Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

DOMINICANA AA JUNCALITO

Kód: 379

Ak je pre vás Dominikánska republika synonymom vysnívanej dovolenky, priraďte si k nej ešte jeden pojem: luxusná káva. Nádherná krajina v Karibiku je ďalšou destináciou na našej výprave za plantážnymi kávami. Predstavte si dlhú bielu pláž, krištáľové more a šálku lahodného espressa. Čo viac chcieť.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
38,40 € /1000 g 3,85 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Dominikánská rep.
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
Cibao
Nadm. výška
Nadm. výška:
1300-1800m
Chuť
Chuť:
Ovocie, Pomaranč
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Káva z Dominikánskej republiky je považovaná za mimoriadne kvalitnú. Stopercentnú arabiku charakterizuje príjemná sladkosť, vyváženosť a komplexnosť. Chuť je bohatá a predsa harmonická, spoznáme v nej citrusové plody, najmä pomaranče a grepy. Vysoká akosť kávy a čerstvé praženie sú zárukou neobyčajne lahodnnej arómy a kompaktnej, jemnej cremy.

Pôvod kávy

V Dominikánskej republike nenájdeme len pláže. Skutočný cestovateľ objaví tiež pomerne vysoké hory. Tá najvyššia, Pico Duarte, meria dokonca 3 087 m.n.m. Región Cibao, v ktorého horách káva Dominicana AA Juncalito rastie, je hlavnou poľnohospodárskou oblasťou štátu. Leží v severnej časti republiky (tvorí prirodzenú hranicu s Haiti) a slovo "Cibao" znamená "miesto, kde o skaly nie je núdza". Okrem krásnej horskej krajiny oplýva radom vodopádov a riek, ale aj pamiatkami.

Kávovníky sa do Dominikánskej republiky dostali v roku 1715. Priviezli ich obchodníci z Martiniku. Vzhľadom k nadmorskej výške, v ktorej dnes kávovníky rastú, možno hovoriť o čisto organickom poľnohospodárstve. Ťažko prístupný terén totiž znemožňuje použitie priemyselných hnojív alebo postrekov, každý pohyb medzi kríkmi kávovníkov je obtiažny.

Zber prebieha priebežne, podľa toho, ako červené ovocie obsahujúce dve kávové zrnká dozrieva. Farmári používajú na spracovanie takzvané premývanie. Bobule nasypú do vody, pretlačia ich cez špeciálne drviace plechy a zbavia ich tak dužiny. Vo fermentačných kadiach potom prebehne kvasný proces. Kávové zrnká zbavené šupiek sa sušia na slnku aj v sušiarňach. Nakoniec sa triedia a balia.

Dovozcovia skutočne kvalitnej plantážovej kávy ju pražia po menších objemoch tesne pred tým, ako ju odosielajú zákazníkom. Tým zaistia jej čerstvosť.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


GUATEMALA - ANTIQUA SAN JUAN SCR90 zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GUATEMALA - ANTIQUA SAN JUAN SCR90 zrnková káva

Populárnu odrodu Bourbon charakterizujú malé a pravidelné zrná, nízka acidita a plné telo. Guatemalská plantážová káva by vo vašom portfóliu obľúbených dobrôt nemala chýbať. Mimoriadne intenzívna, ovocno aromatická a stredne pražená - zachutí ako malé ristretto aj klasické espresso. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
30,65 € /1000 g 3,05 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOSTARIKA SAN RAFAEL TARRAZU SHB RZ zrnková káva

Naozaj ste ešte neochutnali kávu z Kostariky? To musíte rýchlo napraviť! Sopečná pôda stredoamerickej krajiny dáva tamojšej arabike plnú, ušľachtilú chuť. V prípade sorty San Raffael z regiónu Tarrazu je dojem umocnený zamatovo sladkými tónmi karamelu. Zverte svoje chuťové bunky odborníkom, veď na Kostarike rastie 400 miliónov kávovníkov! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,50 € /1000 g 3,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva

Ľudia sa delia na tých, čo kávu milujú a tých, ktorí jej na chuť ešte len prídu. Skúste pripraviť výberovú Yirga Cheff vo väčšej spoločnosti. Jej kvetinová aróma priláka určite väčšinu prítomných. Jedna z najušľachtilejších etiópskych káv je horúca ako miestne slnko a rozmanitá ako východoafrická krajina. Nájdete v nej radosť, energiu a prírodu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,25 € /1000 g 3,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »