Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

EL SALVADOR SHG FINCA LOS NARANJOS - Micro Lot

Kód: 714

Salvador je krajina veľká asi ako Morava a dalo by sa povedať, že aj podobne úrodná. Stredoamerický štát na pacifickom pobreží má síce úplne odlišné klimatické a pôdne pomery, avšak ojedinelým plodinám venuje rovnako špeciálnu starostlivosť. Zrejmým príkladom je tento mikrolot z plantáže ležiacej na úbočí sopky. Jedna z najpozoruhodnejších vysokohorských káv na svete chutí po mliečnej čokoláde ...

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
47,35 € /1000 g 4,75 € /100 g
Dodáme do utorka, 13. 6. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
El Salvador
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
Sonsonate, Juayúa
Nadm. výška
Nadm. výška:
1500
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Lieskový orech
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

CREMA A CHUŤ KÁVY

Mikrolot El Salvador SHG Finca Los Naranjos charakterizuje skvelá chuť mliečnej čokolády a vzácna osobitá aróma. Šálka ​​poskytuje bohatý zážitok s dotykom lieskových orieškov, acidita je nízka. Káva pôsobí veľmi hladko a výborne sa hodí na prípravu espressa.

PÔVOD A SPRACOVANIE KÁVY

Jedinečnosť tejto neopakovateľnej šarže dokladá aj skratka SHG v jej názve. Znamená Strictly High Growing, teda káva pestovaná výhradne vo vysokohorských podmienkach. Tým sa rozumie 1000-2000 m n. m. Takáto káva dozrieva pomalšie, jej chuť je teda kompaktnejšia a vyváženejšia.

Rodinná farma je utopená v zeleni, ktorá sa rozprestiera na rovnomernej sopke. Nájdeme ju medzi mestečkami Los Naranjos a Juayúa, približne hodinu jazdy z druhého najväčšieho mesta v Salvádore Santa Ana. Kávovníky rastú v tieni cyprusov, pomerne vysoko nad morom. To dáva ich plodom výlučne vlastnosti a priezvisko - jedna z najpozoruhodnejších káv na svete.

Káva sa na farme zberá iba ručne. Tým je zaistený zber len zrelých plodov, zároveň nedochádza k poškodeniu kávovníkov. Počas 24 hodín je nutné červené kávové čerešne spracovať. Aj napriek tomu, že farma disponuje prepracovaným systémom vodných ciest a nádrží, je takzvané premývanie kávy (fully-washed, wet-processed) procesom háklivým a náročným. Možno pri ňom celú úrodu pokaziť. Ale keď je premývanie vykonávané skúseným a zodpovedným farmárom, stojí na jeho konci káva bohatá na ovocné podtóny, čistá a úžasne intenzívna.

Plody kávovníkov sú najprv nasypané do veľkých nádrží s vodou. Prechádzajú špeciálnym zariadením, ktoré ich zbaví dužiny a šupiek. Vylúpnuté zrnka putujú do kvasných kadí, kde bývajú až 36 hodín. Vo vode sa uvoľnia enzýmy, ktoré rozložia lepkavú vrstvu a zároveň zbavia zrna pergamenových obalov. Fermentácia je starostlivo sledovaná - manažér plantáže dohliada na teplotu v nádobách aj dĺžku trvania. Posledným krokom je sušenie. Mikrolot El Salvador SHG Finca Los Naranjos bol sušený na slnečných terasách. Kávové zrná rozhrnú robotníci na betónové plochy a pravidelne ich prehrabujú a otáčajú. Na noc a pri daždi musia byť terasy zakryté plachtami, aby káva nezvlhla.

Záujemca o ochutnanie mikrolotu by mal vedieť, že El Salvador SHG Finca Los Naranjos je kávovou odrodou arabiky typu Bourbon. Farmár si sám pestuje mladé sadeničky, takže nejde o žiadny import. Bourbon má relatívne malé plody, ktoré ľahko opadávajú. Na druhú stranu vynikajú vyváženou chuťou a excelentnou kvalitou.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnícka rozprávka! Táto plantážová káva z južného pobrežia Kuby sa môže pochváliť takmer nulovou aciditou, ale plnou chuťou citeľným čokoládovým a karamelovým zafarbením. Pohorie Sierra Maestra, v ktorom sa narodila, jej dalo do vienka sladkú vôňu evokujúcu med a trstinový cukor. Keď si ju skutočne vychutnáte, objavíte tóny dymu a kubánskeho rumu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,65 € /1000 g 3,55 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 13. 6. 2023

EL SALVADOR BIO SHG EP Finca Las Nube - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

EL SALVADOR BIO SHG EP Finca Las Nube - zrnková káva

Čo je Las Nubes? Veľká farma položená vysoko v horách. V roku 2005 bola zasiahnutá výbuchom sopky Ilamatepec, napriek tomu sa jej po niekoľkých rokoch podarilo kávovníkové plantáže obnoviť. Čo je dobre, pretože inak by sme netušili, ako fantasticky chutí káva zo západnej časti Salvádoru. Našťastie to vieme. A kto ju ochutná, potvrdí, že je sladká, medovo čokoládová a taktiež mierne ovocná. Skrátka vynikajúca. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..

Guatemala Black Honey Coban - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

Guatemala Black Honey Coban - zrnková káva

Rodný list tejto káve podpísal Augusto Robles, majiteľ rodinnej farmy v kopcoch San Cristobal Verapaz. Má byť načo hrdý – podnik prosperuje a jeho káva si nachádza cestu k vyznávačom najvyššej kvality po celom svete. Špeciálne Guatemala Black Honey Coban sa to darí vďaka nádhernému chuťovému profilu kombinujúcemu sušené ovocie, kakao a karamelový krém. Odporúčame všetkými desiatimi! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
43,25 € /1000 g 4,35 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 13. 6. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »