Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

GUATEMALA SHB BIO - zrnková káva

Kód: 1416

Čo by ste mali vedieť o Guatemale? Že v nej nájdete jazerá, sopky, džungľu, mayské chrámy aj pláže. A že jej farmári pestujú jednu zo skvelých stredoamerických káv. Odborníci o nej hovoria ako o gurmánskej a rozplývajú sa nad jej vyváženou chuťou a jemnou kyslosťou. Príjemná nasládlost a kombinácia čokolády, karamelu a zelených jabĺk iste učaruje aj vám.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
33,75 € /1000 g 3,38 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 1. 7. 2022
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Guatemala
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
New Oriente
Nadm. výška
Nadm. výška:
1800
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovocie
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré
BIO
BIO:
Áno

Zloženie

Arabica 100%

Crema a chuť kávy

Káva Guatemala SHB BIO poteší skúsených kávomilcov aj tých, ktorí svojho favorita ešte len hľadajú. Jej chuť je harmonická, ľúbezne sladká. Možno v nej rozpoznať mliečnu čokoládu, karamel a zelené jablko. Niekto môže zaznamenať arašidy. Táto káva je výborná pre použitie v aeropresse alebo Frenchpresse, plne sa rozvinie aj pripravená v pákovom kávovare.

Pôvod kávy

Hoci kávu v Guatemale pestujú až od polovice 20. storočia, patrí k tomu najlepšiemu, čo si môžeme dopriať. Pre rast kávovníkov má táto stredoamerická krajina skvelé podmienky. Teplota sa pohybuje medzi 16 a 32 °C, kávové plantáže sa rozkladajú v nadmorskej výške 500 až 5000 metrov. Od polôh okolo 1500 metrov musia poľnohospodári vsádzať kríky kávovníkov tak, aby ich chránili pred studenými severnými vetrami. Dlhé a pomalé dozrievanie kávových bobúľ spolu s unikátnym zložením pôd ale nesie vynikajúce výsledky.

Káva pestovaná vysoko v horách je chuťovo mimoriadne zaujímavá. Guatemalský región Mataquescuintla sa na pestovanie kávy začal orientovať v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Pestovanie kávovníkov sa venujú takmer výhradne drobní roľníci a prakticky každá farma v horách produkuje vo väčšej alebo menšej miere tiež kávu.

Oblasť je daždivá a pôda sopečná. Vyvážený pomer minerálov sa premieta aj do vysokej kvality kávové produkcie. Kávu žnú v regióne Mataquescuintla ručne, a to od októbra do marca. Plody, červené bobule pripomínajúce čerešne, je potom nutné prebrať a spracovať. K tomu farmári používajú takzvaný mokrý proces. Bobule nasypú do vody, kde ich pretlačia cez drviace plechy. Tak zbavia plody šupiek a časti dužiny. Následne ich vysypú do takzvaných fermentačných nádrží. V nich sa počas niekoľkých dní rozpustia aj zvyšky obalov a dužiny. Zelené kávové zrnká je nakoniec potreba usušiť. Ak tomu počasie praje, potom na priamom slnku.

Farmy pracujú v režime BIO, to znamená, že pestujú, žnú, spracúvajú a balia kávu s ohľadom k životnému prostrediu. Nepoužívajú priemyselne vyrábané hnojivá ani postreky.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.

Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


MEXICO CHAPAS zrnková káva BIO & Fair Trade
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

MEXICO CHAPAS zrnková káva BIO & Fair Trade

Káva z mexického Chiapas sa pestuje v tieni. Najčastejšie pod banánovníkmi alebo korunami vysokých borovíc. Môže tak nielen dlhšie a pomalšie dozrievať. Kávovníky lepšie odolávajú škodcom a krajina si udržiava potrebnú vodu. Organické pestovanie vzhľadom na okolitú prírodu zachováva biodiverzitu kopcov v Chiapas a dáva prácu miestnym ľuďom. Ako táto BIO káva chutí? Je sladká, plná, mierne marhuľová. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
35,02 € /1000 g 3,50 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 1. 7. 2022

EL SALVADOR BIO SHG EP Finca Las Nube - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

EL SALVADOR BIO SHG EP Finca Las Nube - zrnková káva

Čo je Las Nubes? Veľká farma položená vysoko v horách. V roku 2005 bola zasiahnutá výbuchom sopky Ilamatepec, napriek tomu sa jej po niekoľkých rokoch podarilo kávovníkové plantáže obnoviť. Čo je dobre, pretože inak by sme netušili, ako fantasticky chutí káva zo západnej časti Salvádoru. Našťastie to vieme. A kto ju ochutná, potvrdí, že je sladká, medovo čokoládová a taktiež mierne ovocná. Skrátka vynikajúca. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
32,21 € /1000 g 3,22 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 1. 7. 2022

PERU SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

PERU SHB PICHANAKI GRADE 1 BIO - zrnková káva

Provinciu preslávenú produkciou citrusov a kávy nájdete v centrálnej oblasti Peru. Prvý Európania zavítali do Chanchamayo v polovici 17. storočia a rovno v nej založili osadu. Dnes sa káva z vysokých Ánd do Európy dováža vo veľkom. Popularitu si získava najmä vďaka čokoládovej chuti korunovanej kvapkou citrusovej šťavy, nízkej acidite a BIO kvalite. Ochutnajte jednu z najlepších peruánskych káv! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,86 € /1000 g 3,19 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do piatku, 1. 7. 2022
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »