Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

HAWAII KONA HULA DADDY – zrnková káva

Kód: 1423

Plantáže sú malé, ale je ich veľa. Káva je z najluxusnejších na svete a patrične vzácna. Kávovníky pochádzajú z Brazílie, ale na Havaji plodia náramne. Dokonalú arabiku zo západnej časti Havajských ostrovov najlepšie popíšete až po ochutnaní. Vysoko intenzívny zážitok korunuje kompozícia kvetov, manga a čokolády. Káva Hawaii Kona Hula Daddy stojí na svetovej špici. Je skrátka exkluzívna.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Havaj
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
Holulaloa, Severná Kona
Chuť
Chuť:
Květinově ovocná
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Chuť

Káva Hawaii Kona Hula Daddy chutí aj vonia úplne fantasticky! Predstavte si kombináciu narcisov, manga, horkej čokolády s troškou majoránky. Tak sa káva uvedie pri prvom dúšku. A predstavte si k tomu vôňu santalového dreva. Tak vám zavonia pod nosom. Celkovo pôsobia havajské zrná vyvážene a sladko. Tešiť sa môžete na jemnú, ale kompaktnú, svetlú cremu.

Pôvod

Havaj je ôsmy najmenší štát USA, pred tisíckou rokov bol osídlený Polynézanmi. Európanov o nej ako prvý informoval v roku 1778 James Cook (ktorý bol v mocenských bojoch o nového náčelníka Havajských ostrovou nakoniec zabitý). Po celkom divokom vývoji sa v roku 1959 stal State of Hawaii 50. štátom USA.

Milovníkov výberovej plantážnej kávy ale bude viac ako politická situácia zaujímať geografia a podmienky, v akých kávovníky vyrastajú. Ak medzi nich patríte, potom vedzte, že súostrovie je vulkanického původu a niektoré zo sopiek sú stále aktívne. V máji 2018 napríklad vybuchla Kilauea, pričom bolo zničených 36 budov a viac ako 2 tisíc obyvateľov sa muselo evakuovať. Havajská klíma je typicky tropická, v lete sa teploty pohybujú okolo 31 ° C, v zime okolo 28 ° C. Na väčšine územia možno rok rozdeliť na obdobie sucha (máj-október) a obdobie dažďov (október-apríl).

Priaznivé celoročné počasie a úrodná pôda umožňujú miestnym poľnohospodárom prispievať k blahobytu havajskej ekonomiky. Tradične pestujú cukrovú trstinu, ananás, makadamové orechy a kávu. Medzi dôležité plodiny patrí tiež zázvor, banány, cibuľa či sladké zemiaky. So spomínanou kávou sa roľníci zoznámili okolo roku 1817.

Prvý kávovník údajne priviezol španielsky poradca havajského kráľa Kamehameha, rastliny sa však neujali. O 8 rokov neskôr priviezol guvernér oblasti Oahu kávovníky nové a vysadil ich, ako inak, než vo svojej domovine. Údolie Manoa v Oahu sa tak stalo na Havaji miestom, kde bola zozbieraná a spracovaná prvá úroda kávy. Hneď vzápätí, v roku 1828, zasadil misionár Samuel Ruggles kávový strom v okrese Konana Big Island of Hawaii. Kona sa rozkladá na západnom pobreží Veľkého ostrova. V dobách starovekého osídlenia pomenovávali obyvatelia slovom "Kona" záveternej oblasti. Sopečný svah Hualalaia Mauna Loa poskytuje pre pestovanie kávy ideálnu mikroklímu. Aj vďaka nemu je káva Kona HulaDaddy považovaná za prvotriednu.

V celom regióne funguje okolo 700 kávovníkových plantáží s celkovou rozlohou približne 900 ha. Ktoré sú zberané najmä od júla do decembra, ale kávové čerešne dozrievajú priebežne, takže nie sú nezvyčajné takzvané vedľajšie úrody. Kávu farmári spracovávajú mokrým procesom, zrná fermentujú 8-18 hodín v špeciálnych nádržiach a potom sušia na priamom slnku. Výsledkom je káva špičkových parametrov.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


JAMAJKA BLUE MOUNTAIN - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

JAMAJKA BLUE MOUNTAIN - zrnková káva

Lesy, vodopády, vrcholky hôr, hmla... a vôna. Tak uchvacujúca, že podobnú na svete inde nenájdete. Blue Mountains vo východnej časti Jamajky vonia po kvetoch, ovocí aj bylinách. Silne a podmanivo. Preto je tiež káva, ktorá v oblasti rastie, absolútne fantastická. Nielen veľké zrná, ale predovšetkým dokonalá a jedinečná chuť aj vôňa stoja za celosvetovým úspechom Blue Mountain Coffee. Doprajte si zážitok skutočne dokonalý. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..

15% ZĽAVA
DELIKÁTNY TANDEM - espresso zmes výberovej zrnkovej kávy
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

DELIKÁTNY TANDEM - espresso zmes výberovej zrnkovej kávy

Kto by nechcel nektarinku, čokoládu a mandle v jednej malej šálke? Zvlášť, keď oblaží zmysly nadmieru jemne a na dlhú dobu. Delikátny tandem sme pripravili z výberovej brazílskej a guatemalskej arabiky, ktorú krásne dopĺňa premývaná indická robusta. Za skvostnou chuťou espressa hľadajme prirodzené vlastnosti jednotlivých káv aj um pražiara. Každej sa venoval zvlášť a presne tak, ako potrebovala. Nápoj kultivovanej chuti je ako stvorený pre chvíle relaxácie. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
29,07 € /1000 g 24,71 € /1000 g 2,47 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do utorka, 1. 12. 2020

15% ZĽAVA
BRAZÍLIA CERRADO BLACK DIAMOND - zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

BRAZÍLIA CERRADO BLACK DIAMOND - zrnková káva

Ako nedostupný diamant, ako vzácna delikatesa, ako vysnívané kráľovstvo. Šálka ​​tejto kávy rozohrá fantáziu a ponúkne vám, čo práve potrebujete. Sladkú šťavnatosť, bohaté telo a chute čokolády, mandlí aj orieškov. Kávová špecialita z farmy Vista Alegre žne vavríny na súťažiach, je žiadaná medzi baristami a nachádza si pevné miesto v domácnostiach Gurmet. Pridajte sa do vybranej spoločnosti obdivovateľov brazílskych čiernych diamatov. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..

Prezerali ste


KREHKÉ CUKROVINKY zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KREHKÉ CUKROVINKY zrnková káva

Veľké balenia:
Malé balenia:
Odoslaním strážneho psa súhlasíte so spracovaním osobných údajov..
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »