Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

ETHIOPIA LIMU GRADE 2

Kód: 797

Hovorí sa, že Oromia je kolískou kávy. Región v juhovýchodnej časti Etiópie pozná účinky a chuť kávových zŕn údajne od 5. storočia. Miestni pestovatelia sú malí farmári združujúci sa do únie, ktorá dbá na spravodlivý obchod a zisky čiastočne investuje do školstva, zdravotníctva i nových pracovných miest. Ideálne, že? Na Oromii možno ale obdivovať ešte niečo iné - neuveriteľne pestrú vegetáciu, nádherné vodopády, úchvatné jaskyne a majestátne hory.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
26,19 € /1000 g 2,62 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 28. 4. 2021
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Etiópia
Odroda
Odroda:
Heirloom
Región
Región:
Oromia
Nadm. výška
Nadm. výška:
1800
Chuť
Chuť:
plná, květinově-ovocná
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

CREMA A CHUŤ KÁVY

Silná káva s nízkou kyslosťou je mnohými znalcami označovaná za jednu z najlepších na svete. Ako by aj nie. Vyniká plným telom s tónmi kvetín a ovocia, zaznamenať môžeme aj ľahký náznak karamelu. Pokiaľ ide o to ovocie - špeciálne sa pripravte na kompozíciu sušených marhúľ a citrusových plodov. Crema je jemná a predsa kompaktná.

PÔVOD KÁVY

Krajina kultúry a prírody. Tak označujú etiópsku Oromiu cestovatelia. Pri pobyte v jednom z deviatich etnických štátov na juhovýchode krajiny žasnú aj skúsení svetobežníci. Krajina divokých zvierat a rastlín uchvacuje nádhernými scenériami a prírodnými krásami. Predstavte si púštne stepi na obzore rámované horskými masívmi dosahujúcimi nadmorskú výšku okolo 4 tisíc metrov. Hlboké riečne rokliny, tropické lesy, vodopády, jazerá, jaskyne. Do národného parku Bale Mountains alebo k jazeru Rift Valley sa skutočne schádzajú turisti z celého sveta.

Obyvatelia Oromie, národ Oromo, predstavujú najväčšiu etnickú skupinu v Etiópii. Pomenovanie dostali podľa "Orma" - synov ľudských. Asi 95 percent z nich sa živí poľnohospodárstvom, nie je ale bez zaujímavosti, že z Oromie pochádza napríklad svetový a olympijský šampión v behu na 5,5 a 10 kilometrov Kenenisa Bekele alebo prvá africká žena, ktorá vyhrala olympijský maratón, Fatuma Roba.

Všetku pôdu v Etiópii vlastní štát, ktorý ju záujemcom prenajíma. Úroda je silne závislá na zrážkach a nadmorskej výške. Kávovníky pestujú drobní farmári najmä na juhu. Káva je popri ľahkého narkotiká khat druhú najdôležitejšou exportnou plodinou krajiny. V roku 2007 sa na celkovom vývoze podieľala 37 percentami.

O káve, ktorá sa v Etiópii "narodila", by sa dala napísať rovno kniha. Podľa legendy odhalil účinky kávových plodov Pasáček kôz niekedy v 5. storočí. Stalo sa tak v provincii Kaffa a od tej doby sa káva spája s ľudským konaním. V regióne Oromia zberajú kávovníky - takmer výlučne rodu arabica - niekoľkokrát za rok, podľa toho, ako ich červené čerešne postupne dozrievajú. Farmári ich spracovávajú takzvanou mokrou metódou (fully-washed, wet-processed). Plody nasypú do špeciálnych nádrží, pretlačia drviacimi plechmi a zbavia tak šupiek. Olúpané zrná premiestnia do kvasných nádob, v ktorých prebehne fermentácia. Pri nej sa rozpustia zostávajúce vrstvy obaľujúce zrná. Fermentácia môže trvať až 36 hodín. Nakoniec je káva sušená buď vo veľkých strojoch, alebo rozprestretá na slnku.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


BRAZÍLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA SANTOS NY2 SSFC 17/18 zrnková káva

Horúca Brazília dáva svetu nielen famóznych futbalistov, nerastné suroviny a príležitosť obdivovať kultúrne pamiatky. Je tiež krajinou, ktorá sa preslávila vývozom mimoriadne kvalitnej kávy. Stopercentná arabika Santos NY2 patrí medzi klasiku, ktorá Vás nikdy neomrzí. Kto by odolal čokoláde a orieškom? Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
20,78 € /1000 g 2,08 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 28. 4. 2021

15% ZĽAVA
PERU ANDES GOLD zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU ANDES GOLD zrnková káva

Pre tých, čo sa radi udržujú v tempe, aj pre pravých kaviarenských povaľovačov prinášame bohatý a osobitý gurmánsky zážitok. Šálka juhoamerickej kávy je zdrojom skutočného potešenia - snúbi sa v ňom obľúbená kombinácia sladkej čokolády a ovocia s minimalistickou orieškovou dochuťou. Nízka acidita dáva tejto stopercentnej arabike príjemnú ľahkosť. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
24,08 € /1000 g 20,47 € /1000 g 2,05 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 28. 4. 2021

UGANDA AA MOUNT RWENZORI zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

UGANDA AA MOUNT RWENZORI zrnková káva

Úplne hore je kráľovstvo snehu a ľadu. Ale pod Rwenzori Mountains vo východnej rovníkovej Afrike sa zelenajú dažďové pralesy a modrajú rieky aj potôčiky. Väčšina územia fascinujúceho pohoria je vyhlásená národným parkom. Tam niekde, v nadmorskej výške cez 1000 metrov, pestujú roľníci kakaovníky plodiaci kávu bohatej a harmonickej chuti. Čerstvo pražená dvojáčková Arabika vás jediným dúškom odnesie pod africké ľadovce. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
26,42 € /1000 g 2,64 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 28. 4. 2021
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »