Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

ETHIOPIA SIDAMO DURATO BOMBE - Micro Lot

Kód: 1632

Etiópia a káva jedno sú. Tento mikrolot zo slávneho regiónu Sidamo prinesie do vašej šálky výraznejšiu sviežosť, na ktorej pozadí sa objavia sladkasté čučoriedky, exotický ananás a šťavnaté slivky. Arabike bratov Asefa a Mulugeta Dukamocov nechýba vyváženosť a vrstevnatosť, chuťový profil je krásny, komplexný. Skrátka jedinečné zrno pre deň, ktorý si chcete užiť plnými dúškami.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
57,55 € /1000 g 5,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 6. 10. 2023
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Etiópia
Odroda
Odroda:
Catuai
Región
Región:
Sidamo
Nadm. výška
Nadm. výška:
2150-2500m
Chuť
Chuť:
Čučoriedky, Ananás, Slivky
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Ethiopia Sidamo Duratech Bombe patrí k sortám výraznejším, so živou kyselinkou. Tú vyvažuje chuť sladkého a šťavnatého ovocia, konkrétne sa môžete tešiť na čučoriedky, ananás a slivky. Crema tohto mikrolotu je jemná, ale súdržná. Všetky chuťové nuansy sa plne prejavia pri príprave v prekvapkávači alebo vákuum pote, pekných výsledky dosiahnete aj v moka kanvičke.

Pôvod kávy

Etiópsku federatívnu demokratickú republiku nájdeme na východe Afriky, v susedstve Eritrei, Džibutska, Somálska, Kene, Sudánu a Južného Sudánu. Ide o jednu z najchudobnejších krajín planéty, jej poľnohospodárstvo je veľmi zaostalé, však poskytuje tamojším ľuďom istý zdroj obživy. V Etiópii je využívaných zatiaľ len 17 percent pôdy, pritom potenciál má v tomto smere oveľa väčší. Cez ťažkosti, ktoré miestnych roľníkov sprevádzajú, si drží svetový prím v produkcii kávy. Veď práve v Etiópii kávovníky údajne objavil pastier kôz, ktorému sa po žuvaní červených plodov rastúcich na kríkoch vliala energia do žíl. Stalo sa tak už v 9. storočí, avšak prvá písomná zmienka o tejto udalosti je datovaná do roku 1671.

Dnes je Etiópia najvýznamnejším africkým producentom kávy a približne siedmym najväčším producentom na svete. Zároveň patrí tiež ku krajinám s veľkou spotrebou, asi polovica úrody zostáva na domácom trhu. Ročne Etiópčania vyrobia okolo 380 tisíc ton kávy. A pretože k nej majú vrelý vzťah, nezaobíde sa bez nej žiadna ich dôležitá udalosť. Kávový obrad, do ktorého sa zapájajú aj deti, trvá pokojne štyri hodiny. V jeho závere popíjajú všetci účastníci kávu silne sladenú cukrom, avšak bez mlieka.

Región Sidamo, z ktorého mikrolot Ethiopia Sidamo Duratech Bombe pochádza, patrí k tradičným kávovým oblastiam. Kríky sú vysadené na vysočine, v nadmorskej výške okolo 2 000 metrov, ich plody teda zrejú pomalšie, preto môžu dlhšie absorbovať živiny a zakladať na robustnejšie chute. Je veľmi pravdepodobné, že Sidamo bolo tou oblasťou, v ktorej sa kávovníky prvýkrát "objavili". Z názvu tejto kávy je tiež zrejmé, že vyrástla v blízkosti dediny Bombe Kebele pod horou Bombe. Práve tam hospodária bratia Asef a Mulugeta Dukamovci, ktorí v roku 2006 založili spoločnosť Daye BenSat Coffee. Prevádzkuje 16 premývacích staníc a 4 suché mlyny.

Pretože Ethiopia Sidamo Duratech Bombe patrí ku kávam mimoriadne starostlivo pestovaným a spracovaným, vieme, kde vyrástla, kto sa o ňu staral aj ako bola spracovaná. Ručne zozbierané červené bobule putovali do závodu v mestečku Qunqna. Tam boli pretriedené a umiestnené na slnko, aby preschli. Až potom ich robotníci zbavili šupky a dužiny obaľujúcej zrnká. Vďaka tomu sa v káve veľmi výrazne prekresľujú ovocné tóny a sviežosť.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


ETHIOPIA SIDAMO GRADE1 zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ETHIOPIA SIDAMO GRADE1 zrnková káva

Vždy čerstvo pražená, vždy najvyššej kvality! Ďalšia etiópska dobrota so znamenitou ovocnou arómou a domovom na jednej z najstarších svetových fariem sa dostáva na náš trh. Sidamo získala meno po pôvodných obyvateľoch kráľovstva Kaffa. Čo sa s nimi stalo, sa nedozvieme, ale isté je, že mimoriadne zaujímavá káva Sidamo je vyhľadávaná po celom svete. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,80 € /1000 g 3,60 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 6. 10. 2023

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ETHIOPIA YIRGA CHEFFE zrnková káva

Ľudia sa delia na tých, čo kávu milujú a tých, ktorí jej na chuť ešte len prídu. Skúste pripraviť výberovú Yirga Cheff vo väčšej spoločnosti. Jej kvetinová aróma priláka určite väčšinu prítomných. Jedna z najušľachtilejších etiópskych káv je horúca ako miestne slnko a rozmanitá ako východoafrická krajina. Nájdete v nej radosť, energiu a prírodu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,25 € /1000 g 3,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 6. 10. 2023

ETHIOPIA SIDAMOO MOCHA - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ETHIOPIA SIDAMOO MOCHA - zrnková káva

Mocha označuje čokoládovú farbu, jemnú rukavičku alebo kávu pestovanú v Arábii. Sme presvedčení, že Ethiopie Sidamo Mocha v sebe spája všetky tri významy. Ide totiž o jednu z najčokoládovejších káv na svete, delikátne jemnú a do Jemenu kedysi exportovanú lahôdku. Stredne silnú arabiku s uchvacujúcou vôňou si zapamätáte po prvom ochutnaní. A už nikdy sa jej nevzdáte. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,35 € /1000 g 3,75 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 6. 10. 2023
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »