Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

ETHIOPIA SIDAMO DURATO BOMBE - Micro Lot

Kód: 1632

Etiópia a káva jedno sú. Tento mikrolot zo slávneho regiónu Sidamo prinesie do vašej šálky výraznejšiu sviežosť, na ktorej pozadí sa objavia sladkasté čučoriedky, exotický ananás a šťavnaté slivky. Arabike bratov Asefa a Mulugeta Dukamocov nechýba vyváženosť a vrstevnatosť, chuťový profil je krásny, komplexný. Skrátka jedinečné zrno pre deň, ktorý si chcete užiť plnými dúškami.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
57,55 € /1000 g 5,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Etiópia
Odroda
Odroda:
Catuai
Región
Región:
Sidamo
Nadm. výška
Nadm. výška:
2150-2500m
Chuť
Chuť:
Čučoriedky, Ananás, Slivky
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Ethiopia Sidamo Duratech Bombe patrí k sortám výraznejším, so živou kyselinkou. Tú vyvažuje chuť sladkého a šťavnatého ovocia, konkrétne sa môžete tešiť na čučoriedky, ananás a slivky. Crema tohto mikrolotu je jemná, ale súdržná. Všetky chuťové nuansy sa plne prejavia pri príprave v prekvapkávači alebo vákuum pote, pekných výsledky dosiahnete aj v moka kanvičke.

Pôvod kávy

Etiópsku federatívnu demokratickú republiku nájdeme na východe Afriky, v susedstve Eritrei, Džibutska, Somálska, Kene, Sudánu a Južného Sudánu. Ide o jednu z najchudobnejších krajín planéty, jej poľnohospodárstvo je veľmi zaostalé, však poskytuje tamojším ľuďom istý zdroj obživy. V Etiópii je využívaných zatiaľ len 17 percent pôdy, pritom potenciál má v tomto smere oveľa väčší. Cez ťažkosti, ktoré miestnych roľníkov sprevádzajú, si drží svetový prím v produkcii kávy. Veď práve v Etiópii kávovníky údajne objavil pastier kôz, ktorému sa po žuvaní červených plodov rastúcich na kríkoch vliala energia do žíl. Stalo sa tak už v 9. storočí, avšak prvá písomná zmienka o tejto udalosti je datovaná do roku 1671.

Dnes je Etiópia najvýznamnejším africkým producentom kávy a približne siedmym najväčším producentom na svete. Zároveň patrí tiež ku krajinám s veľkou spotrebou, asi polovica úrody zostáva na domácom trhu. Ročne Etiópčania vyrobia okolo 380 tisíc ton kávy. A pretože k nej majú vrelý vzťah, nezaobíde sa bez nej žiadna ich dôležitá udalosť. Kávový obrad, do ktorého sa zapájajú aj deti, trvá pokojne štyri hodiny. V jeho závere popíjajú všetci účastníci kávu silne sladenú cukrom, avšak bez mlieka.

Región Sidamo, z ktorého mikrolot Ethiopia Sidamo Duratech Bombe pochádza, patrí k tradičným kávovým oblastiam. Kríky sú vysadené na vysočine, v nadmorskej výške okolo 2 000 metrov, ich plody teda zrejú pomalšie, preto môžu dlhšie absorbovať živiny a zakladať na robustnejšie chute. Je veľmi pravdepodobné, že Sidamo bolo tou oblasťou, v ktorej sa kávovníky prvýkrát "objavili". Z názvu tejto kávy je tiež zrejmé, že vyrástla v blízkosti dediny Bombe Kebele pod horou Bombe. Práve tam hospodária bratia Asef a Mulugeta Dukamovci, ktorí v roku 2006 založili spoločnosť Daye BenSat Coffee. Prevádzkuje 16 premývacích staníc a 4 suché mlyny.

Pretože Ethiopia Sidamo Duratech Bombe patrí ku kávam mimoriadne starostlivo pestovaným a spracovaným, vieme, kde vyrástla, kto sa o ňu staral aj ako bola spracovaná. Ručne zozbierané červené bobule putovali do závodu v mestečku Qunqna. Tam boli pretriedené a umiestnené na slnko, aby preschli. Až potom ich robotníci zbavili šupky a dužiny obaľujúcej zrnká. Vďaka tomu sa v káve veľmi výrazne prekresľujú ovocné tóny a sviežosť.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA INDIA MONSOONED zrnková káva

Veľa kofeínu, veľa horkosti. Indická robusta je káva pre veľkých chlapcov a veľké dievčatá. Oceníte ju v prípade dlhých ciest, nudných porád alebo nočných smien. Ale nebojte sa, pod štipľavou chuťou sa odkrýva horká čokoláda a crema je priamo ukážková. Použite robustu ako základ pre espresso. Vhodným pomerom s Arabikou získate veľkú dobrotu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,80 € /1000 g 3,20 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

BURUNDI KINYOVU PROFILE zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BURUNDI KINYOVU PROFILE zrnková káva

Páči sa vám trocha exotiky? Citrusy a škoricu zabalené v kávovom rúchu sme priviezli zo samého srdca Afriky. Pre tropické Burundi ležiace na severovýchodnom brehu jazera Tanganika je káva hlavným exportným artiklom. Miestni farmári jej kvalite preto venujú veľkú pozornosť, čo dokladá aj táto stopercentná arabika. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
36,95 € /1000 g 3,70 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

ETHIOPIA DJIMMAH zrnková káva BIO & Fair Trade
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ETHIOPIA DJIMMAH zrnková káva BIO & Fair Trade

Zo samotného domova kávy, hornatej krajiny okolia Veľkých jazier, privážame vznešenú kráľovnú. Etiópska káva má na trhu nezastupiteľné miesto. Ako presne chutila kozám pastierika menom Kaldi, ktoré ju údajne ako prvé schrumkali, sa asi nedozvieme. Naša skúsenosť je ale jednoznačná: Ethiopia Djimmah BIO je harmonická, plná, ľahko kvetinová, s arómou vínnej révy. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,80 € /1000 g 3,80 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »