Nová registrácia
Zabudli ste heslo?
0221 201 040 (Po-Pia 7-17 hod.)
0 Ks
0,00 €
Košik je prázdny. Poďme to napraviť!
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €

HAWAII KONA HULA DADDY – zrnková káva

Kód: 1423

Plantáže sú malé, ale je ich veľa. Káva je z najluxusnejších na svete a patrične vzácna. Kávovníky pochádzajú z Brazílie, ale na Havaji plodia náramne. Dokonalú arabiku zo západnej časti Havajských ostrovov najlepšie popíšete až po ochutnaní. Vysoko intenzívny zážitok korunuje kompozícia kvetov, manga a čokolády. Káva Hawaii Kona Hula Daddy stojí na svetovej špici. Je skrátka exkluzívna.

Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
346,50 € /1000 g 34,65 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Neplaťte poštovné! Pridajte 40,00 € a máte ho zadarmo.
 
40,00 €
Krajina pôvodu
Krajina pôvodu:
Havaj
Odroda
Odroda:
Bourbon
Región
Región:
Holulaloa, Severná Kona
Chuť
Chuť:
Čokoláda, Ovocie, Kvetinová
Spracovanie
Spracovanie:
Mokré

Zloženie

Arabica 100%

Chuť

Káva Hawaii Kona Hula Daddy chutí aj vonia úplne fantasticky! Predstavte si kombináciu narcisov, manga, horkej čokolády s troškou majoránky. Tak sa káva uvedie pri prvom dúšku. A predstavte si k tomu vôňu santalového dreva. Tak vám zavonia pod nosom. Celkovo pôsobia havajské zrná vyvážene a sladko. Tešiť sa môžete na jemnú, ale kompaktnú, svetlú cremu.

Pôvod

Havaj je ôsmy najmenší štát USA, pred tisíckou rokov bol osídlený Polynézanmi. Európanov o nej ako prvý informoval v roku 1778 James Cook (ktorý bol v mocenských bojoch o nového náčelníka Havajských ostrovou nakoniec zabitý). Po celkom divokom vývoji sa v roku 1959 stal State of Hawaii 50. štátom USA.

Milovníkov výberovej plantážnej kávy ale bude viac ako politická situácia zaujímať geografia a podmienky, v akých kávovníky vyrastajú. Ak medzi nich patríte, potom vedzte, že súostrovie je vulkanického původu a niektoré zo sopiek sú stále aktívne. V máji 2018 napríklad vybuchla Kilauea, pričom bolo zničených 36 budov a viac ako 2 tisíc obyvateľov sa muselo evakuovať. Havajská klíma je typicky tropická, v lete sa teploty pohybujú okolo 31 ° C, v zime okolo 28 ° C. Na väčšine územia možno rok rozdeliť na obdobie sucha (máj-október) a obdobie dažďov (október-apríl).

Priaznivé celoročné počasie a úrodná pôda umožňujú miestnym poľnohospodárom prispievať k blahobytu havajskej ekonomiky. Tradične pestujú cukrovú trstinu, ananás, makadamové orechy a kávu. Medzi dôležité plodiny patrí tiež zázvor, banány, cibuľa či sladké zemiaky. So spomínanou kávou sa roľníci zoznámili okolo roku 1817.

Prvý kávovník údajne priviezol španielsky poradca havajského kráľa Kamehameha, rastliny sa však neujali. O 8 rokov neskôr priviezol guvernér oblasti Oahu kávovníky nové a vysadil ich, ako inak, než vo svojej domovine. Údolie Manoa v Oahu sa tak stalo na Havaji miestom, kde bola zozbieraná a spracovaná prvá úroda kávy. Hneď vzápätí, v roku 1828, zasadil misionár Samuel Ruggles kávový strom v okrese Konana Big Island of Hawaii. Kona sa rozkladá na západnom pobreží Veľkého ostrova. V dobách starovekého osídlenia pomenovávali obyvatelia slovom "Kona" záveternej oblasti. Sopečný svah Hualalaia Mauna Loa poskytuje pre pestovanie kávy ideálnu mikroklímu. Aj vďaka nemu je káva Kona HulaDaddy považovaná za prvotriednu.

V celom regióne funguje okolo 700 kávovníkových plantáží s celkovou rozlohou približne 900 ha. Ktoré sú zberané najmä od júla do decembra, ale kávové čerešne dozrievajú priebežne, takže nie sú nezvyčajné takzvané vedľajšie úrody. Kávu farmári spracovávajú mokrým procesom, zrná fermentujú 8-18 hodín v špeciálnych nádržiach a potom sušia na priamom slnku. Výsledkom je káva špičkových parametrov.

Účinky kávy

Arabika
Účinky arabiky

Ukážka balenia kávy

Naša káva je balená v kvalitnom alumíniovom obale, ktorý zároveň postráda výraznejšie grafické prvky, pretože našej spoločnosti ide hlavne o chuť a kvalitu. Skutočnú čerstvosť našej kávy si môžete overiť aj vďaka ventilu, ktorý uvoľňuje plyny vzniknuté skoro po pražení. Kvalitné balenie, ktoré zachováva charakter kávy. Káva je vždy v balení hermeticky uzavretá, aby odolávala vlhkosti, svetlu a cudzím pachom.

Návod na prípravu

  1. Kávu nameľte na hrubosť vyhovujúcu vybranej príprave kávy.
  2. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 kávové lyžičky (približne 7g) mletej kávy.
  3. Kávu zalejte vodou s teplotou cca 95 °C.
Chuť a tóny:
Intenzita
Kyslosť
Praženie
Zrno
Spracovanie

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte Petru!
0221 201 040
petra@manucafe.sk
Pomôžte ostatným pri výbere:

Najpredávanejšie príslušenstvo k tomuto tovaru

Hľadáte inšpiráciu? Ostatní kúpili napríklad aj toto:


KARAMELOVÁ zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

KARAMELOVÁ zrnková káva

Karamelový cukrík, karamelový likér, karamelová zmrzlina. Iste chápete, že sme túto cukrársku vychytávku nemohli vynechať ani pri aromatizácii našej kávy. Stopercentná arabika s karamelovou arómou je zdrojom dobrej nálady, pohody a sviežosti. Pohodlne sa usaďte... začína cesta karamelovým rajom. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,60 € /1000 g 3,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

SMOTANOVÁ zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

SMOTANOVÁ zrnková káva

Kto túži po nežnom objatí, zamatovom pohladení a labužníckom zážitku, pridá si do šálky kvalitnej juhoamerickej kávy trochu sladkej smotany. Kto hľadá niečo skutočne extra, kúpi si kávu rovno so smotanovou príchuťou. Príjemná stopercentná arabika z dielne nášho majstra pražiara patrí do Top ten. Kúpte si rovno veľké balenie! Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,60 € /1000 g 3,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024

ČOKOLÁDOVO - ORECHOVÁ zrnková káva
Ste firma? Neprehliadnite firemné podmienky.

ČOKOLÁDOVO - ORECHOVÁ zrnková káva

Ste konzervatívny, ale čas od času vás premôže zvedavosť? Ako chutí napríklad káva obohatená o tóny orieškov a čokolády? Akú asi robí cremu? A môže vôbec dosahovať kvalít neochutených arabík? Radi vás presvedčíme, že je vynikajúca, poteší penou jemnou a kompaktnou, kvalitou sa vyrovná najskvelejším kávam. Áno, toto je káva pre milovníkov nenápadných inovácií. Viac detailov tovaru
Veľké balenia:
Malé balenia:
Mletie:
31,60 € /1000 g 3,15 € /100 g
Čerstvo upražíme a dodáme do štvrtku, 20. 6. 2024
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Novinky Vám zašleme len 1x za 14 dní.
Prihlásením do akcií, noviniek a zaujímavostí súhlasíte sa spracovaním osobných údajov..

  Doprava zadarmo od 40 € | Zľava na prvý nákup »