Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

India - rozpustná káva 100% robusta

Kód: 1968

Káva k Indii patrí viac ako dvesto rokov. Za ten čas si získala mimoriadne dobré meno a tiež milióny priaznivcov po celom svete. Miestni farmári experimentujú s pestovateľskými postupmi, inovujú procesy spracovania a každoročne posúvajú úroveň svojich zberov k ešte lepším gurmánskym zážitkom. Rozpustná káva vyrobená z indickej robusty je toho dôkazom.

Veľké balenia:
Malé balenia:
38,35 € /1000 g 3,85 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
India
Chuť
Chuť:
Nugát, Jemná
Spracovanie
Spracovanie:
Striekanie

Zloženie

Robusta 100%

Crema a chuť kávy

India - rozpustná káva 100% robusta patrí k výraznejším, zároveň vyváženým a jemným. V jej chuti spoznáte predovšetkým nugát.

Aby ste dosiahli čo najlepšiu chuť a arómu, zalejte instantnú kávu horúcou, nie vriacou vodou.

Pôvod kávy

Robustu pestujú indickí farmári oveľa viac ako arabiku. Je teda zrejmé, že dosahujú majstrovské výsledky a robusta z Indie patrí k veľmi vyhľadávaným. Podľa legendy priviezol kávu do zeme svätec Baba Budan, a to z Jemenu. Stalo sa tak okolo roku 1670. Sedem vzácnych kávových zrniek ukryl do svojho bohatého fúzu.

Je zaujímavé, že až do druhej polovice 18. storočia pestovali Indovia kávovníky viac ako okrasné, než hospodárske rastliny. Až s príchodom Britov boli vysadené prvé komerčné plantáže. Od červených kávových čerešní k sáčku rozpustnej kávy ale vedie skutočne dlhá cesta. Indickí farmári kávu spracovávajú najčastejšie takzvanou mokrou metódou, to znamená, že šupky a dužiny zbavujú plody kávovníkov vo vode – pretláčaním cez drviace plechy. Uvoľnené zelené zrná potom nasypú do fermentačných nádrží, v ktorých ich nechávajú niekoľko hodín kvasiť. Počas tohto prirodzeného procesu dôjde k rozpusteniu zvyškov slizu obaľujúceho kávu. Potom prichádza na rad sušenie buď na priamom slnku, alebo v sušičkách.

Keď zelenú indickú robustu zakúpi výrobca rozpustnej kávy, musí ju najskôr správne upražiť. Ďalším krokom je mletie a príprava veľmi koncentrovaného výluhu. Po filtrácii sa takzvaným sprejovaním v prostredí s vysokou teplotou rozstrekuje do vzduchu. Drobné kvapôčky okamžite usychajú a padajú dole ako jemné granulky.

O tom, kto rozpustnú kávu „vynašiel“ sa vedú dlhodobo spory. Prvýkrát snáď bola vyrobená v Japonsku začiatkom 20. storočia, do povedomia zákazníkov sa ale dostala až v čase druhej svetovej vojny, kedy bola dodávaná americkým vojakom.

Účinky kávy

Robusta
Účinky robusty

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Na optimálnu prípravu vyberte malý hrnček s obsahom 90 ml.
  2. Použite 1 alebo 2 lyžičky kávy a zalejte prevarenou vodou s teplotou 90 °C. Vriaca voda pripraví kávu o jej výraznú chuť.
  3. Na prípravu kávy vždy použite čerstvú vodu.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


MEXICO rozpustná káva - mix 100% arabicy a robusty
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MEXICO rozpustná káva - mix 100% arabicy a robusty

Rýchla a mimoriadne dobrá! Rozpustná káva z Mexika je výbornou alternatívou pre situácie, kedy nie je na blízku mlynček, kávovar alebo zrnková káva. Stačí nasypať lyžičku do obľúbeného hrnčeka a zaliať horúcou vodou. Harmonický mix arabiky a robusty je zamatovo krémový s príjemnou citrusovou špičkou. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
28,75 € /1000 g 2,90 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

FRANCÚZSKA VANILKA rozpustná káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

FRANCÚZSKA VANILKA rozpustná káva

Vanilka je snáď najrozšírenejším korením na svete. Európania ju milujú od 16. storočia, ale starí Aztékovia a Toltékovia poznali vanilku ďaleko skôr. Francúzska čiže bourbonská vanilka sa dováža z ostrova Réunion. Jej pestovanie, zber aj spracovanie je náročné, takže ani cena nie je práve ľudová. Vy si ju teraz ale rozhodne nenechajte ujsť - v káve z Ekvádoru! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
29,90 € /1000 g 3,00 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

ORECHOVÁ rozpustná káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ORECHOVÁ rozpustná káva

Máme viac ako tri oriešky pre Popolušku! Máme kávu z rovníkového Ekvádoru. Vonia po Tichom oceáne, chutí po mede s orechmi a pripravuje sa v dvoch krokoch: Nasypať, zaliať. Rozpustné kávy sa niekedy stávajú terčom posmechu. My ich radšej ochutnávame a vyberáme tie najlepšie. A verte, že Orechová patrí k špičke! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
29,90 € /1000 g 3,00 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »