Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

EKVÁDOR rozpustná káva 100% robusta

Kód: 1154

Hádajte, koľko instantnej kávy ročne vypijú Francúzi. A Slováci? Niekoľkonásobne viac! Asi vďaka jednoduchej príprave, asi vďaka okúzleniu tým krátkym a rýchlym rozpustením voňavých kryštálikov v šálke... Aby bolo z čoho vyberať dovážame z Ekvádoru kávu silnú a výrazne citrusovú. Hodí sa pre chvíle intenzívnej práce takisti ako na relaxovanie. Stopercentnú rozpustnú Robustu by ste mali vyskúšať.

Veľké balenia:
Malé balenia:
30,40 € /1000 g 3,05 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Ekvádor
Chuť
Chuť:
Citrus, Silná

Zloženie

Robusta 100%

CREMA A CHUŤ KÁVY

Pretože ide o 100% Robustu, je chuť tejto kávy intenzívny. Napriek tomu nestratí harmonické tóny citrusov, pre ekvádorské kávy typické. Penu sa dá popísať ako ľahkú, príjemnú.

PÔVOD KÁVY

Rozpustná alebo instantná káva bola prvý krát verejne uvedená v Buffalu japonsko-americkým chemikom Satori Kato. V roku 1910 si ju nechal patentovať G.C.Washington a dával ju na povzbudenie vojakom. Ale až v 50. rokoch 20. storočia prenikla do domácností. Od tej doby je rozpustná káva neodmysliteľnou výbavou veľa kuchýň. Pokiaľ ide o Európu, najväčšiu spotrebu podľa prieskumu International Coffee Organization z roku 2012 vykazujú obyvatelia Českej republiky (3,3kg na osobu a rok), hneď za nimi sa umiestnili Rakúšania (1,9kg) a Slováci (1,6kg). Naopak najmenej sa instantná káva zrejme pije vo Francúzsku (0,5kg), Taliansku (0,1kg) a Švédsku (0,3kg).

Veľkou výhodou rozpustnej kávy je jej skutočne ľahká a rýchla príprava. Horúci povzbudzujúci nápoj tak môže byť k dispozícii behom niekoľko sekúnd. Vlastnosti aj vzhľad tejto kávy sú dané spôsobom výroby. Na trhu je dostupná káva lyofilizovaná (vymrazená) a sprejovaná (spray-dried). Ekvádor rozpustná káva 100% Robusta bola vyrobená druhým spomínaným spôsobom.

Sprejovanie kávy je rozšírenejším spôsobom výroby, zároveň aj lacnejším. Zjednodušenie ide o to, rozprášiť silný kávový extrakt (pripravený varením praženej kávy) na stene rozohriatych bubnov. Kvapalina behom procesu stratí vlhkosť a suché čiastočky padajú dole. Sú okamžite zbierané, vážené a balené.

Ekvádor je krajina, v ktorej sa pestuje Arabika a Robusta v približne rovnakom pomere. Kávovníky rastú hlavne na kopcovitých platážach pokrývajúcich svahu And. Napriek tomu, že táto rovníková krajina nepatrí k veľkým svetovým producentom kávy, exportuje zrnká vysokej kvality a značnej obľúbenosti.

Účinky kávy

Robusta
Účinky robusty

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Pre optimálnu prípravu vyberte malý hrnček s obsahom 90 ml.
  2. Použite 1 alebo 2 lyžičky kávy a zalejte prevarenou vodou teploty 90 °C. Vriaca voda pripraví kávu o jej výraznú chuť.
  3. K príprave kávy vždy použite čerstvú vodu.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


MEXICO rozpustná káva - mix 100% arabicy a robusty
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MEXICO rozpustná káva - mix 100% arabicy a robusty

Rýchla a mimoriadne dobrá! Rozpustná káva z Mexika je výbornou alternatívou pre situácie, kedy nie je na blízku mlynček, kávovar alebo zrnková káva. Stačí nasypať lyžičku do obľúbeného hrnčeka a zaliať horúcou vodou. Harmonický mix arabiky a robusty je zamatovo krémový s príjemnou citrusovou špičkou. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
28,75 € /1000 g 2,90 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

BRAZÍLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA YELLOW B. FAZENDA DA LAGOA

Super jemná, mimoriadne voňavá a sladko čokoládová. Káva z populárnej brazílskej plantáže Fazenda da Lagoa (Farma pri jazere) patrí k najvyhľadávanejším na svete. Dozrieva v náruči dažďového pralesa, obklopená horami a krištáľovými jazerami. Pražíme ju stredne intenzívne, aby sme uchovali jej dokonalé hladké telo a ovocnú arómu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
38,90 € /1000 g 3,90 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

EKVÁDOR - lyofilizovaná rozpustná káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

EKVÁDOR - lyofilizovaná rozpustná káva

Netrepať, pomiešať. Rozpustnú kávu pripravíte žmurknutím oka. Ekvádorská špecialitka z andskej vysočiny obsahuje ako aj nežnú Arabiku, tak aj silnú Robustu. Presne pol na pol. Vďaka tomu je jej výsledná chuť vyvážená, príjemne vínovo citrusová. Možno v nej odhalíte aj niečo z divokosti a pestrosti tamojšej prírody. Ekvádor je totiž zemou s najväčšou biodiverzitou na meter štvorcového na svete. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
37,25 € /1000 g 3,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »