Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

EL SALVADOR SHG FINCA LOS NARANJOS - Micro Lot

Kód: 714

Salvador je krajina veľká asi ako Morava a dalo by sa povedať, že aj podobne úrodná. Stredoamerický štát na pacifickom pobreží má síce úplne odlišné klimatické a pôdne pomery, avšak ojedinelým plodinám venuje rovnako špeciálnu starostlivosť. Zrejmým príkladom je tento mikrolot z plantáže ležiacej na úbočí sopky. Jedna z najpozoruhodnejších vysokohorských káv na svete chutí po mliečnej čokoláde ...

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
47,35 € /1000 g 4,75 € /100 g
Dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
El Salvador
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
Sonsonate, Juayúa
Nadm. výška
Nadm. výška:
1500
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Lieskový orech
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

CREMA A CHUŤ KÁVY

Mikrolot El Salvador SHG Finca Los Naranjos charakterizuje skvelá chuť mliečnej čokolády a vzácna osobitá aróma. Šálka ​​poskytuje bohatý zážitok s dotykom lieskových orieškov, acidita je nízka. Káva pôsobí veľmi hladko a výborne sa hodí na prípravu espressa.

PÔVOD A SPRACOVANIE KÁVY

Jedinečnosť tejto neopakovateľnej šarže dokladá aj skratka SHG v jej názve. Znamená Strictly High Growing, teda káva pestovaná výhradne vo vysokohorských podmienkach. Tým sa rozumie 1000-2000 m n. m. Takáto káva dozrieva pomalšie, jej chuť je teda kompaktnejšia a vyváženejšia.

Rodinná farma je utopená v zeleni, ktorá sa rozprestiera na rovnomernej sopke. Nájdeme ju medzi mestečkami Los Naranjos a Juayúa, približne hodinu jazdy z druhého najväčšieho mesta v Salvádore Santa Ana. Kávovníky rastú v tieni cyprusov, pomerne vysoko nad morom. To dáva ich plodom výlučne vlastnosti a priezvisko - jedna z najpozoruhodnejších káv na svete.

Káva sa na farme zberá iba ručne. Tým je zaistený zber len zrelých plodov, zároveň nedochádza k poškodeniu kávovníkov. Počas 24 hodín je nutné červené kávové čerešne spracovať. Aj napriek tomu, že farma disponuje prepracovaným systémom vodných ciest a nádrží, je takzvané premývanie kávy (fully-washed, wet-processed) procesom háklivým a náročným. Možno pri ňom celú úrodu pokaziť. Ale keď je premývanie vykonávané skúseným a zodpovedným farmárom, stojí na jeho konci káva bohatá na ovocné podtóny, čistá a úžasne intenzívna.

Plody kávovníkov sú najprv nasypané do veľkých nádrží s vodou. Prechádzajú špeciálnym zariadením, ktoré ich zbaví dužiny a šupiek. Vylúpnuté zrnka putujú do kvasných kadí, kde bývajú až 36 hodín. Vo vode sa uvoľnia enzýmy, ktoré rozložia lepkavú vrstvu a zároveň zbavia zrna pergamenových obalov. Fermentácia je starostlivo sledovaná - manažér plantáže dohliada na teplotu v nádobách aj dĺžku trvania. Posledným krokom je sušenie. Mikrolot El Salvador SHG Finca Los Naranjos bol sušený na slnečných terasách. Kávové zrná rozhrnú robotníci na betónové plochy a pravidelne ich prehrabujú a otáčajú. Na noc a pri daždi musia byť terasy zakryté plachtami, aby káva nezvlhla.

Záujemca o ochutnanie mikrolotu by mal vedieť, že El Salvador SHG Finca Los Naranjos je kávovou odrodou arabiky typu Bourbon. Farmár si sám pestuje mladé sadeničky, takže nejde o žiadny import. Bourbon má relatívne malé plody, ktoré ľahko opadávajú. Na druhú stranu vynikajú vyváženou chuťou a excelentnou kvalitou.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


BRAZÍLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horúca Brazília dáva svetu nielen famóznych futbalistov, nerastné suroviny a príležitosť obdivovať kultúrne pamiatky. Je tiež krajinou, ktorá sa preslávila vývozom mimoriadne kvalitnej kávy. Stopercentná arabika Santos NY2 patrí medzi klasiku, ktorá Vás nikdy neomrzí. Kto by odolal čokoláde a orieškom? Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
23,05 € /1000 g 2,30 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

JAVA JAMPIT A/WP-1X Estates zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAVA JAMPIT A/WP-1X Estates zrnková káva

"Osviežuje pamäť a čistí kožu," definoval kávu pred tisíckou rokov stredoveký perzský učenec Ibn Sinaja. V Európe bola najprv predávaná ako liek a len tak niekto si ho nemohol dovoliť. Až keď sa na trh dostalo kávy viac, znížila sa aj cena. Osviežujúci nápoj zažil boom. Dnes si môžeme vyberať - napríklad výnimočnú delikatesu z ostrova Jáva. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
47,45 € /1000 g 4,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 19. 4. 2024

EL SALVADOR SHG FINCA LOMA LA GLORIA - Micro Lots
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

EL SALVADOR SHG FINCA LOMA LA GLORIA - Micro Lots

Príbeh tejto kávy je rovnako neuveriteľný, ako je ohromujúca jej chuť. Za mikrolotom z plantáže Loma La Gloria totiž nestojí snedý svalnatý farmár. Jeho producentkou je usmievavá dlhovlasá žena s krédom: "Život je príliš krátky. Najlepšie je robiť, čo milujem a milovať, čo robím." Na svahoch sopky San Salvador pestuje, a spolu s miestnymi obyvateľmi zberá a spracováva, úžasnú odrodu arabiky. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
47,35 € /1000 g 4,75 € /100 g
Dodáme do piatku, 19. 4. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »