (jednodruhová prémiová arabika alebo robusta) vyžaduje pri pražení špecifickú teplotu, dĺžku praženia aj intenzitu prúdenia vzduchu pražičkou. Preto sorty pražíme vždy zvlášť, na konkrétny špecifický pražiaci profil. Potiaľ je praženie kávy predkladané ako jednodruhové celkom jasné.

V espresso zmesi ale potrebujeme všetky chute vyladiť, aby celková kompozícia nepôsobila hranato, horko, vyprahnuto či kyslo. Pražiar sa teda musí zamerať na konkrétnu chuť a arómu, teda pražením niektoré tóny kávy zvýrazniť, iné potlačiť. Preto sú zrná v tejto zmesi svetlejšie aj tmavšie. A preto sme ich namiešaním dokázali zostaviť espresso lahodné, delikátne a vyvážené.

Spôsob nášho praženia pripomína čoraz populárnejší "škandinávsky štýl", ktorý je postavený na pomalom a dlhšom pražení. Jeho výsledkom však môže byť káva zbytočne kyslá. Ku známejším metódam patrí "talianske praženie" typické tmavou farbou zrna a začasto tiež horkastou chuťou. Ani k nemu sa pri výrobe espressa neprikláňame.
Espresso Delikátny tandem je zostavené z káv pražených samostatne a tak, aby výsledná chuťová kompozícia pôsobila sladkým, ovocným a čokoládovo mandľovým dojmom. Kávu z neho môžete pripraviť mnohými postupmi. Klasicky je vhodné pre automatické a pákové kávovary, jemné chuťové nuansy si však skvele užijete pri použití na filtri, v bialetke, vákuum pote a podobne. Takýto zážitok a široké možnosti uplatnenia väčšina "taliansky" či "škandinávsky" pražených zmesí kávomilcom nedopraje.

Rovnako, ako venujeme mimoriadnu pozornosť praženiu, dali sme si záležať na výbere jednotlivých káv pre túto espresso zmes. Aby ste mali informácie kompletné, prikladáme ich krátku charakteristiku.

Brazílska arabika má na celom svete vynikajúce meno. O plantáže kávovníkov sa starajú predovšetkým drobní poľnohospodári, často vysoko v horách. Vďaka sopečnému podložiu, dĺžke slnečného svitu a vlhkosti produkujú kávu doslova zamatovú. Chutí sladko, po ovocí, často sa v nej objavujú tóny čokolády alebo orechov.

Guatemala patrí k špičkovým producentom výberovej arabiky. Malé plantáže sa nachádzajú predovšetkým na juhozápade krajiny, v kopcovitej krajine pretkanej jaskyňami, riekami a pokrytej pralesmi. Na chuti arabiky sa podpisujú ako časté dažde, tak čistá príroda, starostlivý zber a spracovanie plodov kávovníkov. Zrno z Guatemaly dáva nápoj plnej chuti, nízkej kyslosti a príjemnej ovocnosti.
Indickú premývanú robustu charakterizuje fantasticky plná, hutná chuť pripomínajúca dokonca čokoládový puding. Tamojšie kávovníky sú pestované v tieni, v nižších nadmorských výškach a obklopené záhradami s korením a ovocím, ktorých vôňa sa teda v zrne zákonite odráža.

Zloženie

Brazília Doce Diamantina
Guatemala Santa Rosa
India Robusta Parchment AB

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky
Robusta
Účinky robusty

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


BRAZÍLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA

Super jemná, mimoriadne voňavá a sladko čokoládová. Káva z populárnej brazílskej plantáže Fazenda da Lagoa (Farma pri jazere) patrí k najvyhľadávanejším na svete. Dozrieva v náruči dažďového pralesa, obklopená horami a krištáľovými jazerami. Pražíme ju stredne intenzívne, aby sme uchovali jej dokonalé hladké telo a ovocnú arómu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
38,90 € /1000 g 3,90 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

SILNÁ TROJICA - espresso zmes výberovej zrnkovej kávy
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

SILNÁ TROJICA - espresso zmes výberovej zrnkovej kávy

Dokonale vyvážený pomer jednodruhovej kenskej, indonézskej a indickej výberovej kávy je zárukou dokonale lahodného espressa. Každú sortu totiž pražíme zvlášť a na iný stupeň. Už na prvý pohľad spoznáte svetlejšie a tmavšie zrná a na prvé ochutnanie identifikujete príjemnú ľahkosť a nasládlosť. Vďaka vyššiemu obsahu kofeínu aj chuti jabĺk a horkej čokolády sa toto espresso hodí pre začiatok každého náročného dňa. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
38,75 € /1000 g 3,85 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

SVIEŽE KVARTETO - espresso zmes výberovej zrnkovej kávy
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

SVIEŽE KVARTETO - espresso zmes výberovej zrnkovej kávy

Kedykoľvek budete mať chuť na pôžitok popravde pôvabný, kedykoľvek zatúžite po chvíli láskavej ako letmý úsmev, bude tu. Espresso Svieže kvarteto oceníte v dňoch aktívnych, naplnených prácou, športom aj zábavou. Spojením prémiových jednodruhových arabík z Brazílie a Guatemaly vznikla káva šarmantná, príjemne občerstvujúca. Jednotlivé sorty sme pražili zvlášť a tak, aby spoločne súzneli v dokonalej harmónii. V espresse nájdete chuť karamelu, citrusov, orechov aj mliečnej… Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
30,40 € /1000 g 3,05 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »