Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

SILNÁ TROJICA - espresso zmes výberovej zrnkovej kávy

Kód: 1526

Dokonale vyvážený pomer jednodruhovej kenskej, indonézskej a indickej výberovej kávy je zárukou dokonale lahodného espressa. Každú sortu totiž pražíme zvlášť a na iný stupeň. Už na prvý pohľad spoznáte svetlejšie a tmavšie zrná a na prvé ochutnanie identifikujete príjemnú ľahkosť a nasládlosť. Vďaka vyššiemu obsahu kofeínu aj chuti jabĺk a horkej čokolády sa toto espresso hodí pre začiatok každého náročného dňa.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
38,75 € /1000 g 3,85 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 13. 12. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovocie
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 80%, Robusta 20%

Crema a chuť kávy

Espresso zrnková káva Silná trojica je presne taká, akú k svojim aktivitám potrebujete. Intenzívna, vyvážená a chuťovo bohatá. V prvom dúšku objavíte zelené jablká, ktoré vás osviežia, nasledovať bude korenisto rustikálna chuť, ktorá čerstvosť ovocia utíši, a kompozíciu zavŕši horká čokoláda. Tá v ústach zostane skutočne dlho. Dobré, hladké telo uchváti každého kávomilca. Táto espresso zmes sa výborne hodí na prípravu cappuccina alebo latte macchiata.

Pôvod kávy

Ešte kým sa dostaneme k jednotlivým sortám utvárajúcim Espresso zrnková káva Silná trojica, predstavme si spôsob, akým sme ich upražili. Práve tento jedinečný prístup k spracovaniu zelených kávových zrniek sa totiž zásadnou mierou podieľa na celkovej kompozícii zmesi.
Praženie chápeme ako komunikáciu s kávou, hľadáme v ňom jej prirodzenosť a zvýrazňujeme ním jej krásu. Každá káva má vlastný pražiaci profil. K tomu, aby sme dosiahli toho ideálneho, potrebuje špecifickú teplotu aj dobu praženia. Pokiaľ ide o praženie kávy určenej do espresso zmesí, je nutné navyše pamätať na celkové vyznenie chuťovej kompozície. Takže nie je výnimkou, že rovnakú sortu prémiovej arabiky určenej na konzumáciu ako jednodruhovej pražíme mierne inak, ako keď má byť súčasťou espresso zmesi.

Zdá sa vám to komplikované? Keď pochopíte náš unikátny prístup k praženiu, získate náhľad na väčšinovo predkladané espresso zmesi. Pre známejšie "talianske espresso" k rýchlemu použitiu v automatických či pákových kávovaroch, bývajú všetky sorty pražených spoločne, a to veľmi tmavo. Ľahko sa stane, že zrná sú väčšinovo prepražené a výsledný nápoj chuťovo plocho až horkasto. Vo svete sa objavuje aj "škandinávska metóda" (pomalé, dlhšie praženie), ktorej sa naša filozofia približuje, ale ktorá môže produkovať zmesi kyslej chuti. A to rozhodne nie je naším zámerom.

V prípade Espresso zrnková káva Silná trojica dbáme na praženie presne na úroveň, v ktorej sa najlepšie prejavia prirodzené senzorické vlastnosti toho ktorého druhu kávy. Niet teda divu, že espressa pražené týmto spôsobom vynikajú chuťami plnými ovocných a kvetinových tónov. A hodia sa ako pre kávu pripravovanú v automatickom kávovare, tak pre nápoje chystané na filtri, v bialetke alebo vákuum pote.

Espresso zrnková káva Silná trojica je zostavená z dvoch výberových arabík a jednej robusty.
Pre kenskú arabiku platí, že má výraznú arómu, príjemnú kyselinku, zamatovú hebkosť a hrajú v nej tóny bobuľovitého ovocia. Pochádza zo slávneho regiónu Nyeri District, kde sa pestovaniu kávovníkov venujú prevažne drobní roľníci. Červené kávové bobule sú zberané priebežne, v stave najvyššej zrelosti a spracovávané takzvanou mokrou metódou čiže premývaním.

Arabiku z Indonézie možno všeobecne opísať ako vyváženú, príjemne čokoládovú a sviežo ovocnú. Sorta použitá v tomto espresse bola zozbieraná v hornatej oblasti Toraja pokrytej malými kávovými plantážami. Plody kávovníkov boli spracované premývaním, zelené kávové zrnká potom boli sušené na priamom slnku.

Aby bola Silná trojica skutočne silná, upražili sme špeciálnym spôsobom taktiež indickú robustu. Okrem vysokého obsahu kofeínu je pre ňu typická čokoládovo zemitá chuť. Vyrástla v Kerale, na severovýchode Indie, na plantáži obklopenej ovocnými stromami a záhradami s korením. Roľníci kávové bobule spracovali premývaním. Robusta z Indie je preslávená na celom svete. V našej espresso zmesi sa okrem úžasnej chuti stará tiež o súdržnú, hustú cremu.

Zloženie

Java Jampit A/WP-1X Estates
Keňa AA
India Robusta Parchment AB

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky
Robusta
Účinky robusty

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


NIKARAGUA SHG JINOTEGA EP GRADE zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

NIKARAGUA SHG JINOTEGA EP GRADE zrnková káva

Z jednej strany Karibik, z druhej Pacifik. Uprostred Kordillery a sopky... Nikaragua rozhodne nenudí. Rovnaká je káva, ktorú dovážame zo severu krajiny. V kopcovitej oblasti sa rodia zrnká s vyváženou kyslosťou a vynikajúcou arómou. Stredoamerická vysokohorská káva disponuje tónmi horkej čokolády a pomarančov. Bude vám chutiť! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,20 € /1000 g 3,50 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 13. 12. 2023

KUBA ALTURA LAVADO EXCLUSIVE
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KUBA ALTURA LAVADO EXCLUSIVE

Karibské, cigary, rum ... Čo viac potrebujete o Kube vedieť? Že tam rastie vynikajúca káva! V pohorí Sierra Maestra na juhovýchode ostrova ju pestujú malí poľnohospodári. Celých deväťdesiat percent kubánskej kávy pochádza z husto zalesnených kopcov rozoklaných hlbokými údoliami divokých riek. Nádherné krasové lokality sú dnes chránené v režime národných parkov. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
49,35 € /1000 g 4,95 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 13. 12. 2023

Vianočná espresso zmes
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Vianočná espresso zmes

Všetky tóny zimy sme poskladali do jedného akordu vianočnej koledy. Limitovaná edícia espresso zmesi rozohráva štyri samostatne pražené arabiky z ďalekých plantáží, necháva ich tancovať s ľahkosťou a zároveň dokonalou presnosťou. Prinášajú zážitok prestúpený teplom aj mrazom, energiou aj pokojom. Zima je totiž magická a adventný čas obzvlášť. Nešetrí čokoládou, škoricou a vanilkou, štedro rozhadzuje čučoriedky, ríbezle a pomaranče. Stačí ochutnať, podmaní si vás s prvou… Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
39,05 € /1000 g 3,90 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 13. 12. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »