Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

GUATEMALA SANTA ROSA LA CABANA – zrnková káva

Kód: 1530

Dokonale vyvážená chuť, vynikajúce spracovanie. Do vašich šálok mieri skvost, ktorý bude baviť skúsených pôžitkárov aj občasných vychutnávačov. Guatemalská úrodu z farmy La Cabana vyniká sviežosťou, v ktorej je jasne zreteľná čokoládová sladkosť. Preto je o ňu medzi baristami taký záujem a preto sa nikdy neomrzí. Špeciálna káva vyrástla obklopená banánovníkmi, bola zozbieraná v čase najvyššej zrelosti a spracovaná starostlivým premývaním. Zbiehajú sa vám slinky?

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
33,11 € /1000 g 3,31 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 25. 10. 2021
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Guatemala
Odroda
Odroda:
Catuai
Región
Región:
Santa Rosa
Nadm. výška
Nadm. výška:
1150-1500m
Chuť
Chuť:
Čokoláda
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Zrnková káva Guatemala Santa Rosa La Cabana patrí ku kávam, ktoré si obľúbite veľmi rýchlo. Je totiž príjemne sladká a predsa osviežujúca, nájdete v nej čokoládu a zároveň dotyk ovocia. Pretože ide o arabiku, môžete očakávať jemnú, svetlú cremu.

Pôvod kávy

Traduje sa, že bez kávy by Guatemala nebola tam, kde je dnes. Viac ako sto rokov prinášajú kávové zrná do kasy stredoamerického štátu značné prostriedky, sú jedným z hlavných exportných artiklov a podieľa sa na 40 percentách príjmov z poľnohospodárstva. Niet teda divu, že sa o kávu Guatemalci starajú, jej pestovaniu, zberu aj spracovaniu venujú maximálnu pozornosť. A ak sa vyberiete napríklad na farmu La Cabana, budú vás čakať zážitky popravde očarujúce.

Plantáž nájdete na juhovýchode Guatemaly, v blízkosti mesta Nueva Santa Rosa. Celý región Santa Rosa sa rozkladá na vulkanickej vysočine, vypínajúcej sa až do výšky 1 845 metrov nad morom. Svahy sú napriek tomu mierne, nedosahujú väčšieho sklonu než 20 percent. Oblasť charakterizujú zrážky 1 100 - 1 350 mm za rok a priemerná teplota sa pohybuje okolo 23 ⁰C. Je teda zreteľné, že kávovníkom sa na farme La Cabana (aj v jej okolí) darí priam skvele. Medzi najčastejšie pestované arabiky patria odrody Catuai, Caturra a Bourbon. Robustu v Guatemale nájdete len s ťažkosťami. Rovnako jednoznačné sú spôsoby spracovania kávových zrniek - pre Guatemalu je typická káva plne premývaná (fully washed).

Guatemala Farm La Cabana žne plody kávovníkov v najvyššej zrelosti. Teda presne vo chvíli, keď sa na ich žltej šupke začnú objavovať tmavé fliačky. Takéto obdobie nastáva medzi decembrom a marcom. Bobule sú šklbané výhradne ručne. Ešte v ten deň, keď ich robotníci prinesú z plantáží, ich mechanicky zbavia šupky a nechajú 36-48 hodín fermentovať v kvasných nádržiach. Počas tej doby sa rozpustí dužina obaľujúca zrná a prebehnú žiaduce procesy prirodzenej oxidácie enzýmov. Zelená káva je sušená pomaly na betónových terasách. V závislosti na slnečnom svite a teplote vzduchu 4-7 dní. Vďaka tomu sa v nej môžu rozvinúť čokoládové tóny a chuť získa vyváženosť a hladkosť.

Majitelia farmy sa okrem pestovania kávovníkov venujú tiež chovu 160 000 včiel. Tie jednak kvety kávovníkov opeľujú a zároveň produkujú skutočne špeciálny "kávový" med. V okolí plantáží rastú banánovníky, makadamové orechy a ďalšie tropické ovocie. Zachovanie biodiverzity a využitie prirodzeného kolobehu prírody je pre podnik La Cabana úplne zásadné. Používa len organické hnojivá a pôdu chráni diverzifikáciou vysádzaných rastlín.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


GUATEMALA - ANTIQUA SAN JUAN SCR90 zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GUATEMALA - ANTIQUA SAN JUAN SCR90 zrnková káva

Populárnu odrodu Bourbon charakterizujú malé a pravidelné zrná, komplexná acidita a plné telo. Guatemalská plantážová káva by vo vašom portfóliu obľúbených dobrôt nemala chýbať. Mimoriadne intenzívna, ovocno aromatická a stredne pražená - zachutí ako malé ristretto aj klasické espresso. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
27,95 € /1000 g 2,79 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 25. 10. 2021

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KUBA SERRANO SUPERIOR zrnková káva

Labužnícka rozprávka! Táto plantážová káva z južného pobrežia Kuby sa môže pochváliť takmer nulovou aciditou, ale plnou chuťou citeľným čokoládovým a karamelovým zafarbením. Pohorie Sierra Maestra, v ktorom sa narodila, jej dalo do vienka sladkú vôňu evokujúcu med a trstinový cukor. Keď si ju skutočne vychutnáte, objavíte tóny dymu a kubánskeho rumu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
33,46 € /1000 g 3,35 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 25. 10. 2021

GUATEMALA SHB El JAGUAR
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

GUATEMALA SHB El JAGUAR

Ak ste priaznivci extra výnimočných pochutín, potom je káva z Guatemaly pre vás tým pravým. Už podľa názvu spoznáte, že jej zrno je extra veľké a extra tvrdé. Káva Guatemala SHB EP 19/20 Washed si v klasifikačnej tabuľke stojí na prvom mieste. Skutočne kvalitná, s plným telom, sviežou kyselinkou a ovocnou vôňou zaujme skúseného kávomilca rovnako ako občasného ochutnávača. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
30,96 € /1000 g 3,10 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do pondelok, 25. 10. 2021

Prezerali ste


ZLATÉ MLIEKO KURKUMA BIO - prášok
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ZLATÉ MLIEKO KURKUMA BIO - prášok

Veľké balenia:
Malé balenia:
38,47 € /1000 g 3,85 € /100 g
Dodáme do pondelok, 25. 10. 2021
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »