Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

GUATEMALA SHB BIO - zrnková káva

Kód: 1416

Čo by ste mali vedieť o Guatemale? Že v nej nájdete jazerá, sopky, džungľu, mayské chrámy aj pláže. A že jej farmári pestujú jednu zo skvelých stredoamerických káv. Odborníci o nej hovoria ako o gurmánskej a rozplývajú sa nad jej vyváženou chuťou a jemnou kyslosťou. Príjemná nasládlost a kombinácia čokolády, karamelu a zelených jabĺk iste učaruje aj vám.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
37,15 € /1000 g 3,70 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Guatemala
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
New Oriente
Nadm. výška
Nadm. výška:
1800
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovocie
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Arabica BIO 100%

Crema a chuť kávy

Káva Guatemala SHB BIO poteší skúsených kávomilcov aj tých, ktorí svojho favorita ešte len hľadajú. Jej chuť je harmonická, ľúbezne sladká. Možno v nej rozpoznať mliečnu čokoládu, karamel a zelené jablko. Niekto môže zaznamenať arašidy. Táto káva je výborná pre použitie v aeropresse alebo Frenchpresse, plne sa rozvinie aj pripravená v pákovom kávovare.

Pôvod kávy

Hoci kávu v Guatemale pestujú až od polovice 20. storočia, patrí k tomu najlepšiemu, čo si môžeme dopriať. Pre rast kávovníkov má táto stredoamerická krajina skvelé podmienky. Teplota sa pohybuje medzi 16 a 32 °C, kávové plantáže sa rozkladajú v nadmorskej výške 500 až 5000 metrov. Od polôh okolo 1500 metrov musia poľnohospodári vsádzať kríky kávovníkov tak, aby ich chránili pred studenými severnými vetrami. Dlhé a pomalé dozrievanie kávových bobúľ spolu s unikátnym zložením pôd ale nesie vynikajúce výsledky.

Káva pestovaná vysoko v horách je chuťovo mimoriadne zaujímavá. Guatemalský región Mataquescuintla sa na pestovanie kávy začal orientovať v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Pestovanie kávovníkov sa venujú takmer výhradne drobní roľníci a prakticky každá farma v horách produkuje vo väčšej alebo menšej miere tiež kávu.

Oblasť je daždivá a pôda sopečná. Vyvážený pomer minerálov sa premieta aj do vysokej kvality kávové produkcie. Kávu žnú v regióne Mataquescuintla ručne, a to od októbra do marca. Plody, červené bobule pripomínajúce čerešne, je potom nutné prebrať a spracovať. K tomu farmári používajú takzvaný mokrý proces. Bobule nasypú do vody, kde ich pretlačia cez drviace plechy. Tak zbavia plody šupiek a časti dužiny. Následne ich vysypú do takzvaných fermentačných nádrží. V nich sa počas niekoľkých dní rozpustia aj zvyšky obalov a dužiny. Zelené kávové zrnká je nakoniec potreba usušiť. Ak tomu počasie praje, potom na priamom slnku.

Farmy pracujú v režime BIO, to znamená, že pestujú, žnú, spracúvajú a balia kávu s ohľadom k životnému prostrediu. Nepoužívajú priemyselne vyrábané hnojivá ani postreky.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN - BIO, zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KOLUMBIA EXCELSO MEDELIN - BIO, zrnková káva

Až vezmete do ruky šálku s voňajúcou kávou, spomeňte si na všetkých, ktorých zásluhou ju môžete ochutnať. Farmárov a ich rodiny, česačov, robotníkov, vodičov, obchodníkov, pražiarov... Z ďalekej Južnej Ameriky putovali kávové zrnká niekoľko týždňov. Vyrástli na úbočí Ánd, v regióne Pedregal preslávenom úrodnou pôdou. Jej telo je plné, chuť vyvážená a vôňa delikátna. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
43,80 € /1000 g 4,40 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 7. 3. 2024

ROBUSTA INDONESIA FLORE BIO- zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ROBUSTA INDONESIA FLORE BIO- zrnková káva

Už len kvôli miestu pôvodu by ste mali túto kávu ochutnať. Priviezli sme ju z ostrova Flores, ktorý nielenže má kvetinové meno, navyše produkuje kávu voňavú a sladkú. Miestna robusta dozrieva v tieni vysokých stromov, farmári ju pestujú v režime BIO a spracovávajú tradičným premývaním. Vychutnajte si med, jablká a datle v jednej šálke. Budete navyše obkolesený poriadnou dávkou kofeínu. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..

PERU SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - zrnková káva

Provinciu preslávenú produkciou citrusov a kávy nájdete v centrálnej oblasti Peru. Prvý Európania zavítali do Chanchamayo v polovici 17. storočia a rovno v nej založili osadu. Dnes sa káva z vysokých Ánd do Európy dováža vo veľkom. Popularitu si získava najmä vďaka čokoládovej chuti korunovanej kvapkou citrusovej šťavy, nízkej acidite a BIO kvalite. Ochutnajte jednu z najlepších peruánskych káv! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »