Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

ETHIOPIA SIDAMO DURATO BOMBE - Micro Lot

Kód: 1632

Etiópia a káva jedno sú. Tento mikrolot zo slávneho regiónu Sidamo prinesie do vašej šálky výraznejšiu sviežosť, na ktorej pozadí sa objavia sladkasté čučoriedky, exotický ananás a šťavnaté slivky. Arabike bratov Asefa a Mulugeta Dukamocov nechýba vyváženosť a vrstevnatosť, chuťový profil je krásny, komplexný. Skrátka jedinečné zrno pre deň, ktorý si chcete užiť plnými dúškami.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
57,55 € /1000 g 5,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 28. 2. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Etiópia
Odroda
Odroda:
Catuai
Región
Región:
Sidamo
Nadm. výška
Nadm. výška:
2150-2500m
Chuť
Chuť:
Čučoriedky, Ananás, Slivky
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Ethiopia Sidamo Duratech Bombe patrí k sortám výraznejším, so živou kyselinkou. Tú vyvažuje chuť sladkého a šťavnatého ovocia, konkrétne sa môžete tešiť na čučoriedky, ananás a slivky. Crema tohto mikrolotu je jemná, ale súdržná. Všetky chuťové nuansy sa plne prejavia pri príprave v prekvapkávači alebo vákuum pote, pekných výsledky dosiahnete aj v moka kanvičke.

Pôvod kávy

Etiópsku federatívnu demokratickú republiku nájdeme na východe Afriky, v susedstve Eritrei, Džibutska, Somálska, Kene, Sudánu a Južného Sudánu. Ide o jednu z najchudobnejších krajín planéty, jej poľnohospodárstvo je veľmi zaostalé, však poskytuje tamojším ľuďom istý zdroj obživy. V Etiópii je využívaných zatiaľ len 17 percent pôdy, pritom potenciál má v tomto smere oveľa väčší. Cez ťažkosti, ktoré miestnych roľníkov sprevádzajú, si drží svetový prím v produkcii kávy. Veď práve v Etiópii kávovníky údajne objavil pastier kôz, ktorému sa po žuvaní červených plodov rastúcich na kríkoch vliala energia do žíl. Stalo sa tak už v 9. storočí, avšak prvá písomná zmienka o tejto udalosti je datovaná do roku 1671.

Dnes je Etiópia najvýznamnejším africkým producentom kávy a približne siedmym najväčším producentom na svete. Zároveň patrí tiež ku krajinám s veľkou spotrebou, asi polovica úrody zostáva na domácom trhu. Ročne Etiópčania vyrobia okolo 380 tisíc ton kávy. A pretože k nej majú vrelý vzťah, nezaobíde sa bez nej žiadna ich dôležitá udalosť. Kávový obrad, do ktorého sa zapájajú aj deti, trvá pokojne štyri hodiny. V jeho závere popíjajú všetci účastníci kávu silne sladenú cukrom, avšak bez mlieka.

Región Sidamo, z ktorého mikrolot Ethiopia Sidamo Duratech Bombe pochádza, patrí k tradičným kávovým oblastiam. Kríky sú vysadené na vysočine, v nadmorskej výške okolo 2 000 metrov, ich plody teda zrejú pomalšie, preto môžu dlhšie absorbovať živiny a zakladať na robustnejšie chute. Je veľmi pravdepodobné, že Sidamo bolo tou oblasťou, v ktorej sa kávovníky prvýkrát "objavili". Z názvu tejto kávy je tiež zrejmé, že vyrástla v blízkosti dediny Bombe Kebele pod horou Bombe. Práve tam hospodária bratia Asef a Mulugeta Dukamovci, ktorí v roku 2006 založili spoločnosť Daye BenSat Coffee. Prevádzkuje 16 premývacích staníc a 4 suché mlyny.

Pretože Ethiopia Sidamo Duratech Bombe patrí ku kávam mimoriadne starostlivo pestovaným a spracovaným, vieme, kde vyrástla, kto sa o ňu staral aj ako bola spracovaná. Ručne zozbierané červené bobule putovali do závodu v mestečku Qunqna. Tam boli pretriedené a umiestnené na slnko, aby preschli. Až potom ich robotníci zbavili šupky a dužiny obaľujúcej zrnká. Vďaka tomu sa v káve veľmi výrazne prekresľujú ovocné tóny a sviežosť.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ETHIOPIA DJIMMAH zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ETHIOPIA DJIMMAH zrnková káva

Káva s plným telom a zmyselnou chuťou vína a ovocia. Na takú už teraz nemusíte do najlepšej kaviarne v meste. Pripravte si ju doma! Akonáhle ju objednáte, hneď ju upražíme a okamžite pošleme na váš stôl. Keď budete venovať pozornosť správnemu mletiu a príprave, čaká na vás skvostná šálka s kompaktnou cremou a bohatou arómou. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
30,10 € /1000 g 3,00 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 28. 2. 2024

ETHIOPIA SIDAMO GRADE1 zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ETHIOPIA SIDAMO GRADE1 zrnková káva

Vždy čerstvo pražená, vždy najvyššej kvality! Ďalšia etiópska dobrota so znamenitou ovocnou arómou a domovom na jednej z najstarších svetových fariem sa dostáva na náš trh. Sidamo získala meno po pôvodných obyvateľoch kráľovstva Kaffa. Čo sa s nimi stalo, sa nedozvieme, ale isté je, že mimoriadne zaujímavá káva Sidamo je vyhľadávaná po celom svete. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,80 € /1000 g 3,60 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 28. 2. 2024

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva

Ľudia sa delia na tých, čo kávu milujú a tých, ktorí jej na chuť ešte len prídu. Skúste pripraviť výberovú Yirga Cheff vo väčšej spoločnosti. Jej kvetinová aróma priláka určite väčšinu prítomných. Jedna z najušľachtilejších etiópskych káv je horúca ako miestne slnko a rozmanitá ako východoafrická krajina. Nájdete v nej radosť, energiu a prírodu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,25 € /1000 g 3,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do stredy, 28. 2. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »